Division 1


Division 2

Finals

F1: Lowell 27, Inkster 6

Semifinals

SF1: Lowell 35, Birmingham Brother Rice 14
SF2: Inkster 12, Warren DeLaSalle 3

Regionals

R1: Lowell 35, Portage Central 14
R2: Birmingham Brother Rice 49, Midland 27
R3: Warren DeLaSalle 27, Southfield 6
R4: Inkster 35, Southgate Anderson 7

Districts

R1-D1: Lowell 26, Muskegon 19,
R1-D2: Portage Central 27, Caledonia 14,

R2-D1: Midland 26, Lapeer West 20
R2-D2: Birmingham Brother Rice 24, Rochester Adams 7

R3-D1: Southfield 20, Farmington Hills Harrison 14
R3-D2: Warren DeLaSalle 21, Grosse Pointe North 7

R4-D1: Inkster 50, Redford Thurston 28
R4-D2: Southgate Anderson 21, Brownstown Woodhaven 6

Pre-Districts

R1-D1: Lowell 42, St Johns 3
R1-D1: Muskegon 15, Grand Rapids Kenowa Hills 6

R1-D2: Portage Central 28, Grand Rapids Ottawa Hills 13
R1-D2: Caledonia 40, Portage Northern 34 (1OT)

R2-D1: Lapeer West 14, Bay City Western 0
R2-D1: Midland 31, Flushing 21

R2-D2: Birmingham Brother Rice 35, Walled Lake Central 7
R2-D2: Rochester Adams 29, Fenton 23

R3-D1: Southfield 26, Berkley 10
R3-D1: Farmington Hills Harrison 28, Farmington 0

R3-D2: Warren DeLaSalle 20, Grosse Pointe South 0
R3-D2: Grosse Pointe North 43, Port Huron 22

R4-D1: Inkster 51, Dearborn Edsel Ford 19
R4-D1: Redford Thurston 29, Detroit Martin Luther King 18

R4-D2: Southgate Anderson 20, Wyandotte Roosevelt 17 (1OT)
R4-D2: Brownstown Woodhaven 47, Gibraltar Carlson 32

Division 3

Finals

F1: East Grand Rapids 24, Orchard Lake St Mary's 21

Semifinals

SF1: East Grand Rapids 43, Ogemaw Heights 8
SF2: Orchard Lake St Mary's 44, DeWitt 27

Regionals

R1: Ogemaw Heights 35, Mt Pleasant 28
R2: East Grand Rapids 40, St Joseph 7
R3: DeWitt 31, Adrian 14
R4: Orchard Lake St Mary's 21, Detroit Crockett 8

Districts

R1-D1: Ogemaw Heights 44, Escanaba 20
R1-D2: Mt Pleasant 44, Linden 27

R2-D1: East Grand Rapids 37, Byron Center 14
R2-D2: St Joseph 19, Stevensville Lakeshore 16

R3-D1: DeWitt 42, Lansing Sexton 14,
R3-D2: Adrian 30, Chelsea 20,

R4-D1: Orchard Lake St Mary's 35, Melvindale 21
R4-D2: Detroit Crockett 50, Hazel Park 48, (2OT)

Pre-Districts

R1-D1: Escanaba 28, Cadillac 27 (2OT)
R1-D1: Ogemaw Heights 8, Petoskey 0

R1-D2: Linden 54, Bangor John Glenn 29
R1-D2: Mt Pleasant 47, North Branch 12

R2-D1: East Grand Rapids 43, Grand Rapids Forest Hills Eastern 0
R2-D1: Byron Center 41, Hastings 6

R2-D2: St Joseph 56, Richland Gull Lake 13
R2-D2: Stevensville Lakeshore 17, Battle Creek Harper Creek 14 (1OT)

R3-D1: DeWitt 42, Mason 0
R3-D1: Lansing Sexton 33, Fowlerville 20

R3-D2: Adrian 28, Milan 0
R3-D2: Chelsea 24, Carleton Airport 21 (1OT)

R4-D1: Melvindale 33, Dearborn Divine Child 10
R4-D1: Orchard Lake St Mary's 31, Detroit Central 0

