Team Tournament

Team Districts

DIVISION 1 - Feb. 11

District 101-1   Mona Shores
Grand Haven 60, Muskegon Mona Shores 10
Grand Haven 49, Holland West Ottawa 12

District 102-1   Jenison
Grandville 39, Hudsonville 27
Grandville 59, Jenison 18

District 103-1   Caledonia
Wyoming 42, East Kentwood 32
Caledonia 57, Wyoming 21

District 104-1   Forest Hills Central
Grand Rapids Forest Hills Central 72, Grand Rapids Union 9
Grand Rapids Forest Hills Central 34, Rockford 28

District 105-1   Traverse City West
Alpena 42, TC Central 35
TC West 57, Alpena 12

District 106-1   Midland
Bay City Central 36, Saginaw Heritage 30
Midland 40, Bay City Central 27

District 107-1   Grand Blanc
Grand Blanc 38, Flint Carman-Ainsworth 37 (criteria)
Davison  75, Swartz Creek 0
Davison 55, Grand Blanc 4

District 108-1   Port Huron
Lapeer 66, Port Huron 16
Lapeer 66, Port Huron Northern 13

District 109-1   Loy Norrix
Kalamazoo Central 44, Portage Central 27
Portage Northern 56, Kalamazoo Loy Norrix 18
Portage Northern 59, Kalamazoo Central 10

District 110-1   Jackson
Battle Creek Lakeview  43, Jackson 24
Holt 34, Battle Creek Lakeview 25

District 111-1   Grand Ledge
Lansing Everett 42, East Lansing 27
Grand Ledge 66, Okemos 9
Grand Ledge 60, Lansing Everett 15

District 112-1   Howell
Brighton 60, Howell 13
Brighton 72, Pinckney 0

District 113-1   Hartland
Hartland 78, Walled Lake Northern 0
Milford 48, White Lake Lakeland 12
Hartland 59, Milford 15

District 114-1   North Farmington
North Farmington 48, Walled Lake Western 30
Walled Lake Central 66, West Bloomfield 9
Walled Lake Central 71, North Farmington 6

District 115-1   Birmingham Groves
Bloomfield Hills 72,  Birmingham Brother Rice 12
Birmingham Seaholm 48,  Beverly Hills Groves 31
Birmingham Seaholm 43,  Bloomfield Hills 25 

District 116-1   Clarkston
Waterford Kettering 60, Waterford Mott 18
Clarkston 44, Waterford Kettering 21

District 117-1   Lake Orion
Romeo  42, Lake Orion  30 
Oxford 47, Romeo  23

District 118-1   Utica Eisenhower
Rochester Adams 49, Rochester 16
Utica Eisenhower 42, Rochester Hills Stoney Creek 30
Rochester Adams 57, Utica Eisenhower 17

District 119-1   Royal Oak
Berkley 42, Royal Oak 36
Troy 48, Troy Athens 24
Troy 58, Berkley 15

District 120-1   Utica Ford II
Sterling Heights Stevenson 44, Utica Ford 22
Sterling Heights Stevenson d Utica 

District 121-1   Anchor Bay
Anchor Bay 74, L’Anse Cruese 6
Anchor Bay 83, L’Anse Cruese North 0

District 122-1   Fraser
Macomb Dakota 48, Roseville 24
Fraser 36, Chippewa Valley 27
Macomb Dakota 37, Fraser 33

District 123-1   Sterling Hts.
Warren DeLaSalle  51,  Warren Mott  27
Sterling Heights  42,  Warren Cousino  27
Warren DeLaSalle 66, Sterling Heights 15

District 124-1   Grosse Pointe North
Grosse Pointe South 42, SCS Lakeview 34
Grosse Pointe North 60, East Detroit 12
Grosse Pointe South 36, Grosse Pointe North 34

District 125-1   Plymouth
Salem 47, Canton 18
Plymouth 65, Northville 13
Salem 39, Plymouth 28

