MHSAA Division 3 Individual Finals |
The Palace Of Auburn Hills |
Feb. 28-March 2, 2013 |
Consolation - 2nd round |
Weight: 103 |
Jon Martin (GRAYLING) def David Melendez (BERSPR), Dec 8-3 |
Tommy Gilbert (HOWCITY) def Brendan Abrigo (MANCHEST), Dec 6-0 |
Kenny Reinhart (DUNDEE) def Gage Major (ROSCO), Fall 2:32 |
KJ Suitor (SSWANVAL) def Jake Rankin (JAXLCHRT), Dec 4-1 |
Weight: 112 |
Zach Blevins (DUNDEE) def Kyle Kelsey (BIRCHRUN), Dec 9-8 |
Jared Corcoran (LKFENTON) def Joey Nemecek (CAPAC), Dec 10-3 |
Zach King (CHIPHILS) def Kolten Radaz (FREELAND), Dec 7-0 |
Austin Felt (SHELBY) def Nate Cooley (BELDING), M-Dec 11-3 |
Weight: 119 |
Andy Caffrey (PARCHMT) def Dominic Forbes (GRCATH), Dec 6-4 OT |
Nick Torres (MIDBULCK) def Johnny Lynch (CHIPHILS), Dec 8-1 |
Luke Jensen (ALLNDALE) def Dylan Felt (SHELBY), Dec 4-2 |
York Ash (BENCEN) def Trevor Skinner (MASCOCEN), Dec 7-5 |
Weight: 125 |
Adam McCann (MIDBULCK) def Dan Sayfie (GRCATH), Dec 9-3 |
Adam Bishop (BIRCHRUN) def Jesse Scheidel (BELDING), Dec 4-2 |
Kody Hukill (OTSEGO) def Josh Schlak (FREELAND), Dec 5-4 |
Grant Turnmire (ALMONT) def William Young (PORTLAND), Dec 11-7 |
Weight: 130 |
Santos Alvarez (ALGONAC) def Todd Noblin (VASSAR), Dec 9-3 |
Trenton Roesly (NEWAGO) def Alex Muzlajakovich (RICHMOND), Dec 3-2 OT |
Glenn Fitkin (FREELAND) def Caleb Jernigan (ROSCO), Fall 1:49 |
Anthony Duncan (SOHAVEN) def Zach DeLong (OTISLKVL), Dec 8-6 OT |
Weight: 135 |
Jacob Engle (ARMADA) def Sam McLean (SSWANVAL), Dec 6-3 |
Ben Heuser (MANCHEST) def Brad Scholl (DUNDEE), Dec 8-2 |
Anthony Griffin (OTISLKVL) def Niko Guajardo (GRANT), Dec 4-2 |
Nick Baker (VASSAR) def Vincent Hightower (SOHAVEN), Dec 2-1 |
Weight: 140 |
Chris March (MIDBULCK) def Drake Lewandowski (ROSCO), M-Dec 12-4 |
Nate Henke (RICHMOND) def Kenny Brohl (ARMADA), Dec 5-2 |
Jeff Mucha (BUCHANAN) def Adam Kehr (REEDCITY), Dec 6-2 |
Josh Flores (SSWANVAL) def Chanc Eremia (CARO), Fall 1:45 |
Weight: 145 |
Johnny Johnson (OTSEGO) def Dominik Herkel (CLARE), Dec 6-5 |
Bailey Bischer (YALE) def Johnny Finney (MIDBULCK) Def |
Mitch Franklin (BIRCHRUN) def Josh Kadish (GLADSTNE), Dec 4-3 |
Matt Somers (SSWANVAL) def Brett Green (CARO), T-Fall 19-4 4 |
Weight: 152 |
Leontay White (SSWANVAL) def Haydon Codden (MANISTEE), Dec 8-3 |
Shane Cooper (JAXLCHRT) def Jason Peacock (CHIPHILS), Dec 11-9 OT |
Jimmy Renberg (HOPKINS) def Boyd Hubbard (ALMA), Dec 7-6 |
Dalton Yore (RICHMOND) def Terry Greiser (LAKEVIEW), Dec 4-3 |
Weight: 160 |
Zane Perrin (DURAND) def Logan Emery (CLARE), Dec 5-2 |
Aaron Bibik (LIVCLARE) def Bodie Austin (WILAMSTN), Dec 7-2 |
Tristen Zienkiewicz (FARWELL) def Justin Steiger (MASCOCEN), Dec 9-3 |
Wesley Asel (ESEXGARB) def Billy Abbott (VASSAR), M-Dec 10-1 |
Weight: 171 |
Tye Thompson (DUNDEE) def Andy Donoho (LKFENTON), Dec 7-3 |
Hunter Dunn (MONJEFF) def Grant Tennihill (GRCATH), Dec 4-1 |
Brandon Ayris (CLARE) def Austin Peltier (RICHMOND), Dec 4-2 |
Cory Livingston (OTSEGO) def Alex Proudfoot (PERRY), Dec 10-7 |
Weight: 189 |
Kendall Betteridge (CARO) def Neil McCully (BELDING), Dec 3-0 |
Dalton Bailey (HGTNLAKE) def Derek Desloover (YALE), Dec 8-1 |
Jesse Judge (CENTMONT) def Dan Drummond (GRCATH), M-Dec 10-1 |
Donovan Fouchey (OSCODA) def Conner O'Rourke (IDA), Fall 4:29 |
Weight: 215 |
Adam Ball (MANISTEE) def Jack Tromp (LOLKWOOD), Fall 2:27 |
Trenton Devereaux (CHESNING) def Diego Pesina (MAPVALL), Dec 5-1 |
Brandon Campbell (OTSEGO) def Cole Thielen (CHIPHILS), Fall :21 |
Todd Haller (BELDING) def Dylan Sorensen (LUDNGTON), Fall 4:35 |
Weight: 285 |
Lars Pyrznski (LOLKWOOD) def Doug Wyman (MASCOCEN), M-Dec 11-2 |
Joe Foret (ESEXGARB) def Brian Robert (MANCHEST), Dec 10-4 |
Presley Kellogg (MICHCENT) def Jared Evers (ITHACA), Dec 8-4 |
Logan Morningstar (WHTHALL) def Kris DeSmit (CAPAC), Dec 6-0 |