R4-D2: Detroit Crockett 12, Highland Park 0
R4-D2: Hazel Park 40, St Clair Shores Lake Shore 27


Division 4

Finals 

F1: Marshall 49, Three Rivers 28

Semifinals

SF1: Three Rivers 14, Saginaw Swan Valley 10
SF2: Marshall 47, Marine City 16

Regionals

R1: Saginaw Swan Valley 35, Kingsford 21
R2: Three Rivers 44, Holland Christian 20
R3: Marshall 50, Detroit Country Day 7
R4: Marine City 45, Goodrich 6

Districts

R1-D1: Kingsford 48, Big Rapids 42, (1OT)
R1-D2: Saginaw Swan Valley 28, Stanton Central Montcalm 22

R2-D1: Holland Christian 16, Grand Rapids West Catholic 9
R2-D2: Three Rivers 24, Hamilton 21

R3-D1: Marshall 27, Williamston 26, (1OT)
R3-D2: Detroit Country Day 45, Madison Heights Lamphere 6

R4-D1: Goodrich 23, Flint Powers Catholic 13
R4-D2: Marine City 37, Marysville 8

Pre-Districts

R1-D1: Kingsford 28, Cheboygan 6
R1-D1: Big Rapids 40, Fremont 7

R1-D2: Stanton Central Montcalm 24, Essexville Garber 22
R1-D2: Saginaw Swan Valley 26, Portland 14

R2-D1: Grand Rapids West Catholic 25, Grand Rapids Catholic Central 6
R2-D1: Holland Christian 28, Spring Lake 6

R2-D2: Three Rivers 14, Otsego 0
R2-D2: Hamilton 28, Dowagiac 3

R3-D1: Marshall 41, Lansing Catholic 6
R3-D1: Williamston 42, Battle Creek Pennfield 6

R3-D2: Detroit Country Day 49, Dearborn Heights Annapolis 6
R3-D2: Madison Heights Lamphere 27, Detroit Douglass 0

R4-D1: Flint Powers Catholic 7, Croswell-Lexington 0
R4-D1: Goodrich 31, Yale 8

R4-D2: Marine City 28, Pontiac Notre Dame Prep 12
R4-D2: Marysville 50, Richmond 7


Division 5

Finals

F1: Jackson Lumen Christi 42, Clare 7

Semifinals

SF1: Clare 27, Millington 14
SF2: Jackson Lumen Christi 42, Muskegon Heights 18

Regionals

R1: Clare 20, Menominee 7
R2: Millington 22, Ovid-Elsie 21
R3: Muskegon Heights 38, Berrien Springs 31
R4: Jackson Lumen Christi 27, Madison Heights Madison 13

Districts

R1-D1: Menominee 48, Negaunee 12
R1-D2: Clare 28, Pinconning 18

R2-D1: Ovid-Elsie 46, Durand 8
R2-D2: Millington 21, Vassar 6

R3-D1: Muskegon Heights 50, Morley-Stanwood 36
R3-D2: Berrien Springs 35, Wyoming Kelloggsville 26

R4-D1: Jackson Lumen Christi 42, Stockbridge 14
R4-D2: Madison Heights Madison 25, Capac 7

Pre-Districts

R1-D1: Menominee 42, Elk Rapids 15
R1-D1: Negaunee 30, Grayling 28

R1-D2: Clare 25, Freeland 20
R1-D2: Pinconning 12, Houghton Lake 0

R2-D1: Ovid-Elsie 36, Lake Fenton 8
R2-D1: Durand 34, Laingsburg 14

R2-D2: Vassar 28, Flint Beecher 0
R2-D2: Millington 53, Carrollton 21

R3-D1: Morley-Stanwood 38, North Muskegon 7
R3-D1: Muskegon Heights 19, Muskegon Oakridge 13

R3-D2: Wyoming Kelloggsville 22, Hillsdale 8
R3-D2: Berrien Springs 19, Hopkins 0

R4-D1: Jackson Lumen Christi 40, Ann Arbor Gabriel Richard 0
R4-D1: Stockbridge 13, Onsted 6

