The Palace Of Auburn Hills
2007 MHSAA L.P. Division 1 Individual Finals
Results: 145
March 8-10, 2007

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Championship - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Colin Arnold Temperance-Bedford T-Fall Josh Batkins, (Fr.) Harrison Township L'Anse Creuse 18-1 4:33
Bryce Sopko Hartland Fall Tom Willits, (Jr.) Waterford Kettering 3:25
Peter Meisner Dearborn Dec Mike Lampkin, (Sr.) Macomb L'Anse Creuse North 7-5 OT
Zakk Sharron Grandville Dec CJ Barton, (So.) Bay City Western 7-0
Jeremy Bommarito Hartland M-Dec Jake Hyde, (So.) Holly 9-0
Larry Roberts Roseville Fall Ryan Thomas, (Jr) Novi 0:46
Seth Chargo Traverse City West Dec Zac Savage, (Sr) Grand Haven 13-6
Sokol Jakaj Sterling Heights Stevenson Dec Chris Gniewek, (Sr) Southgate Anderson 4-3 OT

 Championship - Quarterfinals

Winner School How Opponent School Result
Colin Arnold Temperance-Bedford M-Dec Bryce Sopko, (Sr) Hartland 11-2
Zakk Sharron Grandville Dec Peter Meisner, (Sr) Dearborn 6-5
Jeremy Bommarito Hartland Fall Larry Roberts, (Sr.) Roseville 5:08
Sokol Jakaj Sterling Heights Stevenson M-Dec Seth Chargo, (Jr.) Traverse City West 10-2

 Consolation - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Tom Willits Waterford Kettering Dec Josh Batkins, (Fr.) Harrison Township L'Anse Creuse 6-2
Mike Lampkin Macomb L'Anse Creuse North M-Dec CJ Barton, (So.) Bay City Western 14-3
Jake Hyde Holly Dec Ryan Thomas, (Jr) Novi 13-6
Chris Gniewek Southgate Anderson Dec Zac Savage, (Sr) Grand Haven 3-1

 Consolation - 2nd round

Winner School How Opponent School Result
Tom Willits Waterford Kettering Dec Seth Chargo, (Jr.) Traverse City West 6-4
Mike Lampkin Macomb L'Anse Creuse North Dec Larry Roberts, (Sr.) Roseville 3-1
Peter Meisner Dearborn Dec Jake Hyde, (So.) Holly 6-1
Bryce Sopko Hartland Dec Chris Gniewek, (Sr) Southgate Anderson 8-2

 Championship - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Zakk Sharron Grandville Dec Colin Arnold, (Sr) Temperance-Bedford 9-3
Jeremy Bommarito Hartland M-Dec Sokol Jakaj, (Sr.) Sterling Heights Stevenson 9-1

 Consolation - 3rd round

Winner School How Opponent School Result
Mike Lampkin Macomb L'Anse Creuse North Dec Tom Willits, (Jr.) Waterford Kettering 3-2
Bryce Sopko Hartland M-Dec Peter Meisner, (Sr) Dearborn 11-2

 Consolation - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Colin Arnold Temperance-Bedford Fall Mike Lampkin, (Sr.) Macomb L'Anse Creuse North 1:59
Bryce Sopko Hartland Dec Sokol Jakaj, (Sr.) Sterling Heights Stevenson 8-6

 Finals

Winner School How Opponent School Result
Tom Willits Waterford Kettering Dec Peter Meisner, (Sr) Dearborn 2-0
Mike Lampkin Macomb L'Anse Creuse North Dec Sokol Jakaj, (Sr.) Sterling Heights Stevenson 3-2
Bryce Sopko Hartland Dec Colin Arnold, (Sr) Temperance-Bedford 5-3 OT
Jeremy Bommarito Hartland Dec Zakk Sharron, (Jr) Grandville 3-1


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2005 - All rights reserved