2015 Boys and Girls Regionals

May 15 or 16

DIVISION 1

No. 1-1 Grand Haven | Results
East Kentwood 
Grand Haven 
Grand Rapids-Kenowa Hills 
Grandville 
Greenville 
Holland 
Holland-West Ottawa 
Hudsonville 
Jenison 
Kalamazoo Central 
Kalamazoo-Loy Norrix 
Muskegon 
Muskegon-Mona Shores 
Muskegon-Reeths-Puffer 
Portage Central 
Portage Northern 
Wyoming 

No. 2-1 Grand Rapids Houseman | Results
Battle Creek-Central 
Battle Creek-Lakeview 
Caledonia 
East Lansing 
Grand Ledge 
Grand Rapids-Forest Hills Central 
Grand Rapids-Forest Hills Northern 
Grand Rapids-Northview 
Grand Rapids-Ottawa Hills 
Grand Rapids-Union 
Holt 
Lansing-Everett 
Lowell 
Mattawan 
Okemos 
Rockford 

No. 3-1 Saline | Results
Ann Arbor-Huron 
Ann Arbor-Pioneer 
Ann Arbor-Skyline 
Belleville 
Brownstown Township-Woodhaven 
Dexter 
Gibraltar-OA Carlson 
Jackson 
Monroe 
Saline 
Southgate Anderson 
Taylor-John F Kennedy 
Taylor-Truman 
Temperance-Bedford 
Ypsilanti Community 
Ypsilanti-Lincoln 

No. 4-1 Canton-Plymouth | Results
Canton 
Canton-Plymouth 
Canton-Salem 
Dearborn 
Dearborn Heights-Crestwood 
Dearborn-Edsel Ford 
Dearborn-Fordson 
Detroit-Cody 
Garden City 
Lincoln Park 
Livonia-Churchill 
Livonia-Franklin 
Wayne Memorial 
Westland-John Glenn 
Wyandotte-Roosevelt 

No. 5-1 Farmington Hills-North Farmington Results
Berkley 
Beverly Hills-Wylie E Groves 
Birmingham-Seaholm 
Bloomfield Hills-Brother Rice 
Detroit-Renaissance 
Detroit-U Of D Jesuit 
Farmington 
Farmington Hills-Harrison 
Farmington Hills-North Farmington 
Lathrup Village-Lathrup 
Livonia-Stevenson 
Oak Park 
Royal Oak 
Southfield 

No. 6-1 Grosse Pointe South | Results
Detroit-Cass Technical 
Detroit-East English Village Prep Academy
Detroit-Martin Luther King 
Detroit-Pershing 
Detroit-Southeastern 
Detroit-Western International 
Eastpointe-East Detroit 
Grosse Pointe North 
Grosse Pointe South 
Roseville 
St Clair Shores-Lake Shore 
St Clair Shores-Lakeview 
Warren Woods-Tower 
Warren-Cousino 
Warren-De La Salle Collegiate (BTR)

No. 7-1 Highland-Milford Results
Brighton 
Commerce-Walled Lake Northern 
Fenton 
Hartland 
Highland-Milford 
Howell 
Northville 
Novi 
Novi-Detroit Catholic Central (BTR)
Pinckney 
South Lyon 
Walled Lake Central 
Walled Lake Western 
White Lake-Lakeland 

No. 8-1 Warren Mott | Results
Clinton Township-Chippewa Valley 
Fair Haven-Anchor Bay 
Fraser 
Harrison Township-L'Anse Creuse 
Macomb-Dakota 
Macomb-L'Anse Creuse North 
Port Huron 
Port Huron Northern 
Sterling Heights 
Sterling Heights-Utica Ford II 
Sterling Heights-Utica Stevenson 
Troy 
Troy-Athens 
Utica 
Warren Mott 

