The Palace Of Auburn Hills
MHSAA L.P. Division 2 Individual Finals
Championship - 1st round
March 10-12, 2005

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

MHSAA L.P. Division 2 Individual Finals
The Palace Of Auburn Hills
March 10-12, 2005
Championship - 1st round
Weight: 103
R.J. Morgan Hastings Dec Brett Marsh Dexter, 12-4
Brian Counsil Gaylord Dec Garrett Rozeboom Mason, 9-6
Steve Light St. Clair Shores Lakeview Dec Ray Seese Lowell, 10-0
Dave Priest Swartz Creek Dec Brad Barker Stevensville Lakeshore, 8-0
Josh Dormer Eaton Rapids DQ Ben Simons-Scalise Mt. Pleasant
Tim Carpenter Fremont Dec Ryan Kelly Algonac, 11-1
Dustin Boyer Petoskey Dec Shane Schnepp Eaton Rapids, 5-0
Ron Martin Tecumseh Dec Jerrod Hoxie Grand Rapids Forrest Hills Northern, 6-3
Weight: 112
Rusty Burgdorf Hastings Fall David Moseley Pontiac Notre Dame Prep, 5:41
Kyle Hammermeister Stevensville Lakeshore Dec Eric Hoppe Ypsilanti, 7-2
Cody Marcicki Lapeer West Fall Chad Johnson Fruitport, 1:11
Justin Sklapsky Eaton Rapids Dec Greg Harland Riverview, 17-7
Mark Harris Battle Creek Lakeview Fall Matt Vangoss Dearborn Heights-Annapolis, 3:23
Myron Vandecar Lapeer West Dec Chadwick Doran Byron Center, 4-2
Carl Dingledine Monroe Jefferson Dec Mike Gregory Lake Odessa Lakewood, 10-2
Chad Skop Lapeer East Dec Peter Hansen Greenville, 5-7
Weight: 119
Brett Chevalier Dearborn Heights-Annapolis Fall Robbie Goulette Ogemaw Heights, 1:39
Dalton Smith Plainwell Fall Justin Bonebrake Muskegon Reeths-Puffer, 4:47
Lewis Owens Gibraltar-Carlson Fall Kyle Buchalski Petoskey, 5:15
Adam Silvas Marysville Fall Kyle Martinus Mt. Morris, 3:42
Shane McKerchie Ludington Dec Justin Agens Stevensville Lakeshore, 4-0
Josh Schott St. Clair Shores Lakeview Fall David Pearce Bloomfield Hills Lahser, 1:54
Jordan Rozeboom Mason Dec Ray Valdez Grand Rapids Central, 2-1
Weight: 125
Matt Armock Sparta Fall Tommy McLaughlin Carleton-Airport, 2:30
Jeffrey Steele Plainwell Dec Dan Kemp North Branch, 10-0
David Smalley Wyoming Park Dec Alan Marvin Adrian, 8-5
Kyle O'Neill Gaylord Dec Kyle Labrecque Battle Creek Lakeview, 10-2
Ryan Lucas Three Rivers Dec Ron McNea Swartz Creek, 8-3
Justin Lewis Middleville Thornapple Kellogg Dec Mike Karoub-Smith Dearborn Divine Child, 11-5
Blake Gardner Mt. Morris Fall Nathan Satterelli Mason, 4:38
Brennan Brumley Warren Woods-Tower Fall A.J. English Muskegon Reeths-Puffer, 4:49
Weight: 130
Jordan Miller Greenville Fall Ryan Dunkel Petoskey, 1:41
Derek Yerke Mason Dec Dave Szokola Marysville, 10-8
Chris Diehl Flint Kearsley Fall Steve Odren Cedar Springs, 2:35
Thomas Renner Coldwater Dec Adam Caballero Milan, 5-0
Clayton Butcher Allegan Dec Logan Reid Warren Lincoln, 13-10
Mark Armock Sparta Dec Matt Beehler Ogemaw Heights, 15-3
Chris Jenkins Tecumseh Fall Nathan Beyer Fowlerville, 4:00
Luke Lanctot Clio Dec Jeff Allen Hastings, 1-0 2OT
Weight: 135
Joe Mendez Lowell Dec Derek Ambs Jackson Northwest, 11-6
Drew Morais Carleton-Airport T-Fall Derek Bunn Gaylord, 17-0 5:15
Josh Shoup Wayland Union Dec Alec Bower Coldwater, 9-5
Jacob Fischer St. Clair Shores Lakeview Fall Shane Root Flint Kearsley, 3:46
Justin Chrzanowski Lapeer West Fall Blaine Harbourne Clinton Township Clintondale, 1:52
L.J. Helbig Mason Dec Rob Yahrmarkt Sparta, 8-4
Drew Lesko Tecumseh T-Fall Nick Sinishtaj Pontiac Notre Dame Prep, 16-0 4:38
Justin Burke Battle Creek Lakeview Fall Nate McMurray Middleville Thornapple Kellogg, 3:23
Weight: 140
Brent Mencarelli Byron Center Dec Ron Szuch Carleton-Airport, 6-4
Sam Carsey Linden Fall Joshua Sleight Battle Creek Harper Creek, 1:59
Andrew Lozon Trenton Dec Brock Berson Muskegon Reeths-Puffer, 6-1
Joel Harman Coldwater Dec Jim Hewson Lapeer West, 3-2
Cameron Simaz Allegan Dec Erik Hohenthaner Lapeer East, 6-2
Samuel Sokolowski Sparta Dec Robert Adams Dearborn Divine Child, 9-3
Justin Joseph Lapeer East Dec Aaron Castenada Allegan, 6-5
Drew Cunningham Tecumseh Dec Steve Case Hastings, 9-6
