The Palace Of Auburn Hills
MHSAA Division 3 Individual Finals
Consolation - 2nd round
March 12-14, 2009

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

MHSAA Division 3 Individual Finals
The Palace Of Auburn Hills
March 12-14, 2009
Consolation - 2nd round
Weight: 103
CC Weber Goodrich Forf Forfeit
Jared Flores Saginaw Swan Valley Dec AJ Tyler Coloma, 15-8
Tyler Foley South Lyon East Dec Dustin Noreyko Roscommon, 8-4
Nick Theuerkauf Menominee Dec Derek Camilleri Midland Bullock Creek, 2-1
Weight: 112
Andy Brown Midland Bullock Creek Dec Will Foster Shelby, 7-0
Brandt Welcher Hamilton Dec Dustin Verbeke Roscommon, 10-7
Matt Raysin Corunna Fall Dominic Cattera Richmond, 2:00
Zach Corcoran Lake Fenton Fall Payne Blanchard East Jackson, :59
Weight: 119
Chad Deno Gladstone Dec Darren Eaton Lake Odessa-Lakewood, 6-4
Josh Rivard Richmond Dec Corey Alegria Alma, 10-6
William Jensen Allendale Dec Phillip Telford Durand, 6-2
Brandon Treharne Dundee Dec Steve Poffenberger Allegan, 2-1 OT
Weight: 125
Sean Fent Birch Run Dec Ian Leavey Williamston, 4-1
Chris Theile Saginaw Swan Valley Dec Chris Bobryk Whitehall, 3-1
David Garr Goodrich Dec Tyler Rosser Corunna, 2-1
Matt Loveland Delton Kellogg M-Dec Dakota Talbot Sanford-Meridian, 13-2
Weight: 130
Josh Headworth Belding Dec Lelund Weatherspoon Napoleon, 3-1 OT
Corey Schrotenboer Hamilton Dec Corey Cordero Sanford-Meridian, 4-2
Brett Burg Richmond M-Dec Austin Sanchez Kingsley, 10-1
Kirk Britton Goodrich Dec Mike Miller Bridgeport, 4-3
Weight: 135
Jerry Flores Saginaw Swan Valley Dec Emery Pitcel Richmond, 8-7
Wes Pieper Onsted Dec David Cheatham Allendale, 6-5
Kyle Windquist Big Rapids M-Dec Brett Stiefel Lake Fenton, 12-3
Derick Woodcock Midland Bullock Creek Dec Drew Medlin Buchanan, 9-4
Weight: 140
Derek Willey Ishpeming Fall Matt Kiser Coloma, 2:11
Troy Lamson Saginaw Swan Valley Dec Luke Perrin Corunna, 10-3
Matt Smith Allegan Dec Seth Haas Pinconning, 7-1
Joe Hopkins Goodrich Fall Joey Leach Kingsley, 2:33
Weight: 145
Brennin Adkins Corunna Def Charles Burch Pinconning
Sterling Herrmann Caro Dec Rich McKinney Monroe Jefferson, 5-4
Huston Harrison Coloma M-Dec Josh Romeo Pontiac Notre Dame Prep, 14-2
David Hill Yale Dec Ethan Porter Stanton Central Montcalm, 8-4
Weight: 152
Trevor Cortez Corunna Dec Rob Runyon Comstock Park, 13-10
Roman Crosby-Kaat Newaygo Dec Colin Smythe Allegan, 8-2
Mike Mack Richmond M-Dec Ryan Schwark Macomb Lutheran North, 10-0
Bruce Barnes Erie-Mason Dec Eric Meyer Roscommon, 3-1
Weight: 160
Jared Groeneveld Allendale Dec Derek Martin Bath, 8-2
Dexter Hobdy Flint Powers Catholic Fall Jeff Christiansen Whitehall, 4:58
Brent Anuszkicwicz Jackson Lumen Christi Dec Justin Ryan Ida, 11-6
Branden Bell Saginaw Swan Valley Dec Machylle Porter Standish-Sterling, 8-6 OT
Weight: 171
Wayne Champion Whitehall Dec Logan Edwards Ishpeming, 4-0
Billy Fate Remus Chippewa Hills T-Fall Paul Heilman Allendale, 15-0 3:07
Luke Gilmore Corunna Fall Nelson Worner Freeland, 1:33
Reilly Goodman Marshall Dec Alex Steinke Edwardsburg, 5-3 OT
Weight: 189
Colt Miller Remus Chippewa Hills M-Dec Ryan LaJoie Allendale, 13-4
Tom Bolday Capac Dec Jacob Bonetti Ishpeming, 11-4
Logan Renas Big Rapids Dec Stephen Romero Delton Kellogg, 2-1
Joe Stark Onsted M-Dec Mike Tebedo Vassar, 11-3
Weight: 215
Mike Connors Buchanan Dec Joe Collard Berrien Springs, 3-2
Scott Robbins Corunna Dec Garrett Woods Marshall, 2-1
Frank Bastien Grand Rapids West Catholic M-Dec Steve Graebner Freeland, 12-0
Tyler Havens Morley-Stanwood Dec Zach Page Ludington, 4-3
Weight: 285
Tyler Millerov Caro Dec Kody Emeott Gladwin, 4-2 OT
Dan LaJoie Allendale Dec Steven Lams Yale, 4-2
Ryan Steverson Lake Odessa-Lakewood Fall Matt Compo Roscommon, 2:24
Cody VanDonkelaar Muskegon Orchard View M-Dec Robert Riggs Buchanan, 16-6

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2008 - All rights reserved