MHSAA Division 3 Individual Finals |
The Palace Of Auburn Hills |
Feb. 28-March 2, 2013 |
Championship - 1st round |
Weight: 103 |
Aaron Kilburn (RICHMOND) def David Melendez (BERSPR), Fall 3:07 |
KJ Suitor (SSWANVAL) def Richie Ostrander (CHIPHILS), M-Dec 17-3 |
Reiley Brown (WHTHALL) def Brendan Abrigo (MANCHEST), Dec 7-1 |
Gage Major (ROSCO) def Johnnie Freeze (MILLTON), Dec 14-9 |
Kanen Storr (LESLIE) def Larry Beek (PINCONN), Fall 3:58 |
Tommy Gilbert (HOWCITY) def Kenny Reinhart (DUNDEE), Fall 1:21 |
Jon Martin (GRAYLING) def Trevor O'Connor (CARO), Fall 2:15 |
Kole Krauss (GRCATH) def Jake Rankin (JAXLCHRT), T-Fall 16-0 3 |
Weight: 112 |
Alex Martinez (IDA) def Brady Hedlund (FREELAND), Fall 1:22 |
Austin Felt (SHELBY) def Kyle Kelsey (BIRCHRUN), Dec 4-2 |
Zach King (CHIPHILS) def Charlie Steffens (MANCHEST), Dec 7-0 |
Logan Irey (WHTHALL) def Jared Corcoran (LKFENTON), Dec 10-5 |
Anthony Schiavone (SSWANVAL) def Jackson Lambdin (ALLNDALE), Dec 4-1 |
Joey Nemecek (CAPAC) def Kolten Radaz (FREELAND), Dec 13-7 |
Devin Schroder (GRCATH) def Nate Cooley (BELDING), T-Fall 5:00 1 |
Zach Blevins (DUNDEE) def James Bruce (GLADSTNE), M-Dec 15-6 |
Weight: 119 |
Dakota Ball (IDA) def James DeMember (LKFENTON), Dec 6-0 |
Trevor Skinner (MASCOCEN) def Dominic Forbes (GRCATH), Dec 9-3 |
Jerry Fenner (BIRCHRUN) def Graham Barton (RICHMOND) Forf |
Luke Jensen (ALLNDALE) def Nick Torres (MIDBULCK), M-Dec 17-6 |
Johnny Lynch (CHIPHILS) def Dylan Felt (SHELBY), M-Dec 8-0 |
Matt Santos (SSWANVAL) def RJ See (IMLAYCTY), Dec 7-5 |
Andy Caffrey (PARCHMT) def York Ash (BENCEN), M-Dec 17-6 |
Shane Herrmann (CARO) def Tyler Foland (MONJEFF), Fall 2:27 |
Weight: 125 |
Brendan O'Connor (DUNDEE) def Dan Sayfie (GRCATH), M-Dec 13-0 |
William Young (PORTLAND) def Dylan Hillier (GLADWIN), Dec 10-8 |
Zach Cooper (WHTHALL) def Austin Vannatter (RICHMOND), Fall 2:52 |
Josh Schlak (FREELAND) def Jesse Scheidel (BELDING), Fall :35 |
Adam Bishop (BIRCHRUN) def Jared Syverson (GLADSTNE), Dec 10-3 |
Mykle Dedenbach (CAPAC) def Kody Hukill (OTSEGO), Dec 4-1 |
Adam McCann (MIDBULCK) def Kyle Smith (PERRY), Fall 2:22 |
Blake Russo (GRWCATH) def Grant Turnmire (ALMONT), Dec 5-2 |
Weight: 130 |
Nick Burg (RICHMOND) def Joe Coleman (CHIPHILS), T-Fall 21-6 5 |
Anthony Duncan (SOHAVEN) def Todd Noblin (VASSAR), Fall 3:05 |
Glenn Fitkin (FREELAND) def Joe Cavins (MONJEFF), Dec 7-5 |
Marshall Conley (CARO) def Trenton Roesly (NEWAGO), M-Dec 14-6 |
