The Palace Of Auburn Hills
MHSAA L.P. Division 1 Individual Finals
Davison - 0.00 Points
March 11-13, 2004

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

 119 Paul Donahoe Record: 55- 0 1st Place

Result Opponent School How
Won Joey Harre Rockford Fall 2:30
Won Josh Noble Roseville Fall 1:32
Won Drew Minock Howell Fall 3:04
Won Owen Wilkinson Hartland Dec 16-9

 125 Zack Burns Record: 45- 9 5th Place

Result Opponent School How
Won Andy Swift Temperance Bedford Fall 3:40
Lost Jon Gruenberg East Detroit Dec 9-3
Won Justin Barnes Okemos T-Fall 20-5, 4:1
Won Elliot May Clarkston Dec 9-2
Lost Ghassan Hamka Dearborn Fordson Dec 15-13
Won Jon Gruenberg East Detroit Dec 7-6

 130 Jason Whitman Record: 48-10 4th Place

Result Opponent School How
Won Ryan Muysenberg Harrison Township L'Anse Creuse T-Fall 21-4, 5:4
Lost David Brighton Temperance Bedford Dec 5-1
Won Thomas Mears Battle Creek Central Dec 11-6
Won Nick Sojourner Zeeland Dec 14-3
Won Chris Kinaya West Bloomfield Dec 9-5
Lost Hashim Zrien Dearborn Fordson Dec 7-2

 135 Jon Reader Record: 56- 1 1st Place

Result Opponent School How
Won Chris Bauman Holt T-Fall 17-2, 2:2
Won Ryan Henderson Hartland Dec 8-1
Won Dustin Anderson Rockford T-Fall 17-0, 5:5
Won Tim Hammer Wayne Memorial Dec 7-5

 140 Cory Rogers Record: 36- 7 2nd Place

Result Opponent School How
Won Nick Ochadleus Highland Milford Dec 12-7
Won Kyle Ghastin Holt T-Fall 25-10, 5:
Won Rece Cox Westland John Glenn Def
Lost Braden L'Amoreaux Clarkston Dec 12-6

 140 Keenan Duffie Record: 28-10

Result Opponent School How
Lost Rece Cox Westland John Glenn Fall 1:32
Won Phil Emmons Holt Dec 11-3
Lost Mike Hernandez Clinton Township Chippewa Valley Fall 2:45

 145 Brent Metcalf Record: 54- 0 1st Place

Result Opponent School How
Won Michael Gides Clinton Township Chippewa Valley Fall 2:15
Won Phil Rashid Highland Milford T-Fall 21-6, 4:3
Won Cody Crossman Hudsonville T-Fall 27-10, 5:
Won Joe Caudill Belleville T-Fall 25-10, 4:

 152 Nate Bundy Record: 37-12

Result Opponent School How
Lost Brad Johnson Grand Ledge Fall 5:56
Won Ben Adams Livonia Churchill Dec 12-11
Lost Sean Turner Clarkston Dec 5-0

 160 Quinn Boyce Record: 25-16

Result Opponent School How
Lost Kevin Zink Temperance Bedford Dec 4-2
Lost Tony Doan Port Huron Dec 5-1

 171 Kyle Chittick Record: 44- 8 4th Place

Result Opponent School How
Won Ryan Stephens Grosse Pointe North Dec 13-4
Lost Jeremy Sparks Garden City Dec 10-7
Won Fred Miller Port Huron Northern Dec 8-4
Won Roger Cato Troy Fall 3:35
Won Steve Smiley Clarkston Dec 2-1 2OT
Lost Nick Vogtmann Grand Rapids Forest Hills Central Dec 6-1

 189 Trevor Perry Record: 57- 3 3rd Place

Result Opponent School How
Won Kurtis Abraham Grand Haven Dec 13-6
Won Zak Wagner West Bloomfield Fall 4:10
Lost Buddy Rivera Grandville Dec 9-6
Won John McClure Holland West Ottawa Dec 11-4
Won Jim Petoskey Ann Arbor Pioneer Fall 0:24

 215 Travis Perry Record: 50- 7 4th Place

Result Opponent School How
Won Kyle Hawkins Monroe Fall 0:40
Won Jes Smith Grand Rapids Forest Hills Central Dec 15-12
Lost Lance Shunia Walled Lake Western Dec 7-6
Won Nick Anurak Hartland Dec 8-4
Lost Eric Gritter Grandville Dec 13-4


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact
John Johnson, Communications Director
MHSAA
1661 Ramblewood Drive
East Lansing MI 48823
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2001 - All rights reserved