R4-D2: Madison Heights Madison 47, Detroit University Prep 0
R4-D2: Capac 35, Harper Woods Chandler 0


Division 6

Finals

F1: Montague 24, Monroe St Mary Catholic Central 21

Semifinals

SF1: Montague 47, Ithaca 16
SF2: Monroe St Mary Catholic Central 23, Constantine 14

Regionals

R1: Montague 42, Iron Mountain 14
R2: Ithaca 39, St Charles 13
R3: Constantine 28, Bronson 14
R4: Monroe St Mary Catholic Central 48, Manchester 6

Districts

R1-D1: Iron Mountain 48, Calumet 12
R1-D2: Montague 35, Sanford Meridian 0

R2-D1: Ithaca 50, Olivet 7
R2-D2: St Charles 35, Reese 14

R3-D1: Constantine 47, Watervliet 0
R3-D2: Bronson 42, Michigan Center 0

R4-D1: Manchester 11, Clinton 0
R4-D2: Monroe St Mary Catholic Central 34, Blissfield 6

Pre-Districts

R1-D1: Calumet 54, Charlevoix 13
R1-D1: Iron Mountain 42, Boyne City 0

R1-D2: Montague 42, Lake City 0
R1-D2: Sanford Meridian 14, Suttons Bay 7

R2-D1: Ithaca 21, Grandville Calvin Christian 0
R2-D1: Olivet 20, Grand Rapids NorthPointe Christian 16

R2-D2: St Charles 51, Sandusky 12
R2-D2: Reese 29, Elkton-Pigeon-Bay Port Laker 6

R3-D1: Watervliet 49, Lawton 15
R3-D1: Constantine 7, Schoolcraft 3

R3-D2: Bronson 27, Addison 13
R3-D2: Michigan Center 14, Union City 8

R4-D1: Clinton 14, Adrian Madison 12
R4-D1: Manchester 10, Grass Lake 8

R4-D2: Monroe St Mary Catholic Central 42, Harper Woods 22
R4-D2: Blissfield 28, Ecorse 20


Division 7

Finals

F1: Traverse City St Francis 42, Hudson 8

Semifinals

SF1: Traverse City St Francis 34, Ravenna 7
SF2: Hudson 26, Ubly 6

Regionals

R1: Traverse City St Francis 28, Ishpeming 20 (1OT)
R2: Ravenna 77, Merrill 49
R3: Hudson 42, Mendon 41 (2OT)
R4: Ubly 42, Petersburg-Summerfield 20

Districts

R1-D1: Ishpeming 38, Ishpeming Westwood 0
R1-D2: Traverse City St Francis 54, Rudyard 8

R2-D1: Merrill 33, Whittemore-Prescott 26
R2-D2: Ravenna 54, Potterville 0

R3-D1: Mendon 38, White Pigeon 0
R3-D2: Hudson 40, Reading 0

R4-D1: Ubly 52, Genesee 6
R4-D2: Petersburg-Summerfield 28, Detroit Loyola 22

Pre-Districts

R1-D1: Ishpeming 34, Norway 0
R1-D1: Ishpeming Westwood 26, Iron River West Iron County 22

R1-D2: Traverse City St Francis 54, Indian River Inland Lakes 0
R1-D2: Rudyard 32, Rogers City 6

R2-D1: Whittemore-Prescott 34, Blanchard Montabella 18
R2-D1: Merrill 20, McBain 18

R2-D2: Potterville 29, Pewamo-Westphalia 6
R2-D2: Ravenna 43, Saugatuck 14

R3-D1: Mendon 49, Cassopolis 0
R3-D1: White Pigeon 14, Decatur 6

R3-D2: Hudson 56, Concord 12
R3-D2: Reading 20, Ottawa Lake Whiteford 8

R4-D1: Ubly 52, Rochester Hills Lutheran Northwest 0
R4-D1: Genesee 43, Brown City 8

R4-D2: Petersburg-Summerfield 28, Warren Michigan Collegiate 8
R4-D2: Detroit Loyola 20, Royal Oak Shrine Catholic 13