Damian Johnson (BIRCHRUN) def Colin Wheetley (BUCHANAN), Fall 1:07 |
Alex Muzlajakovich (RICHMOND) def Caleb Jernigan (ROSCO), Fall 2:54 |
Nate Limmex (GRCATH) def Zach DeLong (OTISLKVL), T-Fall 19-3 5 |
Santos Alvarez (ALGONAC) def Bobby Beauchamp (GLADSTNE), M-Dec 15-3 |
Weight: 135 |
Austin Cattera (RICHMOND) def Sam McLean (SSWANVAL), Dec 6-5 |
Vincent Hightower (SOHAVEN) def Kevin Briscoe (CHIPHILS), Dec 7-0 |
Zehlin Storr (LESLIE) def Ben Heuser (MANCHEST), M-Dec 21-8 |
Niko Guajardo (GRANT) def Charlie Ferens (FREELAND), M-Dec 12-4 |
Chris Briar (MENOM) def Dylan Unger (SHELBY), Dec 9-3 |
Brad Scholl (DUNDEE) def Anthony Griffin (OTISLKVL), Dec 4-3 |
Devin Barker (OTSEGO) def Logan Merrick (MASCOCEN), Fall 3:14 |
Jacob Engle (ARMADA) def Nick Baker (VASSAR), Dec 9-5 |
Weight: 140 |
Doug Rojem (DUNDEE) def Anthony Guerra (SHELBY), M-Dec 10-0 |
Josh Flores (SSWANVAL) def Chris March (MIDBULCK), M-Dec 8-0 |
John Weldon (COMSTKPK) def Kenny Brohl (ARMADA), Dec 6-1 |
Adam Kehr (REEDCITY) def Ean Taylor (BIRCHRUN), M-Dec 16-2 |
Lake Bennett (BIRCHRUN) def Kaid Brookshire (ELKRAP), Fall 5:07 |
Nate Henke (RICHMOND) def Jeff Mucha (BUCHANAN), Dec 6-5 |
Drake Lewandowski (ROSCO) def Chanc Eremia (CARO), Fall 3:09 |
Joe English (GRCATH) def Sean Marogen (DUNDEE) Forf |
Weight: 145 |
Devin Skatzka (RICHMOND) def Dominik Herkel (CLARE), Fall 1:18 |
Matt Somers (SSWANVAL) def Dakota Hoffman (WHTHALL), Fall 2:17 |
R.J. Smith (YALE) def Johnny Finney (MIDBULCK), Dec 2-1 |
Mitch Franklin (BIRCHRUN) def Steven Rantz (PARCHMT), M-Dec 13-0 |
Jordon Bennett (LOLKWOOD) def Colton Toney (SOHAVEN), Dec 4-0 |
Bailey Bischer (YALE) def Josh Kadish (GLADSTNE), Dec 10-7 |
Johnny Johnson (OTSEGO) def Brett Green (CARO), Dec 12-8 |
Eric Coval (MANCHEST) def Conner Mills (BOYNECTY), M-Dec 14-2 |
Weight: 152 |
Michael Walker (BELDING) def Liam Grantham (DUNDEE) Forf |
Terry Greiser (LAKEVIEW) def Haydon Codden (MANISTEE), Dec 8-5 |
Jared Elliott (BIRCHRUN) def Shane Cooper (JAXLCHRT), M-Dec 14-5 |
Jimmy Renberg (HOPKINS) def Noah Bargouthy (ESEXGARB), Dec 8-6 |
Jason Peacock (CHIPHILS) def Austin Zaldivar (ALLNDALE), Fall 3:31 |
Tobias Barnes (ROMSUMM) def Boyd Hubbard (ALMA), Dec 11-4 |
Luke Pahl (COMSTKPK) def Calub Hopkins (OSCODA), Fall 1:53 |
Leontay White (SSWANVAL) def Dalton Yore (RICHMOND), Fall 1:47 |
Weight: 160 |
Todd Olson (DUNDEE) def Jermaine Cox (BUCHANAN), Fall 2:24 |
Billy Abbott (VASSAR) def Logan Emery (CLARE), Fall :42 |