District 126-1   Dearborn Fordson
Dearborn Fordson 60,  Dearborn 13
DH Crestwood 60, U-D Jesuit 21
Dearborn Fordson 42, DH Crestwood 34

District 127-1   Garden City
Livonia Churchill 65, Garden City 16
Livonia Franklin 44, Livonia Churchill 33

District 128-1   Novi
Detroit Catholic Central 75, Livona Stevenson 0
Westland John Glenn 59, Novi 3
Detroit Catholic Central 52, Westland John Glenn 18

District 129-1   Saline
Saline 61, Ann Arbor Skyline 15
Ann Arbor Pioneer 62, Ann Arbor Huron 15
Saline 42, Ann Arbor Pioneer 16

District 130-1   Wayne Memorial
Belleville 73, Ypsilanti 3
Ypsilanti Lincoln 48, Wayne Memorial 18
Belleville 47, Ypsilanti Lincoln 26

District 131-1   Wyandotte Roosevelt
Dearborn Edsel Ford 33, Lincoln Park 31
Southgagte Anderson 55, Wyanotte 15 
Southgate Anderson 54, Dearborn Edsel Ford 25

District 132-1   Monroe
Monroe 36, Temperance Bedford 22
Monroe 52, Woodhaven 19

DIVISION 2 - Feb. 12

District 133-2   Marquette
Sault Ste Marie 40, Marquette 24 
Escanaba 39, Sault Ste Marie 36 

District 134-2   Petoskey
Petoskey 48, Ogemaw 31
Gaylord 47, Petoskey 19

District 135-2   Midland Dow
Bay City John Glenn 38, Midland Dow 30
Bay City Western 64, Mt. Pleasant 6
Bay City Western 64, Bay City John Glenn 16

District 136-2   North Branch
North Branch 60, Saginaw Arthur Hill 8
Clio 47, North Branch 31

District 137-2   Flint Kearsley
Kearsley 45 Flushing 30

District 138-2   Fenton
Linden 47, Goodrich 24
Fenton 21,  Holly 43
Linden 55, Holly 24

District 139-2   Pontiac ND Prep
Auburn Hills Avondale 55, Notre Dame Prep 15
Ortonville Brandon 67, Pontiac high School 9
Ortonville Brandon 62, Auburn Hills Avondale 15

District 140-2   Yale
Yale 30, St. Clair 42
Marysville, 55  Imlay City 21
Marysville, 44 St. Clair 24

District 141-2   Spring Lake
Fruitport  53, Muskegon  12
Muskegon Reeths-Puffer 66, Spring Lake 18  
Muskegon Reeths-Puffer 61, Fruitport   24

District 142-2   Kenowa Hills
Grand Rapids Kenowa Hills 45, Coopersville 23
Comstock Park 53, Grand Rapids Kenowa Hills 24

District 143-2   GR Northview
Ada Forest Hills Eastern 45, GR Forest Hills Northern 27 
Grand Rapids Northview 42,  Ada Forest Hills Eastern 36

District 144-2   Greenville
Greenville 37, Sparta 30.
Greenville 41, Cedar Springs 36

District 145-2   Hamilton
Holland 65, Zeeland East 12
Zeeland West 36, Hamilton 29
Zeeland West 42, Holland 21

District 146-2   Plainwell
Wayland 63, Plainwell 6
Byron Center 46, Wayland 25

District 147-2   Hastings
Hastings 44, Ionia 30
Charlotte  44, Middleville Thornapple-Kellogg 20
Hastings 40, Charlotte 39 (Hastings wins on criteria (e) most falls)

District 148-2   East Grand Rapids
East Grand Rapids 49, Grand Rapids Christian 10
Lowell 61, East Grand Rapids 9

District 149-2   Parma Western
Parma Western 47, Marshall 24
Battle Creek Central 40, Harper Creek 34
Parma Western 43, Battle Creek Central 30

