2018 Regionals

June 9

Division 1  

1-1 Saginaw-Heritage 
Traverse City West  District No. 1 vs Davison  District No. 4  
Mt Pleasant  District No. 2 vs Saginaw-Heritage  District No. 3  

2-1 Grand Haven 
Muskegon-Mona Shores  District No. 5 vs Wyoming District No. 8  
Rockford  District No. 6 vs Byron Center  District No. 7  

3-1 Battle Creek-Lakeview 
Kalamazoo Central  District No. 9 vs  
Howell  District No. 12  
Holt  District No. 10 vs Grand Ledge  District No. 11  

4-1 Southgate Anderson 
Saline  District No. 13 vs Westland-John Glenn  District No. 16  
Monroe  District No. 14 vs Dearborn-Edsel Ford  District No. 15  

5-1 Grosse Pointe North 
Dearborn  District No. 17 vs Grosse Pointe Woods-University Liggett  District No. 20  
Detroit-U Of D Jesuit  District No. 18 vs Detroit-Western International  District No. 19  

6-1 Macomb-Dakota 
St Clair Shores-Lake Shore  District No. 21 vs Utica  District No. 24  
Warren-Cousino  District No. 22 vs Fair Haven-Anchor Bay  District No. 23  

7-1 Lake Orion 
Troy  District No. 25 vs Clarkston  District No. 28  
Beverly Hills-Wylie E Groves  District No. 26 vs Rochester Hills-Stoney Creek  District No. 27  

8-1 Novi 
White Lake-Lakeland  District No. 29 vs Highland-Milford  District No. 32  
Farmington Hills-North Farmington  District No. 30 vs Walled Lake Western  District No. 31 

Division 2 

9-1 Gaylord 
Petoskey  District No. 33 vs Muskegon-Orchard View  District No. 36  
West Branch-Ogemaw Heights  District No. 34 vs Fremont  District No. 35  

10-2 Belding Area 
Midland-Bullock Creek  District No. 37 vs Alma  District No. 40  
Frankenmuth  District No. 38 vs Birch Run  District No. 39  

11-2 Hope College
Spring Lake  District No. 41 vs Wayland Union  District No. 44  
Ada-Forest Hills Eastern  District No. 42 vs Hudsonville-Unity Christian  District No. 43  

12-2 Stevensville-Lakeshore 
Dowagiac Union  District No. 45 vs Sturgis  District No. 48  
Hopkins  District No. 46 vs Marshall  District No. 47  

13-2 Fowlerville 
Flint-Powers Catholic  District No. 49 vs Chelsea  District No. 52  
Lansing Catholic District No. 50 vs Williamston  District No. 51  

14-2 Flat Rock
Adrian  District No. 53 vs Grosse Ile  District No. 56  
Carleton-Airport  District No. 54 vs Romulus-Summit Academy North  District No. 55  

15-2 Dearborn-Divine Child
Dearborn-Divine Child  District No. 57 vs Livonia-Clarenceville  District No. 60  
Osborn District No. 58 vs St Clair Shores-South Lake  District No. 59  

16-2 Beverly Hills-Detroit Country Day 
Clawson  District No. 61 vs Croswell-Lexington  District No. 64  
Richmond  District No. 62 vs Marysville  District No. 63  

Division  3 

17-3 Charlevoix 
Calumet  District No. 65 vs Kingsley Area  District No. 68  
Gladstone  District No. 66 vs Mancelona  District No. 67  

18-3 Standish-Sterling Central 
Leroy-Pine River Area  District No. 69 vs Pinconning Area  District No. 72  
Grayling  District No. 70 vs Clare  District No. 71  

19-3 Kent City 
Ravenna  District No. 73 vs Vermontville-Maple Valley  District No. 76  
Morley Stanwood  District No. 74 vs Grandville-Calvin Christian  District No. 75  

20-3 Buchanan 
Coloma  District No. 77 vs Bronson  District No. 80  
Buchanan  District No. 78 vs Kalamazoo-Comstock  District No. 79  

