2019 Districts

Feb. 25, 27, March 1

DIVISION 1
District 1 at Marquette
Alpena
Gaylord
Marquette
Petoskey
Traverse City Central
Traverse City West
District 2 at Midland
Bay City Central
Bay City Western
Midland
Midland Dow
Mt Pleasant
District 3 at Saginaw Heritage
Flushing
Owosso
Saginaw
Saginaw Arthur Hill
Saginaw Heritage
Swartz Creek
District 4 at Davison
Davison
Flint Carman-Ainsworth
Flint Kearsley
Flint Southwestern
Grand Blanc
Lapeer
District 5 at Hartland
Fenton
Hartland
Holly
Howell
Linden
District 6 at Lake Orion
Clarkston
Lake Orion
Oxford
Rochester Adams
Romeo
Waterford Kettering
District 7 at Bloomfield Hills
Auburn Hills Avondale
Bloomfield Hills
Orchard Lake St Mary's
Waterford Mott
West Bloomfield
District 8 White Lake Lakeland
Milford
Walled Lake Central
Walled Lake Northern
Walled Lake Western
White Lake Lakeland
District 9 at Muskegon
Grand Haven
Grand Rapids Kenowa Hills
Grand Rapids Union
Muskegon
Muskegon Mona Shores
Muskegon Reeths-Puffer
District 10 at Jenison
Grandville
Holland West Ottawa
Hudsonville
Jenison
Zeeland East
Zeeland West
District 11 at Wyoming
Byron Center
Caledonia
East Grand Rapids
East Kentwood
Grand Rapids Ottawa Hills
Wyoming
District 12 at Greenville
Cedar Springs
Grand Rapids Forest Hills Central
Grand Rapids Forest Hills Northern
Grand Rapids Northview
Greenville
Rockford
District 13 at Mattawan
Holland
Kalamazoo Central
Mattawan
Portage Central
Portage Northern
St Joseph
District 14 at Kalamazoo Loy Norrix
Battle Creek Central
Battle Creek Lakeview
Coldwater
Kalamazoo Loy Norrix
Richland Gull Lake
Sturgis
District 15 at Lowell
DeWitt
Grand Ledge
Lansing Waverly
Lowell
Middleville Thornapple Kellogg
St Johns
District 16 at Okemos
East Lansing
Holt
Jackson
Lansing Everett
Mason
Okemos
District 17 Dexter
Ann Arbor Skyline
Brighton
Dexter
Pinckney
South Lyon
South Lyon East
District 18 Novi
Detroit Catholic Central
Farmington
Livonia Stevenson
North Farmington
Northville
Novi
District 19 at Belleville
Ann Arbor Huron
Ann Arbor Pioneer
Belleville
Saline
Ypsilanti Community
Ypsilanti Lincoln
District 20 Wayne Memorial
Canton
Plymouth
Romulus
Salem
Wayne Memorial
Westland John Glenn
District 21 New Boston Huron
Brownstown Woodhaven
Gibraltar Carlson
Monroe
New Boston Huron
Temperance Bedford
Trenton
District 22 Lincoln Park
Allen Park
Lincoln Park
Riverview
Southgate Anderson
Taylor
Wyandotte Roosevelt
District 23 at Detroit Western International
Dearborn Edsel Ford
Dearborn Fordson
Detroit Cass Tech
Detroit Martin Luther King
Detroit Western International
Melvindale
District 24 at Dearborn
Dearborn
Dearborn Heights Crestwood
Garden City
Livonia Churchill
Livonia Franklin
Redford Thurston
District 25 at Detroit Mumford
Detroit Mumford
Detroit Renaissance
Detroit U-D Jesuit
Oak Park
Redford Union
Southfield Arts & Technology
District 26 at Grosse Pointe North
Detroit East English
Eastpointe
Grosse Pointe North
Grosse Pointe South
Hamtramck
District 27 Warren Woods-Tower
Warren Cousino
Warren DeLaSalle
Warren Fitzgerald
Warren Mott
Warren Woods Tower
District 28 at Birmingham Groves
Berkley
Birmingham Brother Rice
Birmingham Groves
Birmingham Seaholm
Royal Oak
District 29 at Utica
Rochester
Rochester Hills Stoney Creek
Troy
Utica
Utica Eisenhower
District 30 at Utica Ford
Clinton Township Chippewa Valley
Sterling Heights
Sterling Heights Stevenson