Steven Sika (WHTHALL) def Michael Golding (MANCHEST), M-Dec 15-2 |
Tristen Zienkiewicz (FARWELL) def Bodie Austin (WILAMSTN), Dec 3-2 |
Skylar Ley (CARO) def Justin Steiger (MASCOCEN), M-Dec 12-0 |
Aaron Bibik (LIVCLARE) def Forest Courtright (SHELBY), Fall 5:21 |
Zane Perrin (DURAND) def Wesley Asel (ESEXGARB), Dec 7-5 |
Brandon Dyke (ALLNDALE) def Jordan Adams (RICHMOND), Dec 5-3 |
Weight: 171 |
Dan Cornish (CAPAC) def Brian Lark (KINGSLEY), T-Fall 19-2 3 |
Cory Livingston (OTSEGO) def Andy Donoho (LKFENTON), Dec 11-8 |
Austin Peltier (RICHMOND) def Jake Cronick (GLADSTNE), Dec 2-1 |
Trevor Jaster (CARO) def Grant Tennihill (GRCATH), Dec 4-0 |
Liam Widman (ALMA) def Aaron Martin (COMSTKPK), Fall 2:45 |
Hunter Dunn (MONJEFF) def Brandon Ayris (CLARE), T-Fall 4:11 / |
Joe Sika (WHTHALL) def Alex Proudfoot (PERRY), Fall 2:12 |
Tye Thompson (DUNDEE) def Jarod Alvesteffer (MASCOCEN) Forf |
Weight: 189 |
Teddy Warren (DUNDEE) def Neil McCully (BELDING), Dec 12-6 |
Donovan Fouchey (OSCODA) def Justin Parker (BCRKPENN), Fall 3:45 |
Devin Smyth (WILAMSTN) def Derek Desloover (YALE), M-Dec 18-6 |
Dan Drummond (GRCATH) def Josh Quinn (MASCOCEN), Dec 8-7 |
Dalton Bailey (HGTNLAKE) def Ric McKim (OLIVET), Fall 2:41 |
Jake McKiernan (RICHMOND) def Jesse Judge (CENTMONT), Dec 4-0 |
Colin Beebe (ALLNDALE) def Jack Cronick (GLADSTNE), Fall 0:44 |
Kendall Betteridge (CARO) def Conner O'Rourke (IDA), Dec 6-1 |
Weight: 215 |
Jay Sroufe (DUNDEE) def Hunter Shaw (WHTHALL), Dec 7-3 |
Todd Haller (BELDING) def Adam Ball (MANISTEE), Fall 5:02 |
Gage Hutchison (BUCHANAN) def Adam Boyd (RICHMOND), Fall :39 |
Cole Thielen (CHIPHILS) def Diego Pesina (MAPVALL), Dec 5-3 |
Trenton Devereaux (CHESNING) def Josh Parks (KINGSLEY), Dec 5-0 |
Dakotah Dockter (FLATROCK) def Brandon Campbell (OTSEGO), Fall 2:44 |
Jack Tromp (LOLKWOOD) def Dylan Sorensen (LUDNGTON), Dec 3-2 OT |
Taylor Gohn (ALLNDALE) def Seth Kirchner (MONJEFF), Fall :57 |
Weight: 285 |
John Marogen (DUNDEE) def Tom Bailey (GLADSTNE), Fall 1:19 |
Logan Morningstar (WHTHALL) def Lars Pyrznski (LOLKWOOD), Fall 3:20 |
Jake Roza (GLADWIN) def Brian Robert (MANCHEST), Fall 4:41 |
Jared Evers (ITHACA) def Tristan Howard (DOWAGIAC) Forf |
Josh Capen (ITHACA) def Ross Hulick (GRCATH), M-Dec 12-4 |
Joe Foret (ESEXGARB) def Presley Kellogg (MICHCENT), Dec 5-1 |
Glenn Geurink (ALLNDALE) def Jacob Gouine (MILLTON), Dec 10-5 |
Doug Wyman (MASCOCEN) def Kris DeSmit (CAPAC), Fall 3:23 |