District 150-2   Mattawan
Mattawan 45, Richland Gull Lake 32
Vicksburg 41, Mattawan 39

District 151-2   Three Rivers
Sturgis 35, Edwardsburg 30
Coldwater 39, Three Rivers 27
Sturgis 40, Coldwater 27

District 152-2   Stevensville Lakeshore
Niles 54, Stevensville Lakeshore 11
Niles 70, St. Joseph 11

District 153-2   Chelsea
Chelsea 51, Dexter 22
Chelsea 47, Jackson NW 30

District 154-2   Fowlerville
Mason 74, Haslett 4
Mason 58, Fowlerville 18

District 155-2   Eaton Rapids
Eaton Rapids 82, Lansing Waverly 0
DeWitt 52, Lansing Eastern 21
Eaton Rapids 42, DeWitt 23

District 156-2   Owosso
Owosso 30, Bath 48
St. Johns 79, Bath 0

District 157-2   Adrian
Adrian 52, Milan 27
Tecumseh 50, Carleton Airport 18
Tecumseh 58, Adrian 12

District 158-2   Gibraltar Carlson
Riverview 46, Gibraltar Carlson 25
New Boston Huron 48, Trenton 25
New Boston Huron 44, Riverview 30

District 159-2   Allen Park
Allen Park 84, Dearborn Heights Robichaud 0
Melvindale 41, Dearborn Heights Annapolis 28
Melvindale 51, Allen Park 25

District 160-2   South Lyon
South Lyon 60, Divine Child 9
South Lyon East 52, Romulus 16
South Lyon 54, South Lyon East 21

District 161-2   Redford Union
Hamtramck 52, Detroit Cesar Chavez 24
Redford Union 39, Redford Thurston 21
Redford Union 48, Hamtramck 24

District 162-2   Southfield
Orchard Lake St. Mary's 54, Farmington 27
Southfield 66, Farmington Hills Harrison 12
Southfield 40, Orchard Lake St. Mary's 35

District 163-2   Warren Fitzgerald
Warren Fitzgerald 39, Ferndale 36
Madison Hts. Lamphere 52, Hazel Park 12
Madison Hts. Lamphere 72, Warren Fitzgerald 6

District 164-2   SCS Lake Shore
Warren Lincoln 58, St. Clair Shores Lake Shore 22
Warren Woods-Tower 45, Center Line 27
Warren Lincoln 42, Warren Woods-Tower 28

DIVISION 3 - Feb. 11

District 165-3   Negaunee
Negaunee 36, Menominee 30
Gladstone 60, Kingsford 6
Gladstone 60, Negaunee 6

District 166-3   Kalkaska
Boyne City 42, Kalkaska 28
Boyne City 32, Kingsley 30

District 167-3   Ludington
Mason County Central 55, Benzie Central 24
Ludington 45, Manistee 27
Mason County Central 59, Ludington 21

District 168-3   Roscommon
Roscommon 50, Grayling 27  
Roscommon 78, Houghton Lake 6

District 169-3   Farwell
Farwell 64, Gladwin 18
Gladwin 48,Clare 32
Farwell 38, Gladwin 36

District 170-3   Essexville Garber
Caro 73, Pinconning 6
Standish Sterling51, Garber 24
Caro 71,  Standish Sterling 12

District 171-3   Saginaw Swan Valley
Saginaw Swan Valley 75,  Saginaw 3
Saginaw Swan Valley 61,  Carrollton  18

District 172-3   Bullock Creek
Hemlock 35,  Freeland 32
Sanford Meridian 48, Bullock Creek  21
Sanford Meridian 49,  Hemlock 25

District 173-3   Alma
Alma 63, Ithaca, 12
Lakeview 39, Central Montcalm 36
Alma 38, Lakeview 34

District 174-3   Big Rapids
Reed City 54 Big Rapids 27
Chippewa Hills 55 Shepherd 18
Chippewa Hills 66 Reed City 4

