The Palace Of Auburn Hills
MHSAA Div. 4 Individual Finals
Results: 189
March 3-5, 2011

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Championship - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Matthew Smith Hudson Fall Dominic Forbes, (Jr.) Cassopolis 0:43
Keith Smith Hesperia Fall Markis Walker, (Sr.) Flint Beecher 5:56
Chad Gauss Sand Creek Dec Brandon Grosvenor, (Sr.) Decatur 11-10
Donavan Fouchey Oscoda Dec Spencer Gross, (Jr.) New Lothrop 3-2
Lantz Miller Dansville Dec Haydn Wilson, (Jr.) Traverse City St. Francis
Jacob Olson Napoleon Dec Adam Borah, (Jr.) Bangor 3-1
Joe Ostman St. Ignace Fall Mike Milligan, (Sr.) Cass City 2:44
Nathan Luce Bloomingdale Dec Aaron Lammers, (Sr.) Springport 7-4

 Championship - Quarterfinals

Winner School How Opponent School Result
Matthew Smith Hudson Fall Keith Smith, (Jr.) Hesperia 0:21
Chad Gauss Sand Creek Dec Donavan Fouchey, (So.) Oscoda 3-2
Lantz Miller Dansville Dec Jacob Olson, (Sr.) Napoleon 5-4
Joe Ostman St. Ignace Fall Nathan Luce, (Jr.) Bloomingdale 3:12

 Consolation - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Markis Walker Flint Beecher Fall Dominic Forbes, (Jr.) Cassopolis 2:48
Spencer Gross New Lothrop Dec Brandon Grosvenor, (Sr.) Decatur 3-0
Haydn Wilson Traverse City St. Francis Dec Adam Borah, (Jr.) Bangor 5-2
Aaron Lammers Springport Dec Mike Milligan, (Sr.) Cass City 5-2

 Consolation - 2nd round

Winner School How Opponent School Result
Nathan Luce Bloomingdale Fall Markis Walker, (Sr.) Flint Beecher 3:54
Jacob Olson Napoleon Dec Spencer Gross, (Jr.) New Lothrop 2-0
Donavan Fouchey Oscoda Dec Haydn Wilson, (Jr.) Traverse City St. Francis 6-4
Aaron Lammers Springport Fall Keith Smith, (Jr.) Hesperia 4:36

 Championship - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Matthew Smith Hudson M-Dec Chad Gauss, (Sr.) Sand Creek 14-0
Joe Ostman St. Ignace Dec Lantz Miller, (Jr.) Dansville 6-4

 Consolation - 3rd round

Winner School How Opponent School Result
Jacob Olson Napoleon Fall Nathan Luce, (Jr.) Bloomingdale 5:33
Donavan Fouchey Oscoda Dec Aaron Lammers, (Sr.) Springport 5-3

 Consolation - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Jacob Olson Napoleon Dec Chad Gauss, (Sr.) Sand Creek 3-1
Donavan Fouchey Oscoda Fall Lantz Miller, (Jr.) Dansville 3:49

 Finals

Winner School How Opponent School Result
Nathan Luce Bloomingdale Fall Aaron Lammers, (Sr.) Springport 2:52
Chad Gauss Sand Creek Def Lantz Miller, (Jr.) Dansville INJ DEF
Jacob Olson Napoleon Fall Donavan Fouchey, (So.) Oscoda 1:59
Joe Ostman St. Ignace Fall Matthew Smith, (Sr.) Hudson 5:21


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2008 - All rights reserved