The Palace Of Auburn Hills
MHSAA Lower Peninsula Division 4 Individual Finals
Championship - Semifinals
March 7-9, 2002

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Weight Class: 103

Winner School How Opponent School Result
Tim Brown Carson City-Crystal Dec Tony Bohunicky, (So.) Hart 4-1
Brandon Bernheisel Springport Fall Lloyd Miller, (So.) Whittemore-Prescott 1:21


 Weight Class: 112

Winner School How Opponent School Result
Justin Jacobs Leroy Pine River Dec Lewie Wallen, (Jr.) Union City 6-1
Adam Soule Carson City-Crystal Dec Ryan Iwanicki, (So.) Clinton 10-5


 Weight Class: 119

Winner School How Opponent School Result
Justin Silveira Clinton Dec Joe Stein, (Jr) Three Oaks River Valley 13-7
Brad Gardner New Lothrop Dec Josh Lones, (Jr.) Dryden 10-1


 Weight Class: 125

Winner School How Opponent School Result
Tim Ebenhoeh New Lothrop Dec Zach Centala, (Sr.) Rogers City 7-4
Sean Hartman Hudson Fall Matt Leiby, (Sr.) Fulton-Middleton 4:40


 Weight Class: 130

Winner School How Opponent School Result
Dan Morley Whittemore-Prescott Dec Jerry Salenbien, (Jr.) Dundee 9-4
Nick Camp Hudson Dec Adam Monroe, (Jr.) Carson City-Crystal 11-0


 Weight Class: 135

Winner School How Opponent School Result
Max Wilkins Whittemore-Prescott Dec Bill Trudell, (Sr.) Dundee 5-0
Robert Casto Quincy DQ Dan Ryan, (So.) Carson City-Crystal


 Weight Class: 140

Winner School How Opponent School Result
Adam Cunningham Whittemore-Prescott Dec Justin Hopkins, (Sr) Eau Claire 7-3
Ben Himebaugh Bronson Dec Martin Rusek, (Fr.) Dundee 6-1


 Weight Class: 145

Winner School How Opponent School Result
Andy Keller Rogers City Dec Cecil Tuttle, (Sr) Quincy 12-7
Jeremy Miller Carson City-Crystal Dec Ricky Skaggs, (Sr) Bronson 12-10


 Weight Class: 152

Winner School How Opponent School Result
Anthony Ferguson Muskegon Catholic Central Fall Scott Miller, (Sr.) Dundee 5:44
Greg Goidosik St. Charles Dec Jason Grimmett, (Sr) Springport 4-1


 Weight Class: 160

Winner School How Opponent School Result
CJ Waldron Ithaca Dec David Windsor, (Jr.) Fulton-Middleton 2-1
Caleb Davidson Hart Dec Bryan Beck, (Sr.) Potterville 8-5


 Weight Class: 171

Winner School How Opponent School Result
Josh Hildebrand Martin Dec Kurt Thomas, (Sr.) Leslie 6-0
Jesten Neill Athens Dec Eric Bancroft, (Sr.) Byron 8-2


 Weight Class: 189

Winner School How Opponent School Result
Jacob Thompson Kent City Dec Zach Galer, (Jr.) Onaway 7-2
Adam Lindsey Bronson Dec Marc Spicer, (Jr.) Addison 5-2


 Weight Class: 215

Winner School How Opponent School Result
Rory McGoff Schoolcraft Fall L. A. Williams, (Jr.) Grass Lake 3:17
Ben Nordbrock Gobles Fall Jason Gowanlock, (Jr.) Leslie 3:19


 Weight Class: 275

Winner School How Opponent School Result
Alex Lane Bronson Dec Brandon Youngblood, (Sr.) Clare 11-1
Cosell Beavers Dundee Dec Dennis Winslow, (Sr.) Bath 4-2


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact

Michigan High School Athletic Association
1661 Ramblewood Drive
East Lansing MI 48823
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2001 - All rights reserved