The Palace Of Auburn Hills
MHSAA L.P. Division 1 Individual Finals
Consolation - 3rd round
March 11-13, 2004

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Weight Class: 103

Winner School How Opponent School Result
Kyle Schank Jenison Dec Justin White Monroe 6-2
Kevin Schmidt Grand Haven Dec Phil Noriega, (Jr.) Roseville 12-5


 Weight Class: 112

Winner School How Opponent School Result
Kyle Gwilt Grand Ledge Dec Greg Salinas, (Sr.) Hartland 9-5
Joel Trombly New Baltimore Anchor Bay Dec Kevin Julien, (So.) Fraser 7-2


 Weight Class: 119

Winner School How Opponent School Result
Tom Grimm Hudsonville Fall Justin Smith, (Jr.) Livonia Churchill 0:53
Michael Colonna Utica Ford Forf Michael Morfitt, (So) Walled Lake Western


 Weight Class: 125

Winner School How Opponent School Result
Tim Davis Belleville Dec Aaron Williams, (Sr.) Grand Ledge 6-4
Zack Burns Davison Dec Elliot May, (Sr) Clarkston 9-2


 Weight Class: 130

Winner School How Opponent School Result
Hashim Zrien Dearborn Fordson Dec Corey Phillips, (Fr) Plymouth Canton 11-5
Jason Whitman Davison Dec Nick Sojourner, (So.) Zeeland 14-3


 Weight Class: 135

Winner School How Opponent School Result
Ryan Henderson Hartland Dec Ryan Webb, (Jr) Plymouth Canton 4-2
Scott Kowalski Clinton Township Chippewa Valley Dec Jim Moore, (Jr.) Redford Union 4-3


 Weight Class: 140

Winner School How Opponent School Result
Adam Julien Fraser Dec Jamal Williams, (Sr.) Battle Creek Central 7-5
Nick Ochadleus Highland Milford Dec Mike Hernandez, (Sr.) Clinton Township Chippewa Valley 11-5


 Weight Class: 145

Winner School How Opponent School Result
Phil Rashid Highland Milford Dec Chris Gruenberg, (Fr.) East Detroit 11-8
Eric Johnson Utica Fall Joe Craigmile, (Sr) Saline 2:26


 Weight Class: 152

Winner School How Opponent School Result
Clayton Hendrixson Howell Fall Sean Turner, (Sr) Clarkston 2:19
Brad Johnson Grand Ledge Dec Brad Bartram, (Jr.) Detroit Catholic Central 4-0


 Weight Class: 160

Winner School How Opponent School Result
Tony Doan Port Huron Dec Tom Gizowski, (Sr.) Roseville 21-7
Zack Loew Hudsonville Dec Josh Barlow, (Sr) Saginaw Heritage 20-6


 Weight Class: 171

Winner School How Opponent School Result
Kyle Chittick Davison Fall Roger Cato, (Sr) Troy 3:35
Nick Vogtmann Grand Rapids Forest Hills Central Dec Dustin Pomarius, (Sr.) Rockford 6-0


 Weight Class: 189

Winner School How Opponent School Result
Jim Petoskey Ann Arbor Pioneer Dec Przemek Dogiel, (Sr) Utica 4-2
John McClure Holland West Ottawa Dec Jordan Sherrod, (Jr.) Portage Central 8-4


 Weight Class: 215

Winner School How Opponent School Result
Nick Anurak Hartland Fall John Curtis, (Sr.) Sterling Heights 3:41
Jay Schabel Bay City Central Dec Andrew Middleton, (Sr) Romeo 6-2


 Weight Class: 275

Winner School How Opponent School Result
Chris Anurak Hartland Fall William Hill, (Sr.) Jackson 1:31
Terrance Taylor Muskegon Dec Jeremy Walker, (Sr) Plymouth Salem 3-2 OT


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact
John Johnson, Communications Director
MHSAA
1661 Ramblewood Drive
East Lansing MI 48823
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2001 - All rights reserved