Individual Tournament

2015 MHSAA Individual Wrestling Districts

Complete Results at TrackWrestling.com

Feb. 14


Division 1

District 1-1 - Brackets
Host:  Grand Haven
Caledonia
East Kentwood
Grand Haven
Grand Rapids Forest Hills Central
Grand Rapids Ottawa Hills
Grand Rapids Union
Grandville
Holland West Ottawa
Hudsonville
Jenison
Muskegon Mona Shores
Rockford
Wyoming

District 2-1 - Brackets
Host:  Alpena
Alpena
Bay City Central
Davison
Flint Carmen Ainsworth
Grand Blanc
Lapeer
Midland
Port Huron
Port Huron Northern
Saginaw Heritage
Swartz Creek
Traverse City Central
Traverse City West

District 3-1 - Brackets
Host:  Portage Northern
Battle Creek Lakeview
Brighton
East Lansing
Grand Ledge
Holt
Howell
Jackson
Kalamazoo Central
Kalamazoo Loy Norrix
Lansing Everett
Okemos
Pinckney
Portage Central 
Portage Northern

District 4-1 - Brackets
Host:  Birmingham Groves
Birmingham Brother Rice
Birmingham Groves
Birmingham Seaholm
Bloomfield Hills
Clarkston
Hartland 
Milford
North Farmington
Walled Lake Central
Walled Lake Northern
Walled Lake Western
Waterford Kettering
Waterford Mott
West Bloomfield
White Lake Lakeland

District 5-1 - Brackets
Host: Oxford
Berkley
Lake Orion
Oxford
Rochester
Rochester Adams
Rochester Hills Stoney Creek
Romeo
Royal Oak
Sterling Heights Stevenson
Troy
Troy Athens
Utica
Utica Eisenhower
Utica Ford II

District 6-1 - Brackets
Host:  Anchor Bay
Clinton Twp Chippewa Valley
East Detroit
Fraser
Grosse Pointe North
Grosse Pointe South
Harrison Twp L’Anse Creuse
Macomb Dakota
Macomb L’Anse Creuse North
New Baltimore Anchor Bay
Roseville
St. Clair Shores Lakeview
Sterling Heights
Warren Cousino
Warren DeLaSalle
Warren Mott

District 7-1 - Brackets
Host:  Westland John Glenn
Canton
Dearborn
Dearborn Fordson
Detroit Catholic Central
Detroit- U of D Jesuit
DH Crestwood
Garden City
Livonia Churchill
Livonia Franklin
Livonia Stevenson
Northville
Novi
Plymouth 
Salem
Westland John Glenn

District 8-1 - Brackets
Host: Southgate Anderson
Ann Arbor Huron
Ann Arbor Pioneer
Ann Arbor Skyline
Belleville
Dearborn Edsel Ford
Lincoln Park
Monroe
Saline
Southgate Anderson
Temperance Bedford
Wayne Memorial
Woodhaven
Wyandotte Roosevelt
Ypsilanti
Ypsilanti Lincoln

Division 2

District 9-2 - Brackets
Host:  Gaylord
Bay City John Glenn
Bay City Western
Clio
Escanaba
Gaylord
Marquette
Midland Dow
Mt. Pleasant
North Branch
Petoskey
Saginaw Arthur Hill
Sault Area
West Branch Ogemaw Hts.

District 10-2 - Brackets
Host:  Goodrich
Auburn Hills Avondale
Fenton
Flint Kearsley
Flint Northwestern
Flint Southwestern
Goodrich
Holly
Imlay City
Linden
Marysville
Flushing
Ortonville Brandon
Pontiac
Pontiac Notre Dame Prep
St. Clair
Yale

District 11-2 - Brackets
Host:  Sparta
Ada Forest Hills Eastern
Cedar Springs
Comstock Park
Coopersville
Fruitport
GR Forest Hills Northern
GR Kenowa Hills
GR Northview
Greenville
Muskegon 
Muskegon Reeths Puffer
Sparta
Spring Lake

District 12-2 - Brackets
Host: Lowell
Byron Center
Charlotte
East Grand Rapids
Grand Rapids Christian
Hamilton
Hastings
Holland
Ionia
Lowell
Middleville-Thornapple Kellogg
Plainwell
Wayland
Zeeland East
Zeeland West

District 13-2 - Brackets
Host:  Vicksburg
Battle Creek Central
Battle Creek Harper Creek
Coldwater
Edwardsburg
Marshall
Mattawan
Niles
Parma Western
Richland Gull Lake
St. Joseph
Stevensville Lakeshore
Sturgis
Three Rivers
Vicksburg

District 14-2 - Brackets
Host:  Mason
Bath
Chelsea
DeWitt
Dexter
Eaton Rapids
Fowlerville
Haslett
Jackson Northwest
Lansing Eastern
Lansing Waverly
Mason
Owosso
St. Johns

District 15-2 - Brackets
Host:  Carlton Airport
Adrian
Allen Park
Carleton Airport
Dearborn Divine Child
Dearborn Hts. Annapolis
Dearborn Hts. Robichaud
Gibraltar Carlson
Melvindale
Milan
New Boston Huron
Riverview
Romulus
South Lyon
South Lyon East
Tecumseh
Trenton