District 175-3   Tri County
Grant d Newaygo 
Howard City Tri-County d Fremont 
Howard City Tri-County 39, Grant 25

District 176-3   Shelby
Whitehall 55, Shelby 12
Whitehall 66, Muskegon Orchard View 15

District 177-3   Allendale
GR West Catholic 27 Hudsonville Unity Christian 25
Allendale 58 GR West Catholic 16

District 178-3   GR Catholic Central
Grand Rapids Catholic Cental 58, Wyoming Godwin Heights 20
Grand Rapids Catholic Central 54, Wyoming Kelloggsville 25

District 179-3   Portland
Belding 62, Lansing Sexton 15
Lake Odessa Lakewood 34, Portland 33
Belding 33, Lake Odessa Lakewood 27

District 180-3   Battle Creek Pennfield
Battle Creek Pennfield 50, Delton-Kellogg 22
Battle Creek Pennfield 57, Olivet 16

District 181-3   Allegan
Allegan 78, Fennville 4
Otsego 48, Hopkins 15
Allegan 48, Otsego 19

District 182-3   Comstock
Comstock 48, Paw Paw 20
Comstock 54, Parchment 21

District 183-3   Coloma
South Haven 60, Coloma 12
South Haven 75, Benton Harbor 0

District 184-3   Dowagiac
Buchanan 60, New Buffalo 15
Dowagiac 44, Berrien Springs 31
Dowagiac 54, Buchanan 21

District 185-3   Hillsdale
Jackson Lumen Christi 50, Hillsdale 24
Jonesville 72, Hanover-Horton 12
Jonesville 42, Jackson Lumen Christi 27

District 186-3   Grass Lake
Grass Lake 36, Columbia Central 44
Napoleon 24, Michigan Center 48
Michigan Center 60, Columbia Central 23

District 187-3   Onsted
Ida 63, Onsted 18
Dundee 56, Ida 18

District 188-3   Grosse Ile
Flat Rock 72, Monroe St. Mary Catholic 8
Monroe Jefferson 75, Grosse Ile 3 
Monroe Jefferson58, Flat Rock 13

District 189-3   Leslie
Leslie 24, Williamston 44
Williamston 70, Stockbridge 6

District 190-3   Perry
Corunna 55, Durand 22
Perry 48, Ovid Elsie 17
Corunna 44, Perry 28

District 191-3   Chesaning
Chesaning 80, Bridgeport 0
Birch Run 69, Frankenmuth 12
Birch Run 54, Chesaning 18

District 192-3   Lake Fenton
Lake Fenton 62, Flint Powers 18
Lake Fenton 64, Mt. Morris 12

District 193-3   Croswell-Lexington
Croswell-Lexington 42, Millington 32
Capac 74, Otisville-Lakeville 3
Croswell-Lexington 49, Capac 21

District 194-3   Richmond
Richmond 80, Almont 0
Armada d Macomb Lutheran North
Richmond 66, Armada 10

District 195-3   Algonac
Algonac vs Detroit Edison PSA - forfeit
Algonac 60, New Haven 12

District 196-3   Clawson
Livonia Clarenceville d Romulus Summit Academy
Clawson 42, Livonia Clarenceville 28

DIVISION 4 - Feb. 12

District 197-4   Iron Mountain
Iron Mountain 27, Bark River-Harris 24
Norway 76, West Iron County 0
Norway 55, Iron Mountain 16

District 198-4   Ishpeming Westwood
Ishpeming 42, Westwood 36
Ishpeming 54, Gwinn 9

District 199-4   Newberry
Munising 51, Newberry 24
Munising 48, Manistique 27

District 200-4   St. Ignace
Rudyard  d DeTour, forfeit
St. Ignace 48, Rudyard 24

District 201-4   Charlevoix
Rogers City d Charlevoix
Rogers City 38, Onaway 30

District 202-4   TC St. Francis
Traverse City St. Francis 51, Frankfort 18
Mancelona 36, Elk Rapids 30
Traverse City St. Francis  45, Mancelona 27

