The Palace Of Auburn Hills
MHSAA L.P. Division 1 Individual Finals
Championship - Semifinals
March 11-13, 2004

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Weight Class: 103

Winner School How Opponent School Result
Chad Schmitt Kalamazoo Loy Norrix Dec Jesse Bain, (Fr.) Hartland 9-5
Jack Cassedy Dearborn Dec Jeff Shutich, (Fr.) Rockford 9-4


 Weight Class: 112

Winner School How Opponent School Result
John Johnson Rockford Dec Craig Gin, (Jr) Temperance Bedford 5-3 OT
Anthony Biondo Clinton Township Chippewa Valley Dec Josh Williams, (Jr.) Grand Blanc 4-2


 Weight Class: 119

Winner School How Opponent School Result
Owen Wilkinson Hartland Dec Chris Mullins, (Jr) Saline 6-1
Paul Donahoe Davison Fall Drew Minock, (Sr) Howell 3:04


 Weight Class: 125

Winner School How Opponent School Result
Jeff Clare Walled Lake Western Dec Jon Gruenberg, (Jr.) East Detroit 5-4
Mike Peraino Clinton Township Chippewa Valley Dec Ghassan Hamka, (Sr) Dearborn Fordson 6-3


 Weight Class: 130

Winner School How Opponent School Result
David Brighton Temperance Bedford Dec Andy Sullivan, (Jr) Saginaw Heritage 5-0
Tony Lajoie Clarkston Dec Chris Kinaya, (Jr.) West Bloomfield 6-3


 Weight Class: 135

Winner School How Opponent School Result
Tim Hammer Wayne Memorial Fall Jason Ball, (Sr) Dearborn Fordson 2:41
Jon Reader Davison T-Fall Dustin Anderson, (So.) Rockford 17-0, 5:50


 Weight Class: 140

Winner School How Opponent School Result
Braden L'Amoreaux Clarkston Dec John Gourlay, (Sr.) Redford Union 10-2
Cory Rogers Davison Def Rece Cox, (Jr) Westland John Glenn


 Weight Class: 145

Winner School How Opponent School Result
Joe Caudill Belleville Dec Dario Mainella, (Sr.) Livonia Stevenson 5-3 OT
Brent Metcalf Davison T-Fall Cody Crossman, (Sr.) Hudsonville 27-10, 5:29


 Weight Class: 152

Winner School How Opponent School Result
Eddie Skowneski Clinton Township Chippewa Valley Dec Marty Everin, (Sr) Ann Arbor Pioneer 5-2
Justin Petrone Roseville Dec Bryce Bankowski, (Sr) Temperance Bedford 9-2


 Weight Class: 160

Winner School How Opponent School Result
Kevin Zink Temperance Bedford Dec Dash Dudley, (Sr.) Okemos 5-3
Trevor Stewart Detroit Catholic Central Dec Jacob Wyatt, (Jr.) Lansing Sexton 9-7


 Weight Class: 171

Winner School How Opponent School Result
Scott Schwarzlose Detroit Catholic Central Dec Steve Smiley, (So) Clarkston 8-3
Manuel Schubert Livonia Churchill Dec Jeremy Sparks, (Sr) Garden City 2-1 2OT


 Weight Class: 189

Winner School How Opponent School Result
Casey White Walled Lake Central Dec Adam Stephens, (Sr) Saline 12-0
Buddy Rivera Grandville Dec Trevor Perry, (Jr.) Davison 9-6


 Weight Class: 215

Winner School How Opponent School Result
Lance Shunia Walled Lake Western Dec Travis Perry, (Jr.) Davison 7-6
Eric Schambers Westland John Glenn Dec Eric Gritter, (Jr.) Grandville 5-3 OT


 Weight Class: 275

Winner School How Opponent School Result
Dan Stapf Hudsonville Fall Kyle Schuyler, (Sr) Saline 1:50
Kenny Bluska Port Huron Northern Dec Liam Knapp, (Jr.) Battle Creek Central 5-3


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact
John Johnson, Communications Director
MHSAA
1661 Ramblewood Drive
East Lansing MI 48823
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2001 - All rights reserved