2015 Team Regionals

Printable Brackets (Reg-Finals):
Division 1 | Division 2 | Division 3 | Division 4

February 18

Division 1

Region 101-1 Rockford 
Grand Haven 38, Forest Hills Central 31
Grandville 47, Caledonia 21
Grand Haven 31, Grandville 30

Region 102-1 Davison 
Lapeer 50, Traverse City West 24
Davison 76, Midland 6
Davison 47, Lapeer 27

Region 103-1 Holt 
Brighton 59 , Portage Northern 13
Holt 40, Grand Ledge 33
Brighton 50, Holt 18

Region 104-1 Walled Lake Central 
Hartland 61, Clarkston 10
Walled Lake Central 68, Birmingham Seaholm 12
Hartland 34, Walled Lake Central 25

Region 105-1 Rochester 
Oxford 62, Sterling Heights Stevenson 10
Rochester Adams 62, Troy 9
Oxford 40, Rochester Adams 24

Region 106-1 Roseville 
Anchor Bay 66, Grosse Pointe South 10
Macomb Dakota 60, Warren DeLaSalle 16
Anchor Bay 48, Macomb Dakota 12

Region 107-1 Westland John Glenn 
Detroit Catholic Central 69  Salem 9
Livonia Franklin 47  Dearborn Fordson 30
Detroit Catholic Cental 75, Livonia Franklin 6

Region 108-1 Temperance Bedford  
Monroe 48, Saline 21
Belleville 37, Southgate Anderson 30
Monroe 43, Belleville 26

Division 2

Region 109-2 Mt. Pleasant
Clio 42, Escanaba 29
Gaylord 37, Bay City Western 30
Gaylord 38, Clio 34

Region 110-2 Linden 
Ortonville Brandon 29, Linden 27
Flint Kearsley 40, Marysville 27
Flint Kearsley 37, Ortonville Brandon 36 

Region 111-2 Coopersville
Comstock Park 56, Grand Rapids Northview 12
Muskegon Reeths-Puffer 39, Greenville 33
Comstock Park 30, Muskegon Reeths-Puffer 24

Region 112-2 Middleville Thornapple-Kellogg 
Byron Center 38, Hastings 36
Lowell 58, Zeeland West 9
Lowell 53, Byron Center 19

Region 113-2 Richland Gull Lake 
Sturgis 58, Vicksburg 23
Niles 53, Parma Western 12
Niles 57, Sturgis 12

Region 114-2 DeWitt 
Eaton Rapids 56, Mason 16
St. Johns 53, Chelsea 24
Eaton Rapids 34, St. Johns 27

Region 115-2 Milan 
Melvindale 40, New Boston Huron 30
Tecumseh 75, South Lyon 6
Tecumseh 33, Melvindale 25

Region 116-2 Warren Lincoln 
Warren Lincoln 71, Redford Union 5
Madison Heights Lamphere 55, Southfield 24
Warren Lincoln 54, Madison Heights Lamphere 24

Division 3

Region 117-3 Grayling 
Mason County Central 69, Boyne City 6
Roscommon 39, Gladstone, 36
Mason County Central 48, Roscommon 33

Region 118-3 Clare 
Sanford-Meridian 1, Farwell 0 - forfeit
Saginaw Swan Valley 38, Caro 36
Saginaw Swan Valley 50, Sanford-Meridian Early College 17

Region 119-3 Grant 
Remus Chippewa Hills 36, Howard City Tri-County 22
Whitehall 58, Alma 17
Remus Chippewa Hills 30, Whitehall 21

Region 120-3 Lake Odessa Lakewood 
Allendale 64, Battle Creek Pennfield 12
Grand Rapids Catholic Central 43, Belding 30
Grand Rapids Catholic Central 38, Allendale 33

Region 121-3 Otsego 
South Haven 75, Comstock 3
Allegan 1, Dowagiac 0 - Fforfeit
Allegan 51, South Haven 26

Region 122-3 Dundee 
Monroe Jefferson 50, Jonesville 18
Dundee 81, Michigan Center 0
Dundee 52, Monroe Jefferson 9

Region 123-3 Durand 
Birch Run 38, Corunna 30
Lake Fenton 40, Williamston 25
Birch Run 54, Lake Fenton 20

Region 124-3 Richmond 
Croswell-Lexington 62, Clawson 9
Richmond 75, Algonac 3
Richmond 60, Croswell-Lexington 10

Division 4

Region 125-4 Newberry
Norway 58, St. Ignace 24
Munising 42, Ishpeming 33
Norway 52, Munising 30

Region 126-4 Leroy Pine River 
Rogers City 1, Mio 0 - forfeit
Leroy Pine River 68, TC St. Francis 12
Leroy Pine River 68, Rogers City 19

Region 127-4 New Lothrop 
Carson City-Crystal 67, Saginaw Michigan Lutheran Seminary 12
New Lothrop 54, Dansville 22
New Lothrop 55, Carson City-Crystal 21

Region 128-4 Mayville
Burton-Bentley, 39 Sandusky 36
Cass City 40, Bad Axe 33
Cass City 48, Burton-Bentley 36

Region 129-4 Holton 
Kent City 51, Vermontville Maple Valley 21
Climax-Scotts/Martin 40, Hesperia 39
Climax-Scotts/Martin 37, Kent City 36

Region 130-4 Decatur 
Decatur 64, Brandywine 15
Constantine 45, Bangor 33
Decatur 50, Constantine 22

Region 131-4 Bronson 
Hudson 45, Bronson 27
Springport 37, Addison 29
Hudson 39, Springport 33

Region 132-4 Manchester 
Manchester 70, Lutheran Westland 11
Sand Creek 73, Bishop Foley 6
Manchester 61, Sand Creek 14

Dates to Remember


Online Rules Meetings -- 10/7-12/12
Alpha Weigh-In -- 10/28/19 - 1/31/20
Practice Begins -- Nov. 18
First Contest -- Dec. 11
Maximum No. of Days/Contests -- 14 D
Growth Allowance -- 1/1/20 - 2 pounds
Opt-Out Due Date -- Jan. 22
Ratings Due -- April 1

Team District --   
D 1 & 3 - Feb. 12; D 2 & 4 - Feb. 13
Individual District -- Feb. 15
Team Regional -- Feb. 19
Individual Regional -- Feb. 22
Team Finals -- Feb 28-29
Individual Finals -- March 6-7