21-3 Clinton 
Napoleon  District No. 81 vs Whitmore Lake  District No. 84  
Grass Lake  District No. 82 vs Blissfield  District No. 83  

22-3 Riverview Gabriel Richard
Ecorse  District No. 85 vs District No. 88  
District No. 86 vs District No. 87  

23-3 Brown City 
Madison Heights-Bishop Foley Catholic  District No. 89 vs Caro  District No. 92  
District No. 90 vs Otisville-LakeVille Memorial  District No. 91  

24-3 Millington 
Byron Area  District No. 93 vs New Lothrop  District No. 96  
Hemlock  District No. 94 vs Saginaw-Valley Lutheran  District No. 95  

Division 4

25-4 Rudyard 
Wakefield-Marenisco  District No. 97 vs Indian River-Inland Lakes  District No. 100  
Norway  District No. 98 vs District No. 99  

26-4 Maple City-Glen Lake 
Rogers City  District No. 101 vs Hale  District No. 104  
East Jordan  District No. 102 vs Lake Leelanau-St Mary  District No. 103  

27-4 Frankfort 
Onekama  District No. 105 vs Vestaburg  District No. 108  
Custer-Mason County Eastern  District No. 106 vs Marion  District No. 107  

28-4 Muskegon Catholic Central 
Muskegon Catholic Central  District No. 109 vs Lansing Christian  District No. 112  
Fowler  District No. 110 vs Climax-Scotts  District No. 111  

29-4 Decatur 
New Buffalo  District No. 113 vs Colon Community  District No. 116  
Decatur  District No. 114 vs Kalamazoo Christian  District No. 115  

30-4 Hudson Area 
Concord  District No. 117 vs Adrian-Lenawee Christian  District No. 120  
Camden-Frontier  District No. 118 vs Sand Creek  District No. 119  

31-4 Grosse Pointe Woods-University Liggett 
Canton-Plymouth Christian Academy District No. 121 vs Sterling Heights-Parkway Christian School District No. 124  
Auburn Hills-Oakland Christian  District No. 122 vs Southfield Christian  District No. 123  

32-4 Kingston 
Dryden  District No. 125 vs Saginaw-Nouvel Catholic Central  District No. 128  
Kingston  District No. 126 vs Pigeon-Laker  District No. 127


2018 Quarterfinals

June 12

Division 1

QF 1 at CMU hosted by Mt. Pleasant
R1 vs R2

QF 2 at Chelsea
R3 vs R4

QF 3 at Wayne State hosted by Chippewa Valley
R5 vs R6

QF 4 at Wayne State hosted by Chippewa Valley 
R7 vs R8

Division 2

QF 5 at CMU hosted by Mt. Pleasant
R9 vs R10

QF 6 at Hope College
R11 vs R12

QF 7 at Saline
R13 vs R14

QF 8 at Novi
R15 vs R16

Division 3

QF 9 at Petoskey
R17 vs R18

QF 10 at Davenport University
R19 vs R20

QF 11 at Southgate Anderson
R21 vs R22

QF 12 at SVSU hosted by Saginaw Heritage
R23 vs R24

Division 4

QF 13 at Petoskey
R25 vs R26

QF 14 at Rockford
R27 vs R28

QF 15 at Bailey Park, Battle Creek
R29 vs R30

QF 16 at SVSU hosted by Saginaw Heritage
R31 vs R32


2018 Semifinals

June 14-15 - Michigan State University, East Lansing

Division 1
QF 3 vs QF 1 - 2:30 or 5 pm
QF 2 vs QF 4 - 2:30 or 5 pm

Division 2
QF 8 vs QF 6 - 9 or 11:30 am
QF 5 vs QF 7 - 9 or 11:30 am

Division 3
QF 9 vs QF 12 - 2:30 or 5 pm
QF 11 vs QF 10 - 2:30 or 5 pm

Division 4
QF 13 vs QF 14 - 9 or 11:30 am
QF 16 vs QF 15 - 9 or 11:30 am

2018 Finals

June 16 - Michigan State University, East Lansing

Division 1 - 11:30 am
Division 2 - 9 am
Division 3 - 5 pm
Division 4 - 2:30 pm