No. 9-1 Bloomfield Hills | Results
Bloomfield Hills 
Clarkston 
Holly 
Lake Orion 
Oxford 
Pontiac 
Rochester Hills-Rochester 
Rochester Hills-Stoney Creek 
Rochester-Adams 
Romeo 
Shelby Township-Utica Eisenhower 
Waterford Kettering 
Waterford Mott 
West Bloomfield 

No. 10-1 Davison | Results
Alpena 
Auburn-Bay City Western 
Bay City-Central 
Davison 
Flint-Carman-Ainsworth 
Flint-Kearsley 
Flushing 
Grand Blanc 
Lapeer 
Midland 
Midland-HH Dow 
Saginaw-Heritage 
Swartz Creek 
Traverse City Central 
Traverse City West 

DIVISION 2

No. 11-2 Sturgis | Results 
Allegan 
Benton Harbor 
Dowagiac Union 
Edwardsburg 
Niles 
Otsego 
Paw Paw 
Plainwell 
South Haven 
St Joseph 
Stevensville-Lakeshore 
Sturgis 
Three Rivers 
Vicksburg 

No. 12-2 Mason | Results 
Battle Creek-Harper Creek 
Battle Creek-Pennfield 
Charlotte 
Coldwater 
Eaton Rapids 
Hastings 
Ionia 
Jackson-Northwest 
Lake Odessa-Lakewood 
Marshall 
Mason 
Middleville-Thornapple Kellogg 
Parma-Western 
Portland 
Richland-Gull Lake 

No. 13-2 Monroe-Jefferson | Results 
Adrian 
Ann Arbor-Gabriel Richard 
Carleton-Airport 
Chelsea 
Dearborn Heights-Robichaud 
Dearborn-Divine Child 
Grosse Ile 
Livonia Ladywood (GTR)
Milan 
Monroe-Jefferson 
New Boston-Huron 
Riverview Community 
Romulus 
Romulus-Summit Academy North 
Tecumseh 
Trenton 

No. 14-2 Warren-Regina | Results
Allen Park 
Center Line 
Dearborn Heights-Annapolis 
Detroit Collegiate Prep at Northwestern
Detroit-Cesar Chavez Academy 
Detroit-Communication Media Arts (GTR) 
Detroit-Denby Tech & Prep 
Detroit-Frederick Douglass(BTR)
Detroit-Mumford 
Detroit-Old Redford
Detroit-Osborn 
Harper Woods-Chandler Park Academy
Hazel Park 
Melvindale 
St Clair Shores-South Lake 
Warren-Fitzgerald 
Warren-Lincoln 
Warren Regina (GTR)

No. 15-2 South Lyon East | Results  
Auburn Hills-Avondale 
Beverly Hills-Detroit Country Day 
Bloomfield Hills-Cranbrook Kingswood 
Bloomfield Hills Marian (GTR)
Clawson 
Detroit-Henry Ford 
Ferndale 
Livonia-Clarenceville 
Madison Heights-Lamphere 
Orchard Lake-St Mary Preparatory (BTR)
Pontiac-Notre Dame Preparatory School
Redford Union 
Redford-Thurston 
South Lyon East

No. 16-2 Linden | Results  
Corunna 
DeWitt 
Flint Northwestern 
Flint Southwestern Classical Academy
Flint-Powers Catholic 
Fowlerville 
Haslett 
Lansing-Eastern 
Lansing-JW Sexton 
Lansing-Waverly 
Linden 
Linden-Lake Fenton 
Mt Morris EAJ 
Owosso 
St Johns 
Williamston 

No. 17-2 Grand Rapids Houseman | Results
Ada-Forest Hills Eastern 
Belding Area 
Byron Center 
Cedar Springs 
Comstock Park 
East Grand Rapids 
Grand Rapids-Catholic Central 
Grand Rapids-Christian 
Grand Rapids-South Christian 
Grand Rapids-West Michigan Aviation Academy (BTR)
Howard City-Tri County Area 
Kentwood-Grand River Preparatory 
Stanton-Central Montcalm 
Wayland Union 
Wyoming-Godwin Heights 
Wyoming-Kelloggsville 

