The Palace Of Auburn Hills
MHSAA Div. 2 Individual Finals
Results: 160
March 3-5, 2011

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Championship - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Taylor Massa St. Johns Fall Derrion Mathews, (Jr.) Sturgis 1:13
Tyler Walls Richland Gull Lake Fall Collin Rankin, (So.) Redford Union 3:49
Alex Fluegel Fowlerville Dec Austin Wamser, (Jr.) Cedar Springs 11-4
Jake Stehley Lowell Dec Cas Guzdziol, (Sr.) Holly 9-5
Peter McAlpine Madison Heights Lamphere Dec Nico Mitchell-Garcia, (Sr.) Grand Rapids Creston 10-8 OT
Adam Bonner Greenville Fall Brett Dempsey Mattawan 1:00
Mike Cross Hastings Fall Nate Labonte, (Sr.) Gibraltar Carlson 5:51
James Mondoux Portage Northern Dec Cody Kline, (Sr.) Clio 6-4 OT

 Championship - Quarterfinals

Winner School How Opponent School Result
Taylor Massa St. Johns Fall Tyler Walls, (Sr.) Richland Gull Lake 0:45
Alex Fluegel Fowlerville Dec Jake Stehley, (Jr.) Lowell 8-3
Adam Bonner Greenville M-Dec Peter McAlpine, (Sr) Madison Heights Lamphere 18-7
James Mondoux Portage Northern M-Dec Mike Cross, (Sr.) Hastings 12-0

 Consolation - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Derrion Mathews Sturgis M-Dec Collin Rankin, (So.) Redford Union 9-1
Austin Wamser Cedar Springs Fall Cas Guzdziol, (Sr.) Holly 0:53
Nico Mitchell-Garcia Grand Rapids Creston Dec Brett Dempsey Mattawan 5-3
Cody Kline Clio M-Dec Nate Labonte, (Sr.) Gibraltar Carlson 15-4

 Consolation - 2nd round

Winner School How Opponent School Result
Mike Cross Hastings Dec Derrion Mathews, (Jr.) Sturgis 7-4
Austin Wamser Cedar Springs Dec Peter McAlpine, (Sr) Madison Heights Lamphere 7-3 OT
Nico Mitchell-Garcia Grand Rapids Creston Dec Jake Stehley, (Jr.) Lowell 8-4
Cody Kline Clio Dec Tyler Walls, (Sr.) Richland Gull Lake 9-3

 Championship - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Taylor Massa St. Johns Fall Alex Fluegel, (Sr.) Fowlerville 0:57
Adam Bonner Greenville T-Fall James Mondoux, (2 Re) Portage Northern 15-0 2:56

 Consolation - 3rd round

Winner School How Opponent School Result
Mike Cross Hastings M-Dec Austin Wamser, (Jr.) Cedar Springs 13-2
Cody Kline Clio Fall Nico Mitchell-Garcia, (Sr.) Grand Rapids Creston 1:22

 Consolation - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Mike Cross Hastings Dec Alex Fluegel, (Sr.) Fowlerville 5-2
Cody Kline Clio Fall James Mondoux, (2 Re) Portage Northern 4:52

 Finals

Winner School How Opponent School Result
Nico Mitchell-Garcia Grand Rapids Creston M-Dec Austin Wamser, (Jr.) Cedar Springs 13-4
James Mondoux Portage Northern Dec Alex Fluegel, (Sr.) Fowlerville 13-9
Cody Kline Clio Dec Mike Cross, (Sr.) Hastings 5-1
Taylor Massa St. Johns T-Fall Adam Bonner, (Sr.) Greenville 24-9 3:28


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2008 - All rights reserved