Troy Athens
Utica Ford
District 31 at St Clair Shores Lake Shore
Fraser
Harrison Township L'Anse Creuse
Roseville
St Clair Shores Lake Shore
St Clair Shores Lakeview
District 32 at Macomb L'Anse Creuse North
Macomb Dakota
Macomb L'Anse Creuse North
New Baltimore Anchor Bay
Port Huron
Port Huron Northern
DIVISION 2
District 33 at Gladstone
Escanaba
Gladstone
Houghton
Kingsford
Menominee
District 34 at Boyne City
Boyne City
Cheboygan
Grayling
Kalkaska
Kingsley
Sault Ste Marie
District 35 at Ludington
Benzie Central
Big Rapids
Cadillac
Ludington
Manistee
Reed City
District 36 at Gladwin
Clare
Gladwin
Ogemaw Heights
Remus Chippewa Hills
Standish-Sterling Central
Tawas
District 37 at Belding
Alma
Belding
Howard City Tri-County
Shepherd
Stanton Central Montcalm
District 38 at Midland Bulluck Creek
Bay City John Glenn
Carrollton
Essexville Garber
Freeland
Midland Bullock Creek
Saginaw Swan Valley
District 39 at Caro
Birch Run
Bridgeport
Caro
Clio
Frankenmuth
District 40 at Mt. Morris
Chesaning
Corunna
Flint Powers Catholic
Mt Morris
Ovid-Elsie
District 41 at Muskegon Orchard View
Fruitport
Montague
Muskegon Oakridge
Muskegon Orchard View
Spring Lake
Whitehall
District 42 at Sparta
Comstock Park
Coopersville
Fremont
Grant
Newaygo
Sparta
District 43 at Ada Forest Hills Eastern
Ada Forest Hills Eastern
Grand Rapids Catholic Central
Grand Rapids Christian
Grand Rapids Wellspring
Grand Rapids West Catholic
Wyoming Lee
District 44 at Grand Rapids South Christian
Grand Rapids South Christian
Grand Rapids West Michigan Aviation Academy
Kentwood Grand River Prep
Wyoming Godwin Heights
Wyoming Kelloggsville
District 45 at Allegan
Allegan
Allendale
Hamilton
Holland Christian
Hopkins
Hudsonville Unity Christian
District 46 at Stevensville Lakeshore
Benton Harbor
Berrien Springs
Buchanan
Coloma
South Haven
Stevensville Lakeshore
District 47 at Dowagiac
Dowagiac
Edwardsburg
Niles
Paw Paw
Three Rivers
Vicksburg
District 48 at Comstock
Comstock
Hastings
Otsego
Parchment
Plainwell
Wayland Union
District 49 at Battle Creek Pennfield
Battle Creek Harper Creek
Battle Creek Pennfield
Hillsdale
Jonesville
Marshall
Olivet
District 50 at Portland
Ionia
Lake Odessa Lakewood
Lansing Catholic
Lansing Eastern
Lansing Sexton
Portland
District 51 at Haslett
Durand
Fowlerville
Haslett
Lake Fenton
Perry
Williamston
District 52 at Charlotte
Charlotte
Eaton Rapids
Jackson Northwest
Michigan Center
Parma Western
Stockbridge
District 53 at Adrian
Adrian
Ann Arbor Father Gabriel Richard
Chelsea
Milan
Onsted
Tecumseh
District 54 at Dundee
Carleton Airport
Dundee
Flat Rock
Ida
Monroe Jefferson
District 55 at Romulus Summit Academy North
Detroit Cesar Chavez Academy
Detroit University Prep Science & Math
Grosse Ile
River Rouge
Romulus Summit Academy North
District 56 at Dearborn Divine Child
Dearborn Divine Child
Dearborn Heights Annapolis
Dearborn Heights Robichaud
Dearborn Henry Ford Academy
Detroit Cody
District 57 at Detroit Henry Ford
Cornerstone Health/Technology
Detroit Communication Media Arts
Detroit Henry Ford
Detroit Old Redford
Livonia Clarenceville
Southfield Bradford Academy
District 58 Detroit Douglass
Detroit Collegiate Prep
Detroit Douglass
Detroit Henry Ford Academy Creative
Detroit University Prep
Detroit Voyageur
Detroit West Side Academy
District 59 at Harper Woods
Detroit Denby
Detroit Frontier International
