01

Girls Volleyball District Schedule on NFHS Network/MHSAA.TV

Here are the pairings for games the first two days of the MHSAA Girls District Volleyball tournament that can be watched on the NFHS Network/MHSAA.TV:

 

Monday - Nov. 2

Marquette vs. Alpena   - Time TBD

Burton Bendle  vs. Otisville LakeVille  - 5 PM

Kalamazoo Christian vs. Kalamazoo Hackett - 5 PM

Lansing Waverly  vs. DeWitt  - 5 PM

Livonia Churchill  vs. Garden City  - 5 PM

Ludington  vs. Manistee  - 5 PM

Plainwell  vs. Paw Paw  - 5 PM

Stevensville Lakeshore  vs. Dowagiac Union  - 5 PM

Walled Lake Northern  vs. Hartland  - 5 PM

Leslie  vs. East Jackson  - 5:15 PM

Battle Creek Pennfield  vs. Three Rivers  - 5:30 PM

Brethren  vs. Mason County Eastern  - 5:30 PM

Erie-Mason  vs. Monroe St. Mary's Catholic Central - 5:30 PM

Morley Stanwood  vs. Beal City  - 5:30 PM

Niles Brandywine  vs. Hartford  - 5:30 PM

Vassar  vs. Montrose  - 5:30 PM

Lowell  vs. Grand Rapids Ottawa Hills  - 5:55 PM

Bridgeport  vs. Saginaw Arthur Hill  - 6 PM

Brighton  vs. South Lyon East  - 6 PM

Caro  vs. Frankenmuth  - 6 PM

Clarkston Everest Collegiate vs. Oakland Christian - 6 PM

Clawson  vs. Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood  - 6 PM

Dryden  vs. Kimball New Life Christian Academy - 6 PM

Durand vs. Flint Powers Catholic  - 6 PM

East Grand Rapids vs. Grand Rapids Forest Hills Central - 6 PM

Elkton-Pigeon-Bay Port Laker  vs. Cass City  - 6 PM

Fulton  vs. Portland St. Patrick  - 6 PM

Galesburg-Augusta  vs. Vermontville Maple Valley  - 6 PM

Grand Blanc  vs. Linden  - 6 PM

Grand Traverse Academy vs. Traverse City St. Francis  - 6 PM

Harrison vs. Beaverton  - 6 PM

Lake Orion  vs. Waterford Kettering  - 6 PM

Macomb Lutheran North  vs. Armada  - 6 PM

Marian  vs. Royal Oak  - 6 PM

Rock Mid Peninsula  vs. Rapid River  - 6 PM

Shelby  vs. Mason County Central  - 6 PM

Warren Woods-Tower  vs. Harrison Twp. L'Anse Creuse  - 6 PM

Buchanan  vs. Edwardsburg  - 6:30 PM

Dearborn Divine Child  vs. Livonia Franklin  - 6:30 PM

Grand Ledge  vs. East Lansing  - 6:30 PM

Big Rapids  vs. Reed City  - 7 PM

Croswell-Lexington  vs. North Branch  - 7 PM

Battle Creek Harper Creek  vs. Constantine  - 7 PM

Michigan Center vs. Lumen Christi Catholic  - 7 PM

Northville  vs. Novi  - 7 PM

Onekama  vs. Bear Lake  - 7 PM

Sanford Meridian vs. Farwell  - 7 PM

White Lake Lakeland  vs. Walled Lake Western  - 7 PM

Williamston  vs. Owosso  - 7 PM

Ypsilanti Arbor Prep vs. Ottawa Lake Whiteford  - 7 PM

Munising  vs. Eben  Junction Superior Central  - 7:30 PM

Reese  vs. Saginaw Valley Lutheran  - 7:30 PM

 

 

Tuesday - Nov. 3

Allen Park Cabrini  vs. Taylor Preparatory  - 5 PM

Benzie Central  vs. TBA - 5 PM

Sterling Heights Parkway Christian vs. Chesterfield Austin Catholic  - 5 PM

Frankfort  vs. Lake Leelanau St. Mary  - 6 PM

Cadillac vs. TBA - 7 PM

Escanaba  vs. Kingsford  - 7 PM

Houghton  vs. Gladstone  - 7 PM

New Haven Merritt Academy vs. Marine City Cardinal Mooney Catholic  - 7 PM

 

Actions: E-mail | Permalink |