2018 Team Regionals

Feb. 14

Division 1

101-1  Traverse City West 
Davison 53, Flushing 9
Traverse City West 45, Midland 27
Davison 59, Traverse City West 13 

102-1  Clarkston
Oxford 36, Clarkston 24
Lake Orion 49, Troy 18
Oxford 51, Lake Orion 20   

103-1  Grand Haven
Rockford 45, East Kentwood  30
Hudsonville  42, Grand Haven  36
Hudsonville 33, Rockford  31    

104-1  Kalamazoo Central
Holt 62 , Kalamazoo Central 15
Brighton 50, Grand Ledge 14
Brighton 61, Holt 12   

105-1  Saline 
Westland John Glenn 62, Belleville 6
Temperance Bedford 58, Saline 24
Westland John Glenn 41, Temperance Bedford 22   

106-1  Dearborn Fordson
Detroit CC 81, Salem 0
Fordson 46, Livonia Franklin 23 
Detroit Catholic Central 68, Fordson 3   

107-1  Hartland
Hartland 74, Birmingham Seaholm 6 
Walled Lake Central 48, Warren Mott 22
Hartland 38, Walled Lake Central 30

108-1  Macomb Dakota 
Anchor Bay 83, St Clair Shores Lakeview 0
Macomb Dakota 61, Warren DeLaSalle 9
Macomb Dakota 61, Anchor Bay 6

Division 2

109-2  Marquette  
Gaylord 60, Marquette 21   
St Johns 39, Flint-Kearsley 30
Gaylord 44, St Johns 27

110-2  Goodrich
Goodrich 47,  Holly 15  
Marysville  47, Auburn Hills Avondale 30
Goodrich 51, Marysville 22

111-2  Muskegon Reeths-Puffer
Lowell 73, Coopersville 0
Sparta 48, Reeths-Puffer 26
Lowell 63, Sparta 10  

112-2  Allendale
Allendale 52, Byron Center 7
Middleville TK, 39 Hamilton 29
Allendale 61, Middleville TK 9  

113-2  Stevensville Lakeshore
Stevensville Lakeshore 56, Mattawan 16
Coldwater 48, Harper Creek 30
Stevensville Lakeshore 70, Coldwater 4  

114-2  Eaton Rapids
DeWitt 74, Lansing Eastern 5
Eaton Rapids 54, Mason 21
Eaton Rapids 31, DeWitt 26   

115-2  Dearborn Hts Annapolis
Tecumseh 45, Annapolis  22
New Boston 71, Allen Park  6
Tecumseh 32,New Boston 28  

116-2  Redford Union 
Warren Woods-Tower 52, Madison Heights Lamphere 21
Redford Union 42, Melvindale 24
Warren Woods-Tower 53, Redford Union 23  

Division 3

117-3  Iron Mountain
Gladstone 66, Iron Mountain 12 
Whitehall 76, Manistee 6
Whitehall  51, Gladstone 21

118-3  Ogemaw Heights
Remus Chippewas Hills 61, Ogemaw Heights 13
Caro 36, Sanford-Merdian 26
Remus Chippewa Hills 57, Caro 18  

119-3  Freeland 
Birch Run 51, Yale 25
Mt. Morris 44, Freeland 36
Birch Run 51,Mt. Morris 16  

120-3  Richmond 
Warren Michigan Collegiate 58, Grosse Ile 12
Richmond 75, Livonia Clarenceville 3
Richmond 69, Warren Michigan Collegiate 10  

121-3  Chesaning
Alma 54, Chesaning 15
Leslie 47, Byron 27
Alma 43, Leslie 33  

122-3  Onsted 
Onsted 60, Napoleon 18
Dundee 81, Jonesville 0
Dundee 80, Onsted 0   

123-3  Fremont 
Fremont 53, Kent City 24
Comstock Park 56, Grand Rapids Catholic Central 16
Comstock Park 42, Fremont 24  

124-3  Lake Odessa Lakewood 
Dowagiac 52, Coloma 27
Lake Odessa Lakewood 43, Schoolcraft 27  
Dowagiac 37, Lake Odessa Lakewood 28

Division 4

125-4  Ishpeming Westwood
Ishpeming Westwood 66, Manistique 6  
Onaway  48, St Ignace 30
Onaway 42, Ishpeming Westwood 36

126-4  Mancelona 
Oscoda 45, Beaverton 36
Leroy Pine River 69, Mancelona 10
Leroy Pine River 62, Oscoda 17  

127-4  Hesperia
Hesperia 60, Ravenna 18
Carson City-Crystal 45, St Louis 24  
Carson City-Crystal 60, Hesperia 21

128-4 Springport
Springport 62, Homer 16
Bloomingdale 42, Watervliet 26
Springport 57, Bloomingdale 17

129-4  New Lothrop
New Lothrop 63, Vassar 15
Cass City 45, Brown City 22
New Lothrop 66, Cass City 3  

130-4  Burton-Bendle
Clinton 68, Bendle 15
Manchester 78, Memphis 0
Clinton 42, Manchester 18     

131-4  Addison
Addison 53, Lumen Christi 18 
Hudson 64, Sand Creek 11
Hudson 49, Addison 18  

132-4  Three Oaks River Valley
Lawton 61, River Valley 15
Mendon 54, Bronson 21 
Mendon 47, Lawton 21

2018 Finals
Wings Event Center, Kalamazoo
Feb. 23-24 

Pairings announced Sunday evening, Feb. 18

Quarterfinals - Friday, Feb. 23 
Division 4 - Noon
Division 1 - 2:15 pm
Division 3 - 4:30 pm
Division 2 - 6:45 pm

Semifinals - Saturday, Feb. 24 
Divisions 1 & 4 - 9:30 am
Divisions 2 & 3 - Noon

Finals - Saturday, Feb. 24 
All Divisions 3:30 pm