The Palace Of Auburn Hills
MHSAA Div. 3 Individual Finals
Consolation - 1st round
March 3-5, 2011

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

MHSAA Div. 3 Individual Finals
The Palace Of Auburn Hills
March 3-5, 2011
Consolation - 1st round
Weight: 103
Holden Dunklee Otsego Fall Josh Schlak Freeland, 4:18
Jack Waters Goodrich Def James Demember Lake Fenton
Logan Irey Whitehall M-Dec Dylan Unger Gladstone, 11-0
Mike Lobbestael Onsted Dec Cody Dobson Croswell-Lexington, 14-13
Weight: 112
Dylan Ewald Saginaw Swan Valley Fall Stephen Theuerkauf Menominee, 4:18
Josh Hobson Birch Run M-Dec Cody Hall Caro, 10-2
J.J. Berkeypile Jackson Lumen Christi Def Jacob Engle Armada
John Miller Portland Fall York Ash Kingsley, 2:48
Weight: 119
James Leiter Remus Chippewa Hills Dec Travis Sproles Dundee, 4-2
Chris March Midland Bullock Creek Dec Nate Henke Richmond, 13-8
Paul Weber Hopkins Dec Bryce Hopkins Lake Fenton, 3-2
Josh Flores Saginaw Swan Valley Dec Nick Theuerkauf Menominee, 4-2
Weight: 125
Anthony Guerra Shelby Dec Lawrence King-Miller Essexville-Garber, 12-5
Tyler Fish Ida Dec Glenn Fitkin Freeland, 6-3
Andrew Hall Lakeview T-Fall Rabanni Nzeza Big Rapids, 16-1 4:07
Theron Blake Fremont Dec Jared Fekete Benzie Central, 6-0
Weight: 130
Damian Johnson Birch Run Fall Caleb Jernigan Roscommon, 2:14
R.J. Smith Yale Dec Devin Barker Otsego, 8-5
Jake Roza Benzie Central Fall Josh Couturier Whitehall, 2:22
Brett Jackson Remus Chippewa Hills Def Ben Luth Dowagiac
Weight: 135
Jeff Bissett Delton Kellogg Dec Jeff Mucha Buchanan, 8-1
John Wernette Remus Chippewa Hills Fall George Fajardo Detroit Cesar Chavez, 1:13
Joey Hodges Stockbridge M-Dec Zacharias Tate South Haven, 10-2
Evan Grzecki Goodrich Fall Joe White Grayling, 3:41
Weight: 140
Jimmy Renberg Hopkins Dec Nic Carter Manistee, 7-0
Dre Lewis Whitehall Dec Corey Alegria Alma, 8-4
Garrett Carr Grant Fall Marcus Kelley Roscommon, 3:53
Larry Bulson Newaygo Dec Craig Kelly Birch Run, 11-9
Weight: 145
Anthony White Belding M-Dec Mathew Gonzalez Manistique, 16-4
Dillon McCarthy Whitehall Dec Kevin Creger Almont, 10-7
Bryce Brown Allendale Dec Jake Scillian Imlay City, 7-5
Paul Sawaya Williamston Dec Corey Lay Eire Mason, 9-2
Weight: 152
Alex Morang Richmond Dec Will Sherman Remus Chippewa Hills, 10-3
Nick Nivison Imlay City Dec Brandon McCann Midland Bullock Creek, 3-2
Liam Widman Alma Dec Mason Geno Essexville-Garber, 5-2
Todd Olson Dundee T-Fall Luke Szymchack Kingsley, 16-1 3:18
Weight: 160
Justin Maziarz Midland Bullock Creek Dec Elijah Mack Hopkins, 3-2
Ethan Lindgren Durand Fall Zach Newhouse Dundee, 2:17
Derek Willey Ishpeming Fall Cody Ott Ida, :59
David Dempsey Delton Kellogg Dec Josh Kunath Almont, 3-2
Weight: 171
Scott Wirostek Chesaning Dec David Kobel Midland Bullock Creek, 7-4
Jake Freeman Montrose Fall Brad Viers Dundee, 1:59
Andrew Miller Otsego Dec Ryan Tift Big Rapids, 4-1
Mitchell Tyler Roscommon Fall Zack Blystone Onsted, 4:34
Weight: 189
Logan Potter Whitehall Fall Jamie Jewell Onsted, 3:17
Tyler Vogel Remus Chippewa Hills Dec Joe Yeo Millington, 6-5
Justin Fabin Carrollton Fall Taylor Gohn South Haven, 1:26
Bart Didluch Frankenmuth M-Dec Brad Deno Gladstone, 12-1
Weight: 215
Greg Sebastian Richmond Fall Lars Pyrzynski Lake Odessa-Lakewood, 4:32
Andrew Roe Standish-Sterling M-Dec Jack Zito Goodrich, 11-1
Tyler Gruszka Comstock Park Fall Jarred Pitts Freeland, 2:28
Garrett Demand Williamston Def Burton Armbrust Paw Paw
Weight: 285
Josh Mobley Reed City Dec Jon Strain Hillsdale, 6-2
Garrett Hyatt Lake Odessa-Lakewood Fall Justin Dominowski Essexville-Garber, 1:34
Cody Bergquist Allendale Dec Josh Younk Richmond, 4-3
Tyler Croton Kingsley Fall Nathan Franks Lake Fenton, 3:46

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2008 - All rights reserved