09

Updated Football Schedule On NFHS Network/MHSAA.TV

Here is this weekend's updated schedule for Football games on NHSA Network/MHSAA.TV:

Friday - Oct. 9

Kingston vs. Merritt Academy-4:45 PM

Redford Union vs. Garden City-5:00 PM

East Kentwood vs. Jenison-5:00 PM

Hemlock vs. Carrollton-6:15 PM

Zeeland East vs. Muskegon-6:30 PM

Lenawee Christian vs. Camden-Frontier-6:45 PM

Ithaca vs. Michigan Lutheran Seminary-6:45 PM

Traverse City Central vs. Alpena-6:45 PM

Saranac vs. Pewamo-Westphalia-6:45 PM

Hartland vs. Northville-6:45 PM

Lowell vs. Byron Center-6:50 PM

John Glenn - Bay City vs. Garber-6:50 PM

Harrison - Harrison vs. Shepherd-6:55 PM

Manchester vs. Away-7:00 PM

Waterford Kettering vs. Lakeland-7:00 PM

Bloomfield Hills vs. Brother Rice-7:00 PM

Mason vs. Fowlerville-7:00 PM

Novi vs. Howell-7:00 PM

Vicksburg vs. Paw Paw-7:00 PM

Stockbridge JrSr vs. Perry-7:00 PM

Lake Orion vs. Clarkston-7:00 PM

Montabella vs. Oscoda-7:00 PM

Mt Morris vs. Montrose-7:00 PM

Saline vs. Bedford-7:00 PM

Comstock Park vs. Grand Rapids NorthPointe Christian-7:00 PM

Caro vs. Marlette-7:00 PM

Corunna vs. Owosso-7:00 PM

Peck Community vs. Caseville-7:00 PM

Erie-Mason vs. Deerfield-7:00 PM

Portage Northern vs. Portage Central-7:00 PM

Chesaning vs. Durand Area-7:00 PM

Chippewa Hills vs. Fremont-7:00 PM

New Lothrop vs. Ovid-Elsie-7:00 PM

Wayland Union vs. Forest Hills Eastern-7:00 PM

Frankenmuth vs. Alma-7:00 PM

Norway vs. Gwinn-7:00 PM

Birmingham Groves vs. Seaholm-7:00 PM

Brighton vs. Plymouth Community School-7:00 PM

Reed City vs. Newaygo-7:00 PM

Unionville Sebewaing vs. Cass City-7:00 PM

Haslett vs. St Johns-7:00 PM

H. H. Dow vs. Bay City Western-7:00 PM

Cranbrook Kingswood vs. Lutheran North-7:00 PM

Maple Valley vs. Merrill-7:00 PM

LakeVille Memorial vs. Byron Area-7:00 PM

Walled Lake Northern vs. South Lyon East-7:00 PM

Lake Shore vs. Sterling Heights-7:00 PM

West Bloomfield vs. Oxford-7:00 PM

Millington vs. Bullock Creek-7:00 PM

Sturgis vs. Dowagiac Union-7:00 PM

Harbor Beach Community vs. Memphis-7:00 PM

Freeland vs. Swan Valley-7:00 PM

Summit Academy North vs. Bradford Academy-7:00 PM

Walled Lake Central vs. Waterford Mott-7:00 PM

Holt vs. East Lansing-7:00 PM

Vassar vs. Bad Axe-7:00 PM

Cedar Springs vs. South Christian-7:00 PM

South Lyon vs. Walled Lake Western-7:00 PM

Petoskey vs. Cadillac-7:00 PM

Lakeshore vs. St. Joseph-7:00 PM

Grand Blanc vs. Arthur Hill-7:00 PM

Athens - Troy vs. Berkley-7:00 PM

Brandon vs. Lake Fenton-7:00 PM

Eisenhower vs. Dakota-7:30 PM

Glen Lake vs. Mancelona-7:30 PM

 

Saturday - Oct. 10

Suttons Bay vs. Whittemore-Prescott-2:00 PM

De La Salle Collegiate vs. DeWitt- 3 PM

 


Actions: E-mail | Permalink |