Detroit Osborn
Harper Woods
Harper Woods Chandler Park Academy
St Clair Shores South Lake
District 60 at Warren Lincoln
Center Line
Ferndale
Ferndale University
Hazel Park
Madison Heights Lamphere
Warren Lincoln
District 61 at Detroit Country Day
Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood
Clawson
Detroit Country Day
Farmington Hills Harrison
Pontiac
Pontiac Notre Dame Prep
District 62 at Otisville LakeVille Memorial
Goodrich
Imlay City
North Branch
Ortonville-Brandon
Otisville LakeVille Memorial
District 63 at Almont
Almont
Armada
Croswell-Lexington
Marysville
Yale
District 64 at New Haven
Algonac
Macomb Lutheran North
Marine City
Richmond
St Clair
New Haven
DIVISION 3
District 65 at Iron River West Iron County
Calumet
Iron Mountain
Iron River West Iron County
Ironwood
L'Anse
Norway
District 66 at Mainstique
Bark River-Harris
Gwinn
Ishpeming
Ishpeming Westwood
Manistique
Negaunee
District 67 at Charlevoix
Charlevoix
East Jordan
Harbor Springs
Indian River Inland Lakes
St Ignace
District 68 at Traverse City St Francis
Elk Rapids
Grand Traverse Academy
Mancelona
Maple City Glen Lake
Traverse City St Francis
District 69 at Lincoln Alcona
Johannesburg-Lewiston
Lincoln Alcona
Oscoda
Rogers City
Roscommon
Whittemore-Prescott
District 70 at Beaverton
Beaverton
Harrison
Houghton Lake
Pinconning
Sanford Meridian Early College
District 71 at Beal City
Beal City
Blanchard Montabella
Evart
Farwell
McBain
District 72 at Manton
Lake City
Leroy Pine River
Manton
Mason County Central
Mesick
District 73 at Hart
Hart
Hesperia
Holton
Shelby
White Cloud
District 74 at Kent City
Grand Rapids NorthPointe Christian
Kent City
Muskegon Western Michigan Christian
North Muskegon
Ravenna
District 75 at Grandville Calvin Christian
Fennville
Grand Rapids Covenant Christian
Grandville Calvin Christian
Holland Black River
Saugatuck
Wyoming Potter's House Christian
District 76 at Host Needed
Carson City-Crystal
Lakeview
Morley Stanwood
Pewamo-Westphalia
Saranac
District 77 at Niles Brandywine
Bangor
Bridgman
Eau Claire
Hartford
Niles Brandywine
Watervliet
District 78 at Marcellus
Cassopolis
Centreville
Constantine
Decatur
Marcellus
White Pigeon
District 79 at Gobles
Bloomingdale
Gobles
Kalamazoo Christian
Kalamazoo Hackett
Lawton
Schoolcraft
District 80 at Bronson
Bronson
Delton Kellogg
Galesburg-Augusta
Union City
Vermontville Maple Valley
District 81 at Reading
Concord
Hanover-Horton
Homer
Jackson Preparatory & Early College
Quincy
Reading
District 82 at Laingsburg
Bath
Dansville
Laingsburg
Leslie
Potterville
Springport
District 83 at Grass Lake
East Jackson
Grass Lake
Jackson Lumen Christi
Manchester
Napoleon
Vandercook Lake
District 84 at Brooklyn Columbia Central
Addison
Adrian Madison
Brooklyn Columbia Central
Hudson
Morenci
Sand Creek
District 85 at Blissfield
Blissfield
Clinton
Erie-Mason
Monroe St Mary Catholic Central
Ottawa Lake Whiteford
Petersburg-Summerfield
District 86 at Ann Arbor Greenhills
Ann Arbor Greenhills
Canton Preparatory
Charyl Stockwell Academy
Whitmore Lake
Ypsilanti Arbor Prep
District 87 at Riverview Gabriel Richard
Allen Park Cabrini
Dearborn Advanced Tech
Detroit Universal Academy
Ecorse
Riverview Gabriel Richard
Taylor Preparatory
District 88 at Detroit Loyola
Dearborn Hts Star International
Dearborn Riverside Academy-West
Detroit Community
Detroit Jalen Rose
