The Palace Of Auburn Hills
MHSAA Div. 4 Individual Finals
Consolation - 3rd round
March 3-5, 2011

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Weight Class: 103

Winner School How Opponent School Result
Carter Ballinger Jonesville Dec Brendan O'Connor, (Fr.) Monroe St. Mary Catholic Central 8-1
Josh Wendling New Lothrop Dec Matt Elliott, (Fr.) Fife Lake Forest Area 5-2


 Weight Class: 112

Winner School How Opponent School Result
Trent Spivey Farwell Dec Michael Sexton, (So.) Clinton 4-2
Foster Bunce Dansville Fall Ivan Gallegos, (Jr.) Covert 2:57


 Weight Class: 119

Winner School How Opponent School Result
Tyler Mattison Hudson M-Dec Cesar Lopez, (Sr.) Kent City 13-5
Luke Ragon Dansville Dec Jimmie Wright, (Jr.) Niles Brandywine 8-3


 Weight Class: 125

Winner School How Opponent School Result
D.J. Burden Mio Dec Patrick Waterstradt, (Jr.) Athens 3-2
Carter Augustyn Grandville Calvin Christian Fall Chris Aiken, (Sr.) Clare 4:45


 Weight Class: 130

Winner School How Opponent School Result
Jordan Bosma Hesperia Dec Chanc Ravish, (So.) Niles Brandywine 9-3
Zaelin Storr Leslie Dec Drew Richard, (Jr) Webberville 5-2


 Weight Class: 135

Winner School How Opponent School Result
Chase Gendron Iron Mountain Fall Corey Decker, (Jr.) Grass Lake 4:17
Jarrud Ellicott Kent City Fall Mitchell Kennedy, (Sr.) Decatur 4:50


 Weight Class: 140

Winner School How Opponent School Result
Tyler Hicks Jonesville Dec Greg Tulgestke, (Sr.) Rogers City 1-0
Dalton Moulton Napoleon Dec Kaleb Powell, (Sr.) Colon 7-5 OT


 Weight Class: 145

Winner School How Opponent School Result
Wade Erhardt New Lothrop Fall Lou Radecki, (Sr.) St. Ignace 4:25
Marcos Moul Hart Fall Chanler Carmer, (So.) Leslie 2:49


 Weight Class: 152

Winner School How Opponent School Result
Adrian Ramirez Hart Dec Walter Van Houten, (Sr.) Elkton Pigeon Bay Port Laker 10-5
Robert Hughes Saginaw Nouvel M-Dec Colton Callaway, (Jr.) Lawton 10-1


 Weight Class: 160

Winner School How Opponent School Result
James Snider East Jackson M-Dec Jared Putz, (Jr.) Saginaw Michigan Lutheran Seminary 18-5
Erick Gonzalez Eau Claire Dec Zachary MacKellar, (Sr.) Decatur 8-3


 Weight Class: 171

Winner School How Opponent School Result
James Herron Hudson Dec Shane Kozlowski, (Sr.) Quincy 6-1
Dalton Goetz Blissfield Dec Grant Benschoter, (Sr.) Hudson 11-5


 Weight Class: 189

Winner School How Opponent School Result
Jacob Olson Napoleon Fall Nathan Luce, (Jr.) Bloomingdale 5:33
Donavan Fouchey Oscoda Dec Aaron Lammers, (Sr.) Springport 5-3


 Weight Class: 215

Winner School How Opponent School Result
Nick Lowe Napoleon Fall Robert McCaffrey, (Sr.) Covert 4:39
Austin Hamilton Manchester Fall Chet Atkins, (Jr.) Holton 3:46


 Weight Class: 285

Winner School How Opponent School Result
Jaxon DeHaven Watervliet Fall Zach Rieger, (So.) Hudson 1:42
Jordan Simon Napoleon Fall Cory Girdley, (Sr.) Mendon 1:30


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2008 - All rights reserved