The Palace Of Auburn Hills
MHSAA LP Division 4 Individual Finals
Results: 140
March 9-11, 2006

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Championship - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Lance Bice Addison Fall Ryan Mendez, (Jr.) Riverview Gabriel Richard 4:55
Zac Chantrenne Bronson Fall Cody Wenzel, (Sr.) Rogers City 4:45
Glen Goulette St Louis Fall Blake Putman, (Sr.) Elkton-Pigeon-Bay Port Laker 7:29 OT
Nate Beilby Climax-Scotts Dec Tyler Smith, (Jr.) Carson City-Crystal 12-0
Josh Burtch Whittemore-Prescott Dec T.J. Baldwin, (Sr) Athens 8-2
Duane Hoffman Hudson T-Fall Doug Greening, (Jr.) Breckenridge 16-0 4:10
Seth Conley Martin Fall Derek Shineldecker, (Jr.) Hesperia 4:43
Zach Harding Springport Fall Michael Andron, (Jr.) Detroit-Cesar Chavez Academy 4:44

 Championship - Quarterfinals

Winner School How Opponent School Result
Zac Chantrenne Bronson Dec Lance Bice, (Sr) Addison 9-7
Glen Goulette St Louis Dec Nate Beilby, (Jr) Climax-Scotts 10-9
Josh Burtch Whittemore-Prescott Dec Duane Hoffman, (Sr) Hudson 4-1
Seth Conley Martin Dec Zach Harding, (Jr) Springport 13-2

 Consolation - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Cody Wenzel Rogers City Fall Ryan Mendez, (Jr.) Riverview Gabriel Richard 1:47
Blake Putman Elkton-Pigeon-Bay Port Laker Dec Tyler Smith, (Jr.) Carson City-Crystal 11-0
Doug Greening Breckenridge Dec T.J. Baldwin, (Sr) Athens 6-5
Derek Shineldecker Hesperia Dec Michael Andron, (Jr.) Detroit-Cesar Chavez Academy 9-3

 Consolation - 2nd round

Winner School How Opponent School Result
Zach Harding Springport Dec Cody Wenzel, (Sr.) Rogers City 4-3
Duane Hoffman Hudson Dec Blake Putman, (Sr.) Elkton-Pigeon-Bay Port Laker 15-10
Nate Beilby Climax-Scotts Dec Doug Greening, (Jr.) Breckenridge 3-0
Lance Bice Addison Dec Derek Shineldecker, (Jr.) Hesperia 7-2

 Championship - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Zac Chantrenne Bronson Dec Glen Goulette, (Sr) St Louis 2-0
Seth Conley Martin Dec Josh Burtch, (Sr.) Whittemore-Prescott 13-5

 Consolation - 3rd round

Winner School How Opponent School Result
Duane Hoffman Hudson Dec Zach Harding, (Jr) Springport 12-1
Nate Beilby Climax-Scotts Dec Lance Bice, (Sr) Addison 5-2

 Consolation - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Duane Hoffman Hudson Dec Glen Goulette, (Sr) St Louis 10-1
Josh Burtch Whittemore-Prescott Dec Nate Beilby, (Jr) Climax-Scotts 4-0

 Finals

Winner School How Opponent School Result
Zach Harding Springport Fall Lance Bice, (Sr) Addison 2:14
Glen Goulette St Louis Dec Nate Beilby, (Jr) Climax-Scotts 8-7
Josh Burtch Whittemore-Prescott Dec Duane Hoffman, (Sr) Hudson 4-3
Seth Conley Martin Dec Zac Chantrenne, (Fr) Bronson 20-8


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2005 - All rights reserved