No. 18-2 Allendale | Results
Allendale 
Coopersville 
Fremont 
Fruitport 
Grant 
Hamilton 
Holland Christian 
Hudsonville-Unity Christian 
Ludington 
Muskegon-Orchard View 
Sparta 
Spring Lake 
Whitehall 
Zeeland East 
Zeeland West 

No. 19-2 Remus-Chippewa Hills | Results 
Alma 
Bay City-John Glenn 
Big Rapids 
Cadillac 
Cheboygan Area 
Essexville-Garber 
Freeland 
Gaylord 
Midland-Bullock Creek 
Mt Pleasant 
Petoskey 
Remus-Chippewa Hills 
Saginaw 
Saginaw-Arthur Hill 
Saginaw-Swan Valley 
West Branch-Ogemaw Heights 

No. 20-2 Algonac | Results
Algonac 
Armada 
Birch Run 
Bridgeport 
Clio 
Croswell-Lexington 
Goodrich 
Imlay City 
Marine City 
Marysville 
North Branch 
Ortonville-Brandon 
Richmond 
St Clair 
Yale 

DIVISION 3

No. 21-3 Gobles | Results  
Bangor 
Berrien Springs 
Bloomingdale 
Bridgman 
Buchanan 
Coloma 
Constantine 
Galesburg-Augusta 
Gobles 
Hartford 
Kalamazoo-Comstock 
Lawton 
Niles-Brandywine 
Parchment 
Schoolcraft 
Watervliet 

No. 22-3 Quincy | Results   
Adrian-Madison 
Bronson 
Brooklyn-Columbia Central 
East Jackson 
Grass Lake 
Hanover-Horton 
Hillsdale 
Homer 
Jackson-Lumen Christi 
Jackson-Vandercook Lake 
Jonesville 
Manchester 
Michigan Center 
Napoleon 
Onsted 
Quincy 

No. 23-3 Erie-Mason | Results   
Allen Park-Cabrini 
Ann Arbor-Greenhills 
Blissfield 
Clinton 
Dearborn-Advanced Technology Academy
Dearborn-Henry Ford Academy
Detroit Community 
Detroit-Consortium College Prep 
Dundee 
Erie-Mason 
Flat Rock 
Ida 
Monroe-St Mary Catholic Central 
River Rouge 
Riverview-Gabriel Richard 
Whitmore Lake 

No. 24-3 Macomb-Lutheran North | Results 
Clinton Township-Clintondale 
Detroit Edison PSA Early College of Excellence
Detroit-Central Collegiate Academy
Detroit-Henry Ford Acad:School for Creative Studies
Detroit-Jalen Rose Leadership Academy
Detroit-Plymouth Educational Center Prep 
Detroit-University Prep Academy
Detroit-University Prep Science & Math 
Detroit-West Side Academy
Farmington Hills Mercy (GTR)
Ferndale-University 
Harper Woods 
Macomb-Lutheran North
Madison Heights-Bishop Foley 
Madison Heights-Madison 
Mt Clemens 
New Haven 
Pontiac Academy for Excellence
Southfield-Bradford Academy 
Warren-Michigan Collegiate 

No. 25-3 Bath | Results  
Bath 
Burton-Bendle 
Byron Area 
Chesaning 
Dansville 
Durand Area 
Laingsburg 
Lansing Catholic 
Leslie 
Montrose Hill-McCloy 
Mt Morris-Beecher 
Olivet 
Ovid-Elsie 
Perry 
Stockbridge 
Vermontville-Maple Valley 

No. 26-3 Kent City | Results   
Carson City-Crystal 
Delton Kellogg 
Fennville 
Grand Rapids-NorthPointe Christian 
Grand Rapids-Wellspring Preparatory 
Grand Rapids-West Catholic 
Grand Rapids-West Michigan Aviation (GTR)
Grandville-Calvin Christian 
Holland-Black River 
Hopkins 
Kent City 
Muskegon-Oakridge 
Pewamo-Westphalia 
Ravenna 
Saranac 
Wyoming-Lee 