District 16-2 - Brackets
Host: Warren Lincoln
Center Line
Detroit Cesar Chavez
Farmington
Farmington Hills Harrison
Ferndale
Hamtramck
Hazel Park
Madison Hts. Lamphere
Orchard Lake St. Mary’s
Redford Thurston
Redford Union
Southfield
St. Clair Shores Lake Shore
Warren Fitzgerald
Warren Lincoln
Warren Woods Tower

Division 3

District 17-3 - Brackets
Host:  Grayling
Benzie Central
Boyne City
Gladstone
Grayling
Houghton Lake
Kalkaska
Kingsford
Kingsley
Ludington
Manistee
Mason County Central
Menominee
Negaunee
Roscommon

District 18-3 - Brackets
Host: Caro
Beaverton
Caro
Clare
Carrolton
Essexville Garber
Farwell
Freeland
Gladwin
Hemlock
Midland Bullock Creek
Pinconning
Saginaw
Saginaw Swan Valley
Sanford Meridian Early College
Standish Sterling

District 19-3 - Brackets
Host:  Remus-Chippewa Hills
Alma
Big Rapids
Fremont
Grant
Howard City Tri County
Ithaca
Lakeview
Muskegon Orchard View
Newaygo
Reed City
Remus Chippewa Hills
Shelby
Shepherd
Stanton Central Montcalm
Whitehall

District 20-3 - Brackets
Host: Portland
Allendale
Battle Creek Pennfield
Belding
Delton
GR Catholic Central
GR West Catholic
Hudsonville Unity Christian
Lakewood
Lansing Sexton
Olivet
Portland
Wyoming Godwin Hts.
Wyoming Kelloggsville
Wyoming Lee

District 21-3 - Brackets
Host: Paw Paw
Allegan
Benton Harbor
Berrien Springs
Buchanan
Coloma
Comstock
Dowagiac
Fennville
Hopkins
New Buffalo
Otsego
Parchment
Paw Paw
South Haven

District 22-3 - Brackets
Host:  Dundee
Brooklyn Columbia Central
Dundee
Flat Rock
Grass Lake
Grosse Ile
Hanover Horton
Hillsdale
Ida
Jackson Lumen Christi
Jonesville
Michigan Center
Monroe Jefferson
Monroe St. Mary Catholic
Napoleon
Onsted
Romulus Summit Academy

District 23-3 - Brackets
Host:  Williamston
Birch Run
Bridgeport
Chesaning
Corunna
Durand
Flint Powers Catholic
Frankenmuth
Lake Fenton
Leslie
Mt. Morris
Ovid Else
Perry
Stockbridge
Williamston

District 24-3 - Brackets
Host: Richmond
Algonac
Almont
Armada
Capac
Clawson
Croswell-Lexington
Detroit Edison PSA
Livonia Clarenceville
Macomb Lutheran North
Millington
New Haven
Otisville Lakeville
Richmond

Division 4

District 25-4 - Brackets
Host:  Manistique 
Bark River Harris
DeTour
Gwinn
Iron Mountain
Iron River-West Iron County
Ishpeming
Ishpeming Westwood
Manistique
Munising
Newberry
Norway
Rudyard
St. Ignace

District 26-4 - Brackets
Host: Manton
Charlevoix
Elk Rapids
Fife Lake Forest Area
Frankfort
Lake City
Leroy- Pine River
Mancelona
Manton
Mio
Onaway
Oscoda
Rogers City
Tawas
TC St. Francis
Whittemore Prescott

District 27-4 - Brackets
Host: New Lothrop
Byron
Carson City
Dansville
Fowler
Fulton-Middleton
Laingsburg
Montrose
New Lothrop
Saginaw Michigan Lutheran Seminary
Saginaw Nouvel
Saginaw Valley Lutheran
St. Charles
St. Louis
Webberville

District 28-4 - Brackets
Host:  Mayville
Akron Fairgrove
Bad Axe
Brown City
Burton- Bentley
Burton-Bendle
Cass City
Elkton-Pigeon-Bay Port Laker
Flint Beecher
Flint Hamady
Marlette
Mayville
Memphis
Sandusky
Ubly
Vassar

District 29-4 - Brackets
Host: Holton
Bellevue
Galesburg-Augusta
Gobles
Grand Rapids NorthPointe Christian
Grandville Calvin Christian
Hart
Hesperia
Holton
Kent City
Martin
Montabella
Montague
Muskegon Catholic Central
Ravenna
Vermontville- Maple Valley

District 30-4 - Brackets
Host:  Bangor
Bangor
Bloomingdale
Cassopolis
Constantine
Decatur
Eau Claire
Hartford
Lawton
Marcellus
Mendon
Niles Brandywine
Schoolcraft
Three Oaks River Valley
Watervliet
White Pigeon

District 31-4 - Brackets
Host: Bronson
Addison
Athens
Bronson
Colon
Concord
East Jackson
Homer
Hudson
Morenci
Pittsford
Quincy
Reading
Springport
Union City
Vandercook Lake

District 32-4 - Brackets
Host: Clinton
Adrian Madison
Blissfield
Clinton
Dearborn Riverside Acad West
Detroit Jalen Rose
Detroit Loyola
Erie-Mason
Highland Park Renaissance Academy
Lutheran Westland
Madison
Madison Heights- Bishop Foley
Manchester
Pontiac Academy for Excellence
Rochester Hills- Lutheran NW
Sand Creek