2020 Team Districts

Division 1 - Feb. 12 (unless otherwise noted)

101-1 Saginaw Heritage
Midland
Midland Dow
Saginaw Arthur Hill
Saginaw Heritage

102-1 Romeo
Oxford
Port Huron
Port Huron Northern
Romeo

103-1 Swartz Creek
Flint Carman-Ainsworth
Flushing
Swartz Creek

104-1 Lapeer
Davison
Grand Blanc
Lapeer

105-1 Lake Orion
Clarkston
Lake Orion
Waterford Kettering
Waterford Mott

106-1 Royal Oak
Royal Oak
Troy
Troy Athens
Warren Mott

107-1 Rochester Adams
Rochester
Rochester Adams
Rochester Hills Stoney Creek
Utica Eisenhower

108-1 Utica Ford
Sterling Heights Stevenson
Utica
Utica Ford

109-1 Muskegon Mona Shores
Grand Haven
Muskegon Mona Shores
Traverse City Central
Traverse City West

110-1 Grandville
East Kentwood
Grand Rapids Union
Grandville

111-1 Grand Rapids Forest Hills Central
Caledonia
Grand Rapids Forest Hills Central
Grand Rapids Ottawa Hills
Rockford

112-1 Jenison
Holland West Ottawa
Hudsonville
Jenison

113-1 Portage Central
Kalamazoo Central
Kalamazoo Loy Norrix
Portage Central
Portage Northern

114-1 Battle Creek Lakeview
Battle Creek Central
Battle Creek Lakeview
Holt
Jackson

115-1 Lansing Eastern
Grand Ledge
Lansing Eastern
Lansing Everett
Okemos

116-1 Brighton
Brighton
Howell
South Lyon

117-1 Dearborn
Dearborn
Dearborn Heights Crestwood
Wayne Memorial
Westland John Glenn

118-1 Livonia Franklin
Farmington
Livonia Churchill
Livonia Franklin
Livonia Stevenson

119-1 Temperance Bedford
Brownstown Woodhaven
Monroe
Temperance Bedford

120-1 Dearborn Edsel Ford
Dearborn Edsel Ford
Dearborn Fordson
Lincoln Park
Wyandotte Roosevelt

121-1 Dexter
Ann Arbor Huron
Ann Arbor Pioneer
Ann Arbor Skyline
Dexter

122-1 Plymouth
Canton
Plymouth
Salem

123-1 Belleville
Belleville
Saline
Ypsilanti Community
Ypsilanti Lincoln

124-1 Detroit Catholic Central 
Detroit Catholic Central
Northville
Novi

125-1 HOST NEEDED
Hartland
Milford
Walled Lake Northern
White Lake Lakeland

126-1 Birmingham Groves
Birmingham Groves
Birmingham Seaholm
Bloomfield Hills
Bloomfield Hills Brother Rice

127-1 HOST NEEDED
North Farmington
Walled Lake Central
Walled Lake Western
West Bloomfield

128-1 Detroit U-D Jesuit
Berkley
Detroit U-D Jesuit
Southfield Arts & Technology

129-1 Macomb Dakota
Macomb Dakota
Macomb L'Anse Creuse North
New Baltimore Anchor Bay

130-1 Fraser
Clinton Township Chippewa Valley
Fraser
Harrison Township L'Anse Creuse
St Clair Shores Lake Shore

131-1 St Clair Shores Lakeview
Grosse Pointe North
Grosse Pointe South
St Clair Shores Lakeview

132-1 Roseville
Roseville
Sterling Heights
Warren Cousino
Warren De La Salle Collegiate 

Division 2 - Feb. 13 (unless otherwise noted)

133-2 Marquette
Escanaba
Marquette
Sault Ste Marie

134-2 Petoskey on 2/12
Alpena
Gaylord
Petoskey

135-2 Bay City Western on 2/12
Bay City Central
Bay City John Glenn
Bay City Western
Clio

136-2 St Johns on 2/12
DeWitt
Mount Pleasant
Owosso
St Johns

137-2 Croswell-Lexington
Croswell-Lexington
Imlay City
Marysville
St Clair

138-2 Linden
Fenton
Lake Fenton
Linden

139-2 Flint Kearsley on 2/12
Flint Kearsley
Flint Southwestern
Goodrich
North Branch

140-2 Ortonville Brandon
Holly
Ortonville Brandon
Pontiac
Pontiac Notre Dame Prep