No. 27-3 Shepherd | Results
Carrollton 
Hart 
Hemlock 
Hesperia Community 
Ithaca 
Lakeview 
Montague 
Morley Stanwood 
Newaygo 
Saginaw-Nouvel Catholic Central 
Saginaw-Valley Lutheran 
Shelby 
Shepherd 
St Charles 
St Louis 

No. 28-3 Clare | Results
Beaverton 
Clare 
Farwell Area 
Gladwin 
Harrison Community 
Leroy-Pine River Area 
Oscoda 
Pinconning Area 
Reed City 
Sanford-Meridian Early College 
Scottville-Mason County Central 
Standish-Sterling Central 
Tawas City-Tawas Area 

No. 29-3 Bad Axe | Results 
Almont 
Bad Axe 
Burton-Atherton 
Burton-Bentley 
Capac 
Caro 
Cass City 
Frankenmuth 
Marlette 
Millington 
Otisville-LakeVille Memorial 
Pigeon-Laker 
Reese 
Sandusky 
Vassar 

No. 30-3 East Jordan | Results 
Benzonia-Benzie Central 
Boyne City Boyne Falls 
Charlevoix 
East Jordan 
Elk Rapids 
Grayling 
Houghton Lake 
Kalkaska 
Kingsley Area 
Lake City Area 
Manistee 
Roscommon 
Traverse City-Grand Traverse Academy
Traverse City-St Francis 

DIVISION 4

No. 31-4 Centreville | Results  
Athens 
Battle Creek-St Philip Catholic Central 
Bellevue 
Cassopolis-Ross Beatty 
Centreville 
Climax-Scotts 
Colon Community 
Concord 
Jackson Christian School
Litchfield 
Mendon 
Tekonsha Marshall Academy 
Union City 
White Pigeon 

No. 32-4 Hillsdale Academy | Results   
Addison 
Adrian-Lenawee Christian 
Britton Deerfield Schools
Camden-Frontier 
Hillsdale Academy
Hillsdale-Will Carleton Academy
Hudson Area 
Monroe-Meadow Montessori School
Morenci Area 
Newport-Lutheran HS South
Ottawa Lake-Whiteford 
Petersburg-Summerfield 
Pittsford 
Reading 
Sand Creek 
Waldron 

No. 33-4 Lutheran HS Westland | Results   
Birmingham-Roeper 
Canton-Plymouth Christian Academy
Detroit Cristo Rey 
Detroit-Allen Academy 
Detroit-Loyola (BTR)
Detroit-Marvin L Winans Academy of Performing Arts
Detroit-University YES Academy
Ecorse 
Grosse Pointe Woods-University Liggett 
Inkster-Peterson Warren Academy
Lutheran HS Westland
Melvindale-Academy for Business & Tech
Royal Oak-Shrine Catholic 
Southfield Christian 
Sterling Heights-Parkway Christian School
Taylor Preparatory 
Westland-Huron Valley Lutheran 

No. 34-4 New Buffalo | Results   
Benton Harbor-Countryside Academy
Benton Harbor-DREAM Academy
Covert 
Decatur 
Eau Claire 
Kalamazoo Christian 
Kalamazoo-Hackett Catholic Prep
Kalamazoo-Phoenix
Lawrence 
Marcellus 
Martin 
New Buffalo 
St Joseph-Lake Michigan Catholic 
Three Oaks-River Valley 
Watervliet-Grace Christian 

No. 35-4 Saugatuck Results  
Baldwin Community Schools
Big Rapids-Crossroads Charter Academy
Byron Center-Zion Christian 
Custer-Mason County Eastern 
Fruitport-Calvary Christian 
Grand Rapids-Ellington Academy of Arts & Technology
Holton 
Muskegon Catholic Central 
Muskegon Heights Academy
Muskegon-Western Michigan Christian 
North Muskegon 
Pentwater 
Saugatuck 
Walkerville 
White Cloud 
Wyoming-The Potter's House 

