2019 Individual Districts

Saturday, Feb. 9 - Starting Weight 119

Brackets and Results at TrackWrestling

Division 1

1-1  Bay City Western | Results
Bay City Central 
Bay City Western 
Davison 
Flint Carman-Ainsworth 
Flint Southwestern 
Flushing 
Grand Blanc 
Lapeer 
Midland 
Midland Dow 
Port Huron 
Port Huron Northern 
Saginaw Arthur Hill 
Saginaw Heritage 
Swartz Creek 

2-1  Clarkston | Results
Clarkston 
Lake Orion 
Oxford 
Rochester 
Rochester Adams 
Rochester Hills Stoney Creek 
Romeo 
Sterling Heights Stevenson 
Troy 
Troy Athens 
Utica 
Utica Eisenhower 
Utica Ford 
Waterford Kettering 
Waterford Mott 

3-1  Grand Haven  | Results
Alpena 
Caledonia 
East Kentwood 
Grand Haven 
Grand Rapids Forest Hills Central 
Grand Rapids Union 
Grandville 
Holland West Ottawa 
Hudsonville 
Jenison 
Muskegon Mona Shores 
Rockford 
Traverse City Central 
Traverse City West 
Wyoming 

4-1  Jackson  | Results
Battle Creek Lakeview 
Brighton 
Grand Ledge 
Holt 
Howell 
Jackson 
Kalamazoo Central 
Kalamazoo Loy Norrix 
Lansing Everett 
Okemos 
Portage Central 
Portage Northern 
South Lyon 
Walled Lake Western 

5-1  Westland John Glenn | Results
Brownstown Woodhaven 
Dearborn 
Dearborn Edsel Ford 
Dearborn Fordson 
Dearborn Heights Crestwood 
Lincoln Park 
Livonia Churchill 
Livonia Franklin 
Livonia Stevenson 
Monroe 
Southgate Anderson 
Temperance Bedford 
Wayne Memorial 
Westland John Glenn 
Wyandotte Roosevelt 

6-1  Novi  | Results
Ann Arbor Huron 
Ann Arbor Pioneer 
Ann Arbor Skyline 
Belleville 
Canton 
Detroit Catholic Central 
North Farmington 
Northville 
Novi 
Plymouth 
Salem 
Saline 
Ypsilanti Community 
Ypsilanti Lincoln 

7-1  Birmingham Groves  | Results
Berkley 
Birmingham Groves 
Birmingham Seaholm 
Bloomfield Hills 
Brother Rice
Detroit U-D Jesuit 
Hartland 
Milford 
Royal Oak 
Southfield Arts & Technology 
Walled Lake Central 
Walled Lake Northern 
West Bloomfield 
White Lake Lakeland 

8-1  Macomb Dakota | Results
Clinton Township Chippewa Valley 
Fraser 
Grosse Pointe North 
Grosse Pointe South 
Harrison Township L'Anse Creuse 
Macomb Dakota 
Macomb L'Anse Creuse North 
New Baltimore Anchor Bay 
Roseville 
St Clair Shores Lake Shore 
St Clair Shores Lakeview 
Sterling Heights 
Warren Cousino 
Warren DeLaSalle 
Warren Mott 

Division 2

9-2  Gaylord  | Results
Bay City John Glenn 
Clio 
Escanaba 
Flint Kearsley 
Flint Powers Catholic 
Gaylord 
Marquette 
Mt Pleasant 
North Branch 
Owosso 
Petoskey 
Sault Ste Marie 
St Johns 

10-2  Goodrich  | Results
Auburn Hills Avondale 
Croswell-Lexington 
Farmington 
Farmington Hills Harrison 
Fenton 
Goodrich 
Holly 
Linden 
Marysville 
Orchard Lake St Mary's 
Ortonville-Brandon 
Pontiac 
Pontiac Notre Dame Prep 
St Clair 

11-2  Fremont  | Results
Ada Forest Hills Eastern 
Allendale 
Cedar Springs 
Coopersville 
Fremont 
Fruitport 
Grand Rapids Kenowa Hills 
Grand Rapids Northview 
Greenville 
Muskegon 
Muskegon Reeths-Puffer 
Sparta 
Spring Lake 

12-2  Lowell  | Results
Byron Center 
East Grand Rapids 
Grand Rapids Christian 
Grand Rapids Forest Hills Northern 
Grand Rapids Ottawa Hills 
Hamilton 
Hastings 
Holland 
Ionia 
Lowell 
Middleville Thornapple Kellogg 
Wayland Union 
Zeeland East 
Zeeland West 

13-2  Stevensville Lakeshore | Results
Battle Creek Central 
Battle Creek Harper Creek 
Battle Creek Pennfield 
Benton Harbor 
Coldwater 
Edwardsburg 
Marshall 
Mattawan 
Niles 
Plainwell 
Richland Gull Lake 
St Joseph 
Stevensville Lakeshore 
Sturgis 
Vicksburg 

14-2  Mason  | Results
Charlotte 
Chelsea 
DeWitt 
Dexter 
East Lansing 
Eaton Rapids 
Fowlerville 
Haslett 
Jackson Northwest 
Lansing Eastern 
Lansing Waverly 
Mason 
Parma Western 
Pinckney 

15-2  Gibraltar Carlson  | Results
Adrian 
Allen Park 
Carleton Airport 
Dearborn Divine Child 
Dearborn Heights Annapolis 
Garden City 
Gibraltar Carlson 
Melvindale 
Milan 
New Boston Huron 
Riverview 
Romulus 
Tecumseh 
Trenton 
 
