The Palace Of Auburn Hills
MHSAA L.P. Division 1 Individual Finals
Results: 125
March 11-13, 2004

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Championship - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Jeff Clare Walled Lake Western Dec James Shaheen, (Sr) Troy Athens 14-6
Kris Felice Livonia Churchill Dec Aaron Williams, (Sr.) Grand Ledge 4-2
Zack Burns Davison Fall Andy Swift, (Sr) Temperance Bedford 3:40
Jon Gruenberg East Detroit Dec Tim Olson, (Sr.) Rockford 2-0
Mike Peraino Clinton Township Chippewa Valley Fall Justin Barnes, (Sr.) Okemos 4:42
Tim Davis Belleville Dec Tommy Wilson, (Sr) Alpena 9-3
David Johnson Jenison Dec Lucas Koneczny, (So.) New Baltimore Anchor Bay 13-3
Ghassan Hamka Dearborn Fordson Dec Elliot May, (Sr) Clarkston 5-3

 Championship - Quarterfinals

Winner School How Opponent School Result
Jeff Clare Walled Lake Western Dec Kris Felice, (Sr.) Livonia Churchill 18-4
Jon Gruenberg East Detroit Dec Zack Burns, (So) Davison 9-3
Mike Peraino Clinton Township Chippewa Valley Dec Tim Davis, (Jr) Belleville 8-6 OT
Ghassan Hamka Dearborn Fordson Dec David Johnson, (Fr.) Jenison 10-7

 Consolation - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Aaron Williams Grand Ledge Dec James Shaheen, (Sr) Troy Athens 6-4
Tim Olson Rockford Dec Andy Swift, (Sr) Temperance Bedford 2-0
Justin Barnes Okemos Dec Tommy Wilson, (Sr) Alpena 7-6
Elliot May Clarkston Dec Lucas Koneczny, (So.) New Baltimore Anchor Bay 5-1

 Consolation - 2nd round

Winner School How Opponent School Result
Aaron Williams Grand Ledge Dec David Johnson, (Fr.) Jenison 6-4
Tim Davis Belleville Dec Tim Olson, (Sr.) Rockford 6-1
Zack Burns Davison T-Fall Justin Barnes, (Sr.) Okemos 20-5, 4:10
Elliot May Clarkston Fall Kris Felice, (Sr.) Livonia Churchill 1:17

 Championship - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Jeff Clare Walled Lake Western Dec Jon Gruenberg, (Jr.) East Detroit 5-4
Mike Peraino Clinton Township Chippewa Valley Dec Ghassan Hamka, (Sr) Dearborn Fordson 6-3

 Consolation - 3rd round

Winner School How Opponent School Result
Tim Davis Belleville Dec Aaron Williams, (Sr.) Grand Ledge 6-4
Zack Burns Davison Dec Elliot May, (Sr) Clarkston 9-2

 Consolation - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Tim Davis Belleville Dec Jon Gruenberg, (Jr.) East Detroit 11-8
Ghassan Hamka Dearborn Fordson Dec Zack Burns, (So) Davison 15-13

 Finals

Winner School How Opponent School Result
Elliot May Clarkston Fall Aaron Williams, (Sr.) Grand Ledge 4:57
Zack Burns Davison Dec Jon Gruenberg, (Jr.) East Detroit 7-6
Tim Davis Belleville Fall Ghassan Hamka, (Sr) Dearborn Fordson 3:52
Jeff Clare Walled Lake Western Dec Mike Peraino, (Sr.) Clinton Township Chippewa Valley 5-3 OT


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact
John Johnson, Communications Director
MHSAA
1661 Ramblewood Drive
East Lansing MI 48823
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2001 - All rights reserved