The Palace Of Auburn Hills
MHSAA Lower Peninsula Division 4 Individual Finals
Consolation - Semifinals
March 7-9, 2002

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Weight Class: 103

Winner School How Opponent School Result
Blake Gardner New Lothrop Dec Tony Bohunicky, (So.) Hart 6-4OT
Lloyd Miller Whittemore-Prescott Dec James Tobias, (Fr.) Manchester 11-4


 Weight Class: 112

Winner School How Opponent School Result
Lewie Wallen Union City Dec Sam Worrell, (So) Quincy 6-2
Kyle Weisenberger New Lothrop Dec Ryan Iwanicki, (So.) Clinton 3-0


 Weight Class: 119

Winner School How Opponent School Result
Joe Stein Three Oaks River Valley Dec Shawn Houtz, (Jr.) Quincy 9-6
Jim Case Springport Dec Josh Lones, (Jr.) Dryden 7-4


 Weight Class: 125

Winner School How Opponent School Result
Zach Centala Rogers City T-Fall A.J. Love, (Fr) Springport 18-2/4:48
Matt Leiby Fulton-Middleton Dec Josh Steinacker, (Sr.) East Jackson 6-5


 Weight Class: 130

Winner School How Opponent School Result
Jerry Salenbien Dundee Fall Jason Defouw, (Jr.) Kent City 2:45
Travis Hannon Addison Dec Adam Monroe, (Jr.) Carson City-Crystal 8-4


 Weight Class: 135

Winner School How Opponent School Result
Bill Trudell Dundee Dec Cody Darling, (So.) Blanchard-Montabella 8-5
Dan Ryan Carson City-Crystal Fall Levi Hawkins, (Sr.) Clinton 2:19


 Weight Class: 140

Winner School How Opponent School Result
Justin Hopkins Eau Claire Dec Neal Dunithan, (Sr) Galesburg-Augusta 3-0
Martin Rusek Dundee Dec Ryan Sunnerville, (Sr) Martin 3-2


 Weight Class: 145

Winner School How Opponent School Result
Cecil Tuttle Quincy Fall Paul Osborn, (Sr.) Olivet 1:35
Wade VanderLind Kent City Fall Ricky Skaggs, (Sr) Bronson 3:29


 Weight Class: 152

Winner School How Opponent School Result
Scott Miller Dundee Dec Mike Monaghan, (Jr.) Harper Woods 14-4
Jason Grimmett Springport Dec Scott Ehlert, (Sr.) Carson City-Crystal 8-3


 Weight Class: 160

Winner School How Opponent School Result
David Windsor Fulton-Middleton Dec Jon Lindsey, (Jr) Bronson 3-1
Cory Butts Hudson Dec Bryan Beck, (Sr.) Potterville 3-2


 Weight Class: 171

Winner School How Opponent School Result
Bill Barnauskas Clinton Dec Kurt Thomas, (Sr.) Leslie 7-4
Travis Smith Union City Dec Eric Bancroft, (Sr.) Byron 14-3


 Weight Class: 189

Winner School How Opponent School Result
Carl Erickson Whittemore-Prescott Dec Zach Galer, (Jr.) Onaway 7-2
Todd Tripp Morenci Dec Marc Spicer, (Jr.) Addison 7-5OT


 Weight Class: 215

Winner School How Opponent School Result
Brian Coulter New Lothrop Fall L. A. Williams, (Jr.) Grass Lake 1:16
Joe Hafman Carson City-Crystal Dec Jason Gowanlock, (Jr.) Leslie 4-2


 Weight Class: 275

Winner School How Opponent School Result
Brandon Youngblood Clare Dec Ken Pask, (Sr.) Clinton 6-0
Aaron Olson Hesperia Fall Dennis Winslow, (Sr.) Bath 3:46


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact

Michigan High School Athletic Association
1661 Ramblewood Drive
East Lansing MI 48823
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2001 - All rights reserved