No. 36-4 Webberville Community Results  
Auburn Hills-Oakland Christian 
Flint-Hamady 
Flint-Michigan School For The Deaf
Fowler 
Genesee 
Lansing Christian 
Morrice 
New Lothrop 
Novi-Franklin Road Christian 
Portland-St Patrick 
Potterville 
Rochester Hills-Lutheran Northwest 
Springport 
Waterford-Our Lady Of The Lakes 
Webberville Community 

No. 37-4 Brown City | Results    
Brown City 
Carsonville-Port Sanilac 
Caseville 
Deckerville Community 
Dryden 
Harbor Beach Community 
Kinde-North Huron 
Kingston 
Marine City-Cardinal Mooney Catholic 
Mayville 
Owendale-Gagetown 
Peck Community 
Ray Township-Austin Academy
Ubly 

No. 38-4 Breckenridge | Results     
Akron-Fairgrove 
Au Gres-Sims 
Bay City-All Saints Central 
Blanchard-Montabella 
Breckenridge 
Coleman 
Evart 
Merrill 
Middleton-Fulton 
Mt Pleasant-Beal City 
Mt Pleasant-Sacred Heart Academy 
Saginaw Arts & Sciences Academy
Saginaw-Michigan Lutheran Seminary
Unionville Sebewaing 
Vestaburg 

No. 39-4 Brethren | Results   
Bellaire Alba 
Brethren 
Buckley 
Central Lake 
Ellsworth Community 
Fife Lake-Forest Area 
Frankfort 
Mancelona 
Manistee-Catholic Central 
Manton 
Maple City-Glen Lake 
McBain-Mc Bain 
McBain-Northern Michigan Christian 
Mesick 
Onekama Bear Lake 
Suttons Bay 

No. 40-4 Lincoln-Alcona Results 
Fairview
Gaylord-St Mary Cathedral 
Hale 
Harbor Springs 
Hillman 
Indian River-Inland Lakes 
Johannesburg-Lewiston 
Lincoln-Alcona 
Marion 
Mio-Au Sable 
Onaway Area 
Pellston Alanson 
Posen 
Rogers City 
Whittemore-Prescott 

UPPER PENINSULA

DIVISION 1

No. 41-1 Gladstone Results  
Escanaba 
Gladstone 
Marquette 
Menominee 
Sault Ste Marie-Sault Area 

No. 42-1 Negaunee | Results
Calumet 
Houghton 
Kingsford 
Negaunee 

DIVISION 2

No. 43-2 Ishpeming-Westwood Results
Hancock 
Iron River-West Iron County 
Ironwood-Luther L Wright 
Ishpeming-Westwood 
L'Anse 

No. 44-2 Ishpeming | Results
Gwinn 
Iron Mountain 
Ishpeming 
Manistique 
Norway 

DIVISION 3

No. 45-3 St Ignace-LaSalle | Results 
Brimley Area 
Cedarville 
DeTour 
Kinross-Maplewood Baptist Academy
Mackinac Island 
Newberry
Paradise-Whitefish Township Community School
Pickford 
Rudyard 
St Ignace-LaSalle 

No. 46-3 Rapid River | Results 
Cooks-Big Bay de Noc 
Eben Junction-Superior Central 
Engadine 
Munising 
Rapid River 
Republic-Michigamme 
Rock-Mid Peninsula 

No. 47-3 Lake Linden-Hubbell Results
Bessemer-AD Johnston 
Chassell 
Dollar Bay 
Ewen-Trout Creek 
Lake Linden-Hubbell 
Ontonagon Area 
Painesdale-Jeffers 
Wakefield-Marenisco 
Watersmeet 

No. 48-3 Stephenson | Results
Baraga Area 
Bark River-Harris 
Carney-Nadeau 
Crystal Falls-Forest Park 
Felch-North Dickinson 
Powers-North Central 
Stephenson 
Wilson-Nah Tah Wahsh PSA