Detroit Leadership Academy
Detroit Loyola
District 89 at Host Not Confirmed
Detroit Central
Detroit Cristo Rey
Detroit Edison Public School Academy
Detroit Public Safety Academy
Hope of Detroit
District 90 at Madison Hts Bishop Foley
Detroit Pershing
Grosse Pointe Woods University Liggett
Madison Heights Bishop Foley
Madison Heights Madison
Royal Oak Shrine Catholic
Warren Michigan Collegiate
District 91 at Clinton Twp Clintondale
Clinton Township Clintondale
Mt Clemens
Pontiac Academy for Excellence
Pontiac Arts & Technology Academy
Rochester Hills Lutheran Northwest
District 92 at Marlette
Brown City
Capac
Kimball Landmark Academy
Marlette
Memphis
Sandusky
District 93 at Flint Beecher
Burton Atherton
Burton Bendle
Burton Bentley
Byron
Flint Beecher
Flint Hamady
District 94 at Ithaca
Breckenridge
Hemlock
Ithaca
New Lothrop
St Charles
St Louis
District 95 at Millington
Millington
Montrose
Reese
Saginaw Arts & Sciences
Saginaw Valley Lutheran
Vassar
District 96 at Cass City
Bad Axe
Cass City
Elkton-Pigeon-Bay Port Laker
Harbor Beach
Ubly
Unionville-Sebewaing
DIVISION 4
District 97 at Ewen-Trout Creek
Bessemer
Ewen-Trout Creek
Ontonagon
Painesdale-Jeffers
Wakefield-Marenisco
Watersmeet
District 98 at Chassell
Baraga
Chassell
Dollar Bay
Hancock
Lake Linden-Hubbell
District 99 at Crystal Falls Forest Park
Carney-Nadeau
Crystal Falls Forest Park
Felch North Dickinson
Powers North Central
Republic-Michigamme
Stephenson
District 100 at Cooks Big Bay de Noc
Cooks Big Bay de Noc
Eben Junction Superior Central
Munising
Rapid River
Rock Mid-Peninsula
Wilson Nah Tah Wahsh
District 101 at Rudyard
Bay Mills Ojibwe Charter
Brimley
Engadine
Newberry
Rudyard
District 102 at Pickford
Cedarville
DeTour
Kinross Maplewood Baptist
Mackinac Island
Pickford
District 103 at Mackinaw City
Alanson
Harbor Springs Harbor Light Christian
Mackinaw City
Pellston
Petoskey St Michael Academy
District 104 at Hillman
Burt Lake Northern Michigan Christian
Hillman
Onaway
Posen
Vanderbilt
Wolverine
District 105 at Central Lake
Alba
Bellaire
Boyne Falls
Central Lake
Ellsworth
Gaylord St Mary
District 106 at Lake Leelanau St Mary
Lake Leelanau St Mary
Leland
Suttons Bay
Traverse City Christian
District 107 at Frankfort
Bear Lake
Brethren
Buckley
Fife Lake Forest Area
Frankfort
Onekama
District 108 at Mason County Eastern
Baldwin
Manistee Catholic Central
Mason County Eastern
Pentwater
Walkerville
District 109 at Mt Pleasant Sacred Heart
Big Rapids Crossroads Academy
Coleman
Marion
McBain Northern Michigan Christian
Mt Pleasant Sacred Heart
Vestaburg
District 110 at Atlanta
Atlanta
AuGres-Sims
Fairview
Hale
Mio
District 111 at Akron-Fairgrove
Akron-Fairgrove
Caseville
Kinde-North Huron
Kingston
Mayville
Owendale-Gagetown
District 112 at Bay City All Saints
Ashley
Bay City All Saints
Fulton
Merrill
Saginaw Michigan Lutheran Seminary
Saginaw Nouvel
District 113 at Fruitport Calvary Christian
Fruitport Calvary Christian
Muskegon Catholic Central
Muskegon Heights Academy
Walker West Michigan Academy of Environmental Scie
District 114 at Wyoming Tri-unity Christian
Byron Center Zion Christian
Holland Calvary
Martin
Wyoming Tri-unity Christian
District 115 at New Buffalo
Benton Harbor Countryside Academy
Benton Harbor DREAM Academy
Covert
New Buffalo
St Joseph Lake Michigan Catholic
St Joseph Michigan Lutheran
Three Oaks River