Weight: 145
Jason Brew Sparta T-Fall Matt McNeil Royal Oak Kimball, 18-3 5:36
Jeff Chambers Parma Western Dec Todd Smith Allen Park, 9-7
Tony Mochty Flint Kearsley Dec Aaron Wierckz Wayland Union, 13-2
Matt Borodich St. Clair Shores Lakeview T-Fall Dustin Meert Plainwell, 15-0 4:10
Jacob Burge Mason Dec Daniel Loyd Allen Park, 9-1
Chris Gillen Auburn Hills Avondale Fall Brad Cowles Muskegon Reeths-Puffer, 1:18
Angelo Eppler Monroe Jefferson Fall Daniel Tucker Coldwater, 3:52
Ryan Fletke Middleville Thornapple Kellogg Dec Louis Beck Bay City John Glenn, 11-4
Weight: 152
Josh Chapman Eaton Rapids Dec Travis Eisen Grand Rapids Forest Hills Central, 9-8
Wade Clay Riverview Dec John Burnie Birmingham Seaholm, 14-6
Aaron Kieda Cedar Springs Dec Blake Birmingham Battle Creek Lakeview, 8-4
Nick Shafer St. Clair Shores Lakeview Dec Jeff Schuele Pontiac Notre Dame Prep, 11-4
Aaron Hynes Flint Kearsley Fall Tino Marquez Gibraltar-Carlson, 3:19
Kalani Garber Middleville Thornapple Kellogg Dec Matt Swab Mason, 6-5
Matt Myers Warren Fitzgerald Dec Kyle Nieporte Oxford, 5-1
Tyler Rietsema Byron Center Dec Stephen Kolokithas Chelsea, 10-2
Weight: 160
Kyle Vanderhyde Sparta Fall John Powers Dexter, 0:54
Jeremiah Craft Mason Dec Matt Weston Petoskey, 14-6
Josh Hankins Dearborn Heights-Annapolis Dec Chris Humphrey Middleville Thornapple Kellogg, 15-6
Andy Gebhard Stevensville Lakeshore Dec Kyle Bergquist Flint Kearsley, 4-2
Ryan Selley Linden Fall Brandon Rhodes Allegan, 3:59
Mitch Bennett Greenville T-Fall Tim Correll Warren Lincoln, 20-5 5:59
Gabe Vaughn North Branch Fall Justin Perry Sturgis, 2:31
Westin Wilkie Ferndale Dec Ashtin King Hastings, 8-2
Weight: 171
John Stariha Fremont Dec Nick Murray Oxford, 13-1
Eddie Phillips Lake Odessa Lakewood Fall Jordaryl Logan Ypsilanti, 3:01
Brett Belvin Gaylord Dec Travis Young Middleville Thornapple Kellogg, 14-3
Matt Wittmann Stevensville Lakeshore Fall Josh Clarchick Trenton, 0:44
Eric Simaz Allegan Fall Nate DeJonghe Tecumseh, 1:39
Cody Goodburn Spring Lake Fall Kevin MacIntosh Flint Beecher, 5:32
Will Rewitzer Warren Lincoln Dec Mitch Stadel Mason, 10-4
Marty Geldhoff Ionia Dec Richard Doherty Mt. Pleasant, 10-4
Weight: 189
Alex Phillips Grand Rapids Northview Forf Adam Fyan Lake Odessa Lakewood
Joe Haggerty Petoskey Fall Ricky Howell Dexter, 0:50
Carl Howe Three Rivers Dec Kevin Kolk Fremont, 5-1
Aaron Gill Clio Dec Andrew Yarbrough Tecumseh, 7-2
Tim Bashore Lapeer East Dec Mike Zinser Warren Lincoln, 13-2
Chad Corbett Allegan Dec Robert Moritz Ludington, 16-7
Chad Schoen Gibraltar-Carlson Dec Kelvin Miller Auburn Hills Avondale, 6-2
Dan Krasinski Mattawan Dec Eric Reeder Middleville Thornapple Kellogg, 6-2
Weight: 215
Luke Dobb Fruitport Dec Anthony Agrusa St. Clair Shores Lake Shore, 11-5
Kyle Oliver Oxford Fall Casey Curtis DeWitt, 3:16
Joe Troncone Center Line Dec Ryan Case Cedar Springs, 5-2
Dan Craig Allegan Fall Joe Evans Ogemaw Heights, 5:59
Brad Prater Coldwater T-Fall Rob Schaibly Swartz Creek, 17-0 3:09
Shane Kupchick Monroe Jefferson Dec Mike Munjoy Middleville Thornapple Kellogg, 5-4
Mike Bashore Lapeer East Dec Alan O'Donnell Lake Odessa Lakewood, 8-7
Adam Warner Ionia Fall Joe Selonke Dearborn Divine Child, 5:28
Weight: 275
Corey Hill Grand Rapids Northview Fall Pat McNulty North Branch, 1:25
Joe Rizgallah Allegan Fall Chris Reeves Ferndale, 5:56
Adam Antonides Lapeer West Fall Cody Corner Grand Rapids Kenowa Hills, 1:22
Cody Dupont Lake Odessa Lakewood Dec Mark Gjelaj Warren Lincoln, 5-1
Dusty Shugars Three Rivers Dec Dylan Ritter Gibraltar-Carlson, 4-0
Andy Welch Clio Fall Dan McCotter Sparta, 3:17
John Ahearn Tecumseh Def Corey Bedes Mason
Tim Irland Gaylord Dec Scott Shattock Ionia, 11-3

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact

MHSAA
1661 Ramblewood Drive
East Lansing MI 48823
e-mail: www.mhsaa.com
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2001 - All rights reserved