District 203-4   Leroy Pine River
Leroy Pine River 54, Manton 15
Lake City 42, Fife Lake Forest Area 30
Leroy Pine River 78, Lake City 6

District 204-4   Mio
Oscoda 45, Whittemore-Prescott 28
Mio 60, Tawas 18
Mio 42, Oscoda 29

District 205-4 Fulton-Middleton
Carson City Crystal 38, St. Loius 33 
Carson City Crystal. 72, Fulton 6

District 206-4   Laingsburg
Laingsburg  42, Webberville 12
Dansville 80,  Fowler 0
Dansville 70, Laingsburg  3

District 207-4   Montrose
Montrose 57, Byron 19
New Lothrop 54, Montrose 27

District 208-4   Michigan Lutheran Seminary
St. Charles 31,    Nouvel 30
Saginaw Michigan Lutheran Seminary 72, Valley Lutheran  6
Saginaw Michigan Lutheran Seminary 66, St. Charles 12

District 209-4   Burton-Bendle
Bendle 42, Hamady 22
Bentley 43, Beecher 18
Bentley 54, Bendle 12

District 210-4   Mayville
Cass City 54, Mayville 20
Akron Fairgrove 30, Vassar 24
Cass City 78, Akron Fairgrove 6

District 211-4   Elkton-Pigeon-Bay Port-Laker
Bad Axe  54, Lakers 24
Bad Axe 72, Ubly 0

District 212-4   Memphis
Sandusky 54, Marlette 24
Memphis 42, Brown City 33
Sandusky 46, Memphis 36

District 213-4 Hesperia
Hesperia 37, Montabella 35
Hart 66, Holton 12
Hesperia 41, Hart 36

District 214-3   Kent City
Kent City 64, Ravenna 12 
Montague 74, Muskegon Catholic Central 6
Kent City 41, Montague 31

District 215-4   Maple Valley
Maple Valley 48, Galesburg-Augusta 27
Maple Valley 57, Grand Rapids NorthPointe Christian 0

District 216-4   Bloomingdale
Calvin Christian 40, Bloomingdale 27
Climax Scotts/Martin 64, Gobles 12
Climax Scotts/Martin 50, Calvin Christian 24

District 217-4   Watervliet
Watervliet 45, Hartford 27
Bangor 42, Watervliet 36

District 218-4   Niles Brandywine
Eau Claire 42, River Valley 36 
Niles Brandywine 39, Eau Claire 22

District 219-4   Lawton
Decatur 72, Marcellus 12
Lawton 64, Cassopolis 15
Decatur 36, Lawton 31

District 220-4   Mendon
Constantine 37, Schoolcraft 33
Mendon 51, White Pigeon 24
Constantine 63, Mendon 18

District 221-4   Bronson
Bronson 81, Colon 0
Bronson 62, Union City 13

District 222-4   Springport
Homer 44, Concord 24
Springport 75, Quincy 6
Springport 58, Homer 10

District 223-4   Addison
Vandercook Lake 42, East Jackson 24
Addison 84, Vandercook Lake 0

District 224-4   Hudson
Hudson 75, Reading 6

District 225-4   Blissfield
Erie Mason 60, Blissfield 21
Sand Creek 48, Adrian Madison 24
Sand Creek 42,  Erie Mason 33

District 226-4   Manchester
Clinton 60, Dearborn Riverside Acad West 18
Manchester 66, Clinton 3

District 227-4   Lutheran Westland
Lutheran HS Westland 84, Jalen Rose Leadership Academy 0
Lutheran HS Westland 66, Highland Park Renaissance Academy 13

District 228-4   Bishop Foley
Pontiac Academy for Excellence 24, Madison Heights Madison 18
Madison Heights Bishop Foley 65, Rochester Hills Lutheran Northwest 12
Madison Heights Bishop Foley 65, Pontiac Academy for Excellence 0