The Palace Of Auburn Hills
MHSAA Div. 3 Individual Finals
Results: 130
March 3-5, 2011

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Championship - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Joe Rendina Dundee Fall Caleb Jernigan, (Fr.) Roscommon :26
John Weldon Comstock Park M-Dec Damian Johnson, (So.) Birch Run 8-0
Johnny Finney Midland Bullock Creek Dec R.J. Smith, (Fr.) Yale 12-7
Darren Eaton Lake Odessa-Lakewood M-Dec Devin Barker, (So.) Otsego 16-7
Kevin Miller Portland Fall Josh Couturier, (Jr.) Whitehall 3:04
Garrett Edwards Richmond M-Dec Jake Roza, (Jr.) Benzie Central 8-0
Jake Martin Onsted M-Dec Ben Luth, (Sr.) Dowagiac 14-6
Travis Fish Ida Fall Brett Jackson, (Jr.) Remus Chippewa Hills 5:46

 Championship - Quarterfinals

Winner School How Opponent School Result
Joe Rendina Dundee M-Dec John Weldon, (So.) Comstock Park 14-2
Darren Eaton Lake Odessa-Lakewood Fall Johnny Finney, (So.) Midland Bullock Creek 5:20
Garrett Edwards Richmond Dec Kevin Miller, (Sr.) Portland 5-4
Travis Fish Ida Dec Jake Martin, (Jr.) Onsted 11-6

 Consolation - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Damian Johnson Birch Run Fall Caleb Jernigan, (Fr.) Roscommon 2:14
R.J. Smith Yale Dec Devin Barker, (So.) Otsego 8-5
Jake Roza Benzie Central Fall Josh Couturier, (Jr.) Whitehall 2:22
Brett Jackson Remus Chippewa Hills Def Ben Luth, (Sr.) Dowagiac

 Consolation - 2nd round

Winner School How Opponent School Result
Damian Johnson Birch Run Fall Jake Martin, (Jr.) Onsted 3:38
R.J. Smith Yale Dec Kevin Miller, (Sr.) Portland 4-0
Johnny Finney Midland Bullock Creek M-Dec Jake Roza, (Jr.) Benzie Central 10-2
John Weldon Comstock Park Dec Brett Jackson, (Jr.) Remus Chippewa Hills 5-4

 Championship - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Joe Rendina Dundee Dec Darren Eaton, (Sr.) Lake Odessa-Lakewood 5-0
Travis Fish Ida M-Dec Garrett Edwards, (Jr.) Richmond 14-5

 Consolation - 3rd round

Winner School How Opponent School Result
Damian Johnson Birch Run Dec R.J. Smith, (Fr.) Yale 3-1
John Weldon Comstock Park Dec Johnny Finney, (So.) Midland Bullock Creek 4-3

 Consolation - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Darren Eaton Lake Odessa-Lakewood Dec Damian Johnson, (So.) Birch Run 13-10
Garrett Edwards Richmond Fall John Weldon, (So.) Comstock Park 4:50

 Finals

Winner School How Opponent School Result
Johnny Finney Midland Bullock Creek M-Dec R.J. Smith, (Fr.) Yale 11-3
John Weldon Comstock Park Dec Damian Johnson, (So.) Birch Run 3-1
Garrett Edwards Richmond Dec Darren Eaton, (Sr.) Lake Odessa-Lakewood 9-7
Joe Rendina Dundee Dec Travis Fish, (Sr.) Ida 7-0


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2008 - All rights reserved