The Palace Of Auburn Hills
MHSAA Division 4 Individual Finals
Hudson - 0.00 Points
March 12-14, 2009

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

 285 Joe Beaubien Record: 60- 9 3rd Place

Result Opponent School How
Lost Joe Young Constantine Dec 10-5
Won Julius Widman Fulton Fall 4:17
Won Chris Monroe St. Louis Dec 3-2
Won Mason Kaiser Madison Heights Bishop Foley Dec 3-0
Won Joe Young Constantine Dec 3-1
Won Adam Kent Iron Mountain Dec 6-5 OT

 103 Tyler Mattison Record: 40-20

Result Opponent School How
Lost Brandon Fifield Leslie Fall 1:12
Won Joey Sobeck Rogers City Dec 7-4
Lost Ivan Gallegos Covert Dec 5-4

 112 Camden McCaskey Record: 20- 5 7th Place

Result Opponent School How
Won Jimmie Wright Niles Brandywine Fall 4:51
Lost James Carey Ithaca Dec 13-6
Won Tyler Spencer Constantine M-Dec 11-0
Lost Justin Krupp New Lothrop Dec 2-1
Won Andrew Scoby Addison Dec 9-8

 112 Dakota Kelley Record: 49-14 5th Place

Result Opponent School How
Lost Ryan Teunissen Watervliet Dec 6-0
Won Alex Fullerton Onaway M-Dec 12-4
Won Dan Efting Bangor Dec 2-1
Won Andrew Scoby Addison Dec 4-2
Lost Ryan Teunissen Watervliet M-Dec 10-0
Won Justin Krupp New Lothrop Dec 3-2

 119 Zeb Hilyard Record: 52- 8 2nd Place

Result Opponent School How
Won Chase Gendron Iron Mountain T-Fall 5:06 17-
Won Jeremy Flagel Watervliet Dec 8-2
Won Bradley Smith Montrose Dec 4-2
Lost Collin Zeerip Hesperia Dec 6-3

 119 Kevin Vanderpool Record: 43-13 5th Place

Result Opponent School How
Won Jon Szwarc Hart Dec 8-4
Won Marcus Noble Marlette Fall 1:21
Lost Collin Zeerip Hesperia Dec 1-0
Lost Austin Deacons Manchester Dec 5-3
Won TJ Berridge Martin Dec 4-0

 135 Devan Marry Record: 58- 6 1st Place

Result Opponent School How
Won Josh Chartier Mio Fall 1:48
Won Ralph Sater Niles Brandywine M-Dec 13-1
Won John Evashevski St. Ignace Fall 0:40
Won Jeff Sabin Kent City Dec 6-4

 152 Keith Walworth Record: 39-20

Result Opponent School How
Lost Bill Krisch Leroy-Pine River Dec 5-3
Won Sean Allen Burton Bendle Dec 11-8
Lost Tyler Carr Watervliet M-Dec 9-1

 189 Gabe Elliott Record: 64- 2 1st Place

Result Opponent School How
Won Paul Britten Traverse City St. Francis Fall 3:18
Won Neil Hyska Bronson Dec 5-0
Won Ben Wines Pittsford M-Dec 11-3
Won Dominique Walker Romulus Summitt Academy Dec 7-0

 215 Matthew Smith Record: 49- 7 3rd Place

Result Opponent School How
Won Andrew Borkowski Saginaw Michigan Lutheran Seminary Dec 9-3
Won Jason Wert Union City Dec 7-4
Lost Zachary Ritter Byron Dec 9-3
Won Devon Drury Byron Dec 9-3
Won Jerry Morris Webberville Dec 10-5


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2008 - All rights reserved