141-2 Muskegon Reeths-Puffer
Fruitport
Muskegon
Muskegon Reeths-Puffer
Whitehall

142-2 Greenville
Cedar Springs
Greenville
Sparta

143-2 Ada Forest Hills Eastern
Ada Forest Hills Eastern
Grand Rapids Forest Hills Northern
Grand Rapids Kenowa Hills
Grand Rapids Northview

144-2 Spring Lake
Allendale
Coopersville
Spring Lake

145-2 Zeeland West
Hamilton
Holland
Zeeland East
Zeeland West

146-2 Wyoming
Byron Center
Grand Rapids Christian
Wyoming
Wyoming Kelloggsville

147-2 Hastings
Hastings
Middleville Thornapple Kellogg
Wayland

148-2 East Grand Rapids
East Grand Rapids
Ionia
Lowell

149-2 St Joseph
Benton Harbor
St Joseph
Stevensville Lakeshore

150-2 Niles on 2/12
Coldwater
Edwardsburg
Niles
Sturgis

151-2 Richland Gull Lake on 2/12
Battle Creek Harper Creek
Richland Gull Lake
Vicksburg

152-2 Allegan
Allegan
Mattawan
Otsego
Plainwell

153-2 Jackson Northwest
Battle Creek Pennfield
Jackson Northwest
Marshall
Parma Western

154-2 Fowlerville on 2/12
East Lansing
Fowlerville
Haslett
Mason

155-2 Pinckney
Chelsea
Pinckney
South Lyon East

156-2 Eaton Rapids on 2/12
Charlotte
Eaton Rapids
Lansing Waverly

157-2 Southgate Anderson
New Boston Huron
Romulus
Romulus Summit Academy North
Southgate Anderson

158-2 Adrian
Adrian
Milan
Tecumseh

159-2 Garden City
Allen Park
Dearborn Divine Child
Garden City
Melvindale

160-2 Trenton
Carleton Airport
Gibraltar Carlson
Riverview
Trenton

161-2 Hamtramck
Detroit Cesar Chavez Academy
Detroit Mumford
Hamtramck

162-2 Madison Heights Lamphere
Auburn Hills Avondale
Hazel Park
Madison Heights Lamphere
Warren Fitzgerald

163-2 Redford Union
Ferndale
Orchard Lake St Mary's
Redford Thurston
Redford Union

164-2 Warren Woods Tower on 2/12
Center Line
Eastpointe
Harper Woods
Warren Woods Tower 

Division 3 - Feb. 12 (unless otherwise noted)

165-3 Gladstone
Gladstone
Kingsford
Menominee
Negaunee

166-3 Grayling
Boyne City
Cheboygan
Grayling

167-3 Lake City on 2/13
Elk Rapids
Kalkaska
Kingsley
Lake City

168-3 Reed City
Benzie Central
Ludington
Manistee
Reed City

169-3 Tawas
Gladwin
Ogemaw Heights
Standish-Sterling
Tawas

170-3 Remus Chippewa Hills
Big Rapids
Clare
Farwell
Remus Chippewa Hills

171-3 Shepherd
Midland Bullock Creek
Sanford Meridian
Shepherd

172-3 Pinconning
Essexville Garber
Freeland
Pinconning

173-3 Newaygo
Fremont
Grant
Howard City Tri County
Newaygo

174-3 Shelby
Montague
Muskegon Catholic Central
Muskegon Orchard View
Shelby

175-3 Grand Rapids West Catholic
Comstock Park
Grand Rapids Catholic Central
Grand Rapids NorthPointe Christian
Grand Rapids West Catholic

176-3 Wyoming Godwin Heights 
Hudsonville Unity Christian
Wyoming Godwin Heights
Wyoming Lee

177-3 Chesaning
Alma
Central Montcalm
Chesaning

178-3 Durand
Corunna
Durand
Ovid-Elsie
Perry

179-3 Portland
Belding
Lake Odessa Lakewood
Portland

180-3 Lansing Sexton 
Lansing Sexton
Olivet
Stockbridge
Williamston

181-3 Saginaw Swan Valley on 2/13
Bridgeport
Carrollton
Montrose
Saginaw Swan Valley

