2015 Girls Lacrosse Regionals

Schedules and Results on Brackets here:
PDF Brackets (Regional-Finals): 
Division 1 | Division 2

May 14-30

DIVISION 1 

No. 1-1 Grandville 
Brian Parsons, Athletic Director

Grand Haven 
*Grand Rapids Forest Hills Central
Grandville 
Holland West Ottawa 
Holt 
*Hudsonville
*Kalamazoo Central
*Portage Northern
Rockford 

No. 2-1 Novi 
Brian Gordon, Athletic Director

Ann Arbor Pioneer 
Brighton 
Canton 
Plymouth 
Salem 
Northville 
Novi 
Saline 
*South Lyon

No. 3-1 Troy 
Jim Johnson, Athletic Director

*Birmingham Seaholm
Bloomfield Hills 
Bloomfield Hills Marian 
*Farmington Hills Harrison
Grosse Pointe North 
Grosse Pointe South 
Troy 
Troy Athens 
West Bloomfield 

No. 4-1 Lake Orion 
William Reiss, Athletic Director

Clarkston 
Grand Blanc 
Hartland 
Lake Orion 
*Midland Dow
Oxford 
*Walled Lake Central 
*Waterford Kettering 
*White Lake Lakeland

DIVISION 2

No. 5-2 Caledonia 
Scott Weis, Athletic Director

Caledonia 
Comstock Park 
East Grand Rapids 
Grand Ledge 
Grand Rapids Catholic Central 
Grand Rapids Christian 
Grand Rapids Northview 
Lowell 
Mattawan 

No. 6-2 Farmington 
Mary Sheltrown, Athletic Director

Ann Arbor Gabriel Richard 
Ann Arbor Huron 
Ann Arbor Skyline 
Commerce Walled Lake Northern 
Dexter 
Farmington 
Farmington Hills Mercy 
Livonia Ladywood 
Tecumseh 
Temperance Bedford 

No. 7-2 Pontiac Notre Dame Prep
Betty Wroubel, Athletic Director

Detroit Country Day 
Bloomfield Hills Academy Of The Sacred Heart 
Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood 
Grosse Pointe Woods University Liggett 
Pontiac Notre Dame Prep
Rochester 
Rochester Hills Stoney Creek 
Rochester Adams 
Warren Regina 

No. 8-2 DeWitt 
Teri Reyburn, Athletic Director

*DeWitt
East Lansing 
Flint Carman-Ainsworth 
Flint Powers Catholic 
Flushing 
*Lansing Waverly
Okemos 
Saginaw Heritage 
Swartz Creek 
*Williamston

2015 Semifinals 

June 3

Division 1 Brighton 
Novi (Region 2) vs Troy (Region 3) – 5 pm
Grandville (Region 1) vs Lake Orion (Region 4) – 7 pm

Division 2 Okemos
Farmington (Region 6) vs Pontiac Notre Dame Prep (Region 7)– 5 pm
Caledonia (Region 5) vs DeWitt (Region 8) – 7 pm

2015 Finals

June 6 Rockford

Division 1 – 4:30 pm
Winner of Region 2/Region 3 (Home) vs Winner of Region 1/Region 4 (Away)

Division 2 – 2 pm
Winner of Region 6/Region 7 (Home) vs Winner of Region 5/Region 8 (Away)