16-2  Warren Fitzgerald  | Results
Ann Arbor Father Gabriel Richard 
Center Line 
Detroit Cesar Chavez Academy 
Detroit Mumford 
Eastpointe 
Ferndale 
Hamtramck 
Hazel Park 
Madison Heights Lamphere 
Redford Thurston 
Redford Union 
South Lyon East 
Warren Fitzgerald 
Warren Lincoln 
Warren Woods Tower 

Division 3
17-3  Grayling  | Results

Benzie Central 
Big Rapids 
Boyne City 
Gladstone 
Grayling 
Kalkaska 
Kingsford 
Kingsley 
Ludington 
Manistee 
Menominee 
Negaunee 
Reed City 
Remus Chippewa Hills 

18-3  Freeland | Results
Carrollton 
Clare 
Essexville Garber 
Farwell 
Freeland 
Gladwin 
Midland Bullock Creek 
Ogemaw Heights 
Pinconning 
Saginaw Valley Lutheran 
Sanford Meridian Early College 
Shepherd 
Standish-Sterling Central 
Tawas 

19-3 Muskegon Orchard View | Results

Comstock Park 
Grand Rapids Catholic Central 
Grand Rapids NorthPointe Christian 
Grand Rapids West Catholic 
Grant 
Holton 
Hudsonville Unity Christian 
Montague 
Muskegon Orchard View 
Newaygo 
Shelby 
Whitehall 
Wyoming Godwin Heights 
Wyoming Kelloggsville 
Wyoming Lee 

20-3  Alma | Results
Alma 
Belding 
Chesaning 
Corunna 
Hemlock 
Howard City Tri-County 
Ithaca 
Lake Odessa Lakewood 
Lansing Sexton 
Ovid-Elsie 
Portland 
Saginaw Swan Valley 
Stanton Central Montcalm 
 
21-3  Montrose  | Results
Almont 
Birch Run 
Bridgeport 
Byron 
Caro 
Durand 
Frankenmuth 
Imlay City 
Lake Fenton 
Millington 
Montrose 
Mt Morris 
Otisville LakeVille Memorial 
Yale 

22-3  Richmond  | Results
Algonac 
Armada 
Clawson  
Detroit Jalen Rose 
Flat Rock 
Grosse Ile 
Harper Woods 
Livonia Clarenceville 
Macomb Lutheran North 
Madison Heights Bishop Foley 
Monroe Jefferson 
Richmond 
Romulus Summit Academy North 
St Clair Shores South Lake 
Warren Michigan Collegiate 

23-3  Constantine  | Results
Allegan 
Berrien Springs 
Buchanan 
Coloma 
Comstock 
Constantine 
Delton Kellogg 
Dowagiac 
Fennville 
Hopkins 
Otsego 
Parchment 
Paw Paw 
South Haven 
Three Rivers 

24-3  Michigan Center  | Results
Adrian Madison 
Blissfield 
Brooklyn Columbia Central 
Dundee 
Hillsdale 
Ida 
Jonesville 
Leslie 
Michigan Center 
Olivet 
Onsted 
Perry 
Stockbridge 
Williamston 

Division 4 |

25-4  Munising | Results
Bark River-Harris 
Charlevoix 
Gwinn 
Iron Mountain 
Ishpeming 
Ishpeming Westwood 
Manistique 
Munising 
Newberry
Onaway 
Pellston 
Rogers City 
Rudyard 
St Ignace 
 
26-4  Oscoda | Results
Evart 
Fife Lake Forest Area 
Frankfort 
Houghton Lake 
Lake City 
Leroy Pine River 
Mancelona 
Manton 
Mason County Central 
Mio 
Oscoda 
Roscommon 
Traverse City St Francis 
Whittemore-Prescott 

27-4  Ravenna  | Results
Bangor  
Bloomingdale 
Carson City-Crystal
Gobles 
Hart 
Hesperia 
Kent City 
Lakeview 
Martin 
Muskegon Catholic Central 
Ravenna 
Saranac
Vermontville Maple Valley 

28-4  Mayville  | Results
Bad Axe 
Beaverton 
Blanchard Montabella 
Breckenridge 
Cass City 
Coleman  
Mayville 
New Lothrop 
Saginaw Michigan Lutheran Seminary 
St Charles 
St Louis 
Ubly 
Vassar 
 
29-4  Lutheran Westland  | Results
Brown City 
Capac 
Clinton 
Erie-Mason 
Lutheran Westland 
Marlette 
Memphis 
Monroe St Mary Catholic Central 
Morenci 
New Haven 
Rochester Hills Lutheran Northwest 
Sand Creek 
Sandusky 
 
30-4  Manchester  | Results
Bath 
Burton Bendle 
Burton Bentley 
Dansville 
East Jackson 
Flint Beecher 
Flint Hamady 
Grass Lake 
Jackson Lumen Christi 
Laingsburg 
Manchester 
Napoleon 
Springport 
Vandercook Lake 
Webberville 

31-4  Hudson  | Results
Addison 
Athens 
Bronson 
Camden-Frontier 
Colon 
Concord 
Hanover-Horton 
Homer 
Hudson 
Mendon 
Pittsford 
Quincy 
Reading 
Tekonsha 
Union City 

32-4  Lawton  | Results
Cassopolis 
Centreville
Decatur 
Eau Claire 
Galesburg-Augusta 
Hartford 
Kalamazoo Lakeside 
Lawrence 
Lawton 
Marcellus 
New Buffalo 
Niles Brandywine 
Schoolcraft 
Three Oaks River Valley 
Watervliet 
White Pigeon