182-3 Millington
Birch Run
Caro
Frankenmuth
Millington

183-3 Flint Hamady
Burton Bendle
Flint Hamady
Flint Powers Catholic
Mt Morris

184-3 Otisville LakeVille Memorial
Capac
Otisville LakeVille Memorial
Yale

185-3 Richmond
Almont
Armada
Richmond

186-3 Clawson
Clawson
Madison Heights Bishop Foley
Warren Michigan Collegiate

187-3 Algonac
Algonac
Macomb Lutheran North
St Clair Shores South Lake
Warren Lincoln

188-3 Livonia Clarenceville
Dearborn Heights Robichaud
Detroit Jalen Rose Leadership Academy
Detroit Voyageur Prep
Livonia Clarenceville

189-3 South Haven
Coloma
Fennville
South Haven
Watervliet

190-3 Niles Brandywine
Berrien Springs
Buchanan
Dowagiac
Niles Brandywine

191-3 Parchment
Comstock
Hopkins
Parchment

192-3 Three Rivers
Constantine
Paw Paw
Three Rivers

193-3 Blissfield
Blissfield
Dundee
Erie Mason
Ida

194-3 Jonesville
Hillsdale
Jonesville
Michigan Center
Napoleon

195-3 Flat Rock 
Dearborn Heights Annapolis
Flat Rock
Grosse Ile
Monroe Jefferson

196-3 Adrian Madison
Adrian Madison
Brooklyn Columbia Central
Onsted 

Division 4 - Feb. 13 (unless otherwise noted)

197-4 Ishpeming
Gwinn
Ishpeming
Ishpeming Westwood
Munising

198-4 Rudyard
Indian River Inland Lakes
Newberry
Rudyard
St Ignace

199-4 Onaway
Charlevoix
Onaway
Pellston
Rogers City

200-4 Iron Mountain
Bark River-Harris
Iron Mountain
Manistique  

201-4 Frankfort
Fife Lake Forest Area
Frankfort
Mancelona
Traverse City St Francis

202-4 LeRoy Pine River on 2/12
Evart
Hart
LeRoy Pine River
Mason County Central

203-4 Roscommon
Houghton Lake
Manton
Roscommon
St Helen Charlton Heston Academy

204-4 Whittemore-Prescott
Alcona
Mio
Oscoda
Whittemore-Prescott

205-4 Hesperia
Hesperia
Holton
Ravenna

206-4 HOST NEEDED
Bellevue
Fulton 
Saranac
Vermontville Maple Valley

207-4 Kent City
Blanchard Montabella
Carson City-Crystal
Kent City
Lakeview

208-4 Bloomingdale
Bloomingdale
Delton Kellogg
Gobles
Martin

209-4 Cass City
Bad Axe
Cass City
Elkton-Pigeon-Bay Port Laker
Ubly

210-4 Saginaw Michigan Lutheran Seminary on 2/12
New Lothrop
Saginaw Michigan Lutheran Seminary
Saginaw Valley Lutheran
Vassar

211-4 Ithaca
Breckenridge
Hemlock
Ithaca
St Charles

212-4 St Louis on 2/12
Beaverton
Coleman
St Louis

213-4 Mayville
Marlette
Mayville
Sandusky

214-4 Memphis on 2/12
Brown City
Memphis
New Haven
Rochester Hills Lutheran Northwest

215-4 Whitmore Lake
Detroit Cristo Rey
Lutheran Westland
Royal Oak Shrine Catholic
Whitmore Lake

216-4 Clinton on 2/12
Clinton
Monroe St Mary Catholic Central
Morenci
Sand Creek

217-4 Byron
Burton Bentley
Byron
Flint Beecher

218-4 Leslie
Jackson Lumen Christi
Leslie
Springport

219-4 East Jackson
East Jackson
Grass Lake
Manchester
Vandercook Lake

220-4 Laingsburg
Bath
Dansville
Laingsburg
Webberville

221-4 Addison
Addison
Concord
Hanover-Horton
Homer

222-4 Union City
Athens
Mendon
Tekonsha
Union City

223-4 Reading
Camden-Frontier
Hudson
Pittsford
Reading

224-4 Colon
Bronson
Colon
Quincy

225-4 Centreville
Centreville
Marcellus
White Pigeon

226-4 Decatur on 2/12
Bangor
Decatur
Hartford
Lawrence

227-4 Lawton
Galesburg-Augusta
Kalamazoo Lakeside Academy
Lawton
Schoolcraft

228-4 HOST NEEDED
Cassopolis
Eau Claire
New Buffalo
Three Oaks River Valley