The Palace Of Auburn Hills
MHSAA L.P. Division 1 Individual Finals
Results: 112
March 11-13, 2004

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Championship - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Craig Gin Temperance Bedford Dec Jeremy Larkin, (Jr.) Lansing Eastern 3-0
Kevin Julien Fraser Dec Vinnie Colonna, (Fr) Utica Ford 12-4
John Johnson Rockford Fall Jason Crothers, (Jr) Wayne Memorial 1:04
Joel Trombly New Baltimore Anchor Bay Dec Trenton Vandusseldorp, (Sr) Traverse City Central 15-6
Anthony Biondo Clinton Township Chippewa Valley T-Fall Greg Ross, (Sr) Utica Eisenhower 16-0, 5:47
Kyle Gwilt Grand Ledge Fall Joel Schanne, (Sr) Northville 2:30
Josh Williams Grand Blanc Fall Mike Warren, (So.) Livonia Franklin 3:25
Greg Salinas Hartland Dec Casey Schaner, (Sr.) Hudsonville 3-2

 Championship - Quarterfinals

Winner School How Opponent School Result
Craig Gin Temperance Bedford Dec Kevin Julien, (So.) Fraser 2-1
John Johnson Rockford Dec Joel Trombly, (So.) New Baltimore Anchor Bay 8-1
Anthony Biondo Clinton Township Chippewa Valley Dec Kyle Gwilt, (Jr.) Grand Ledge 10-2
Josh Williams Grand Blanc Dec Greg Salinas, (Sr.) Hartland 5-1

 Consolation - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Vinnie Colonna Utica Ford Fall Jeremy Larkin, (Jr.) Lansing Eastern 4:13
Trenton Vandusseldorp Traverse City Central Dec Jason Crothers, (Jr) Wayne Memorial 5-3
Greg Ross Utica Eisenhower Dec Joel Schanne, (Sr) Northville 2-0
Casey Schaner Hudsonville Fall Mike Warren, (So.) Livonia Franklin 2:07

 Consolation - 2nd round

Winner School How Opponent School Result
Greg Salinas Hartland Dec Vinnie Colonna, (Fr) Utica Ford 7-4
Kyle Gwilt Grand Ledge Dec Trenton Vandusseldorp, (Sr) Traverse City Central 9-6
Joel Trombly New Baltimore Anchor Bay Fall Greg Ross, (Sr) Utica Eisenhower 2:09
Kevin Julien Fraser Dec Casey Schaner, (Sr.) Hudsonville 6-1

 Championship - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
John Johnson Rockford Dec Craig Gin, (Jr) Temperance Bedford 5-3 OT
Anthony Biondo Clinton Township Chippewa Valley Dec Josh Williams, (Jr.) Grand Blanc 4-2

 Consolation - 3rd round

Winner School How Opponent School Result
Kyle Gwilt Grand Ledge Dec Greg Salinas, (Sr.) Hartland 9-5
Joel Trombly New Baltimore Anchor Bay Dec Kevin Julien, (So.) Fraser 7-2

 Consolation - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Craig Gin Temperance Bedford Dec Kyle Gwilt, (Jr.) Grand Ledge 6-4
Joel Trombly New Baltimore Anchor Bay Dec Josh Williams, (Jr.) Grand Blanc 6-1

 Finals

Winner School How Opponent School Result
Kevin Julien Fraser Dec Greg Salinas, (Sr.) Hartland 4-3
Josh Williams Grand Blanc Dec Kyle Gwilt, (Jr.) Grand Ledge 4-1
Joel Trombly New Baltimore Anchor Bay Dec Craig Gin, (Jr) Temperance Bedford 4-2 OT
Anthony Biondo Clinton Township Chippewa Valley Fall John Johnson, (Fr.) Rockford 1:14


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact
John Johnson, Communications Director
MHSAA
1661 Ramblewood Drive
East Lansing MI 48823
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2001 - All rights reserved