The Palace Of Auburn Hills
MHSAA Div. 1 Individual Finals
Results: 119
March 3-5, 2011

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Championship - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Matthew Miller Davison Dec Daniel Koenig, (Sr.) Brighton 10-7
Jake Meadows Livonia Churchill Dec Keith Boldt, (Sr.) Hartland 10-7
Freddie Rodriguez Grand Ledge T-Fall Anthony Hang, (Jr.) East Kentwood 16-0 2:37
Cody Korpus Salem Fall John Brown, (Sr.) Sterling Heights Stevenson 1:35
Eric Rybarz New Baltimore Anchor Bay Dec Kevin Kennerly, (Sr) Farmington 7-1
Rocco Borg Oxford Fall A.J. Presley, (Fr.) Holt 3:32
Gabe Martinez Livonia Franklin Dec Chris Bohacek, (Sr.) Harrison Township L'Anse Creuse 6-4
Alex Molloy Southgate Anderson Dec Tyler VanRooyen, (Jr.) Rockford 6-4

 Championship - Quarterfinals

Winner School How Opponent School Result
Matthew Miller Davison Dec Jake Meadows, (Sr) Livonia Churchill 8-7
Freddie Rodriguez Grand Ledge T-Fall Cody Korpus, (So) Salem 17-2 4:00
Eric Rybarz New Baltimore Anchor Bay Dec Rocco Borg, (So.) Oxford 7-2
Alex Molloy Southgate Anderson Dec Gabe Martinez, (Jr.) Livonia Franklin 8-3

 Consolation - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Keith Boldt Hartland Fall Daniel Koenig, (Sr.) Brighton 1:47
John Brown Sterling Heights Stevenson Fall Anthony Hang, (Jr.) East Kentwood 1:56
Kevin Kennerly Farmington Dec A.J. Presley, (Fr.) Holt 5-2
Chris Bohacek Harrison Township L'Anse Creuse Dec Tyler VanRooyen, (Jr.) Rockford 3-1

 Consolation - 2nd round

Winner School How Opponent School Result
Keith Boldt Hartland M-Dec Gabe Martinez, (Jr.) Livonia Franklin 10-2
Rocco Borg Oxford Dec John Brown, (Sr.) Sterling Heights Stevenson 2-0
Cody Korpus Salem Dec Kevin Kennerly, (Sr) Farmington 4-1
Jake Meadows Livonia Churchill Dec Chris Bohacek, (Sr.) Harrison Township L'Anse Creuse 9-7 OT

 Championship - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Freddie Rodriguez Grand Ledge M-Dec Matthew Miller, (Fr.) Davison 22-10
Alex Molloy Southgate Anderson Dec Eric Rybarz, (So.) New Baltimore Anchor Bay 3-1

 Consolation - 3rd round

Winner School How Opponent School Result
Rocco Borg Oxford Dec Keith Boldt, (Sr.) Hartland 7-5
Jake Meadows Livonia Churchill Fall Cody Korpus, (So) Salem 2:59

 Consolation - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Rocco Borg Oxford Dec Matthew Miller, (Fr.) Davison 2-0 OT
Eric Rybarz New Baltimore Anchor Bay Dec Jake Meadows, (Sr) Livonia Churchill 6-2

 Finals

Winner School How Opponent School Result
Keith Boldt Hartland Fall Cody Korpus, (So) Salem 3:57
Matthew Miller Davison Dec Jake Meadows, (Sr) Livonia Churchill 6-1
Rocco Borg Oxford Dec Eric Rybarz, (So.) New Baltimore Anchor Bay 2-0
Freddie Rodriguez Grand Ledge T-Fall Alex Molloy, (So.) Southgate Anderson 29-11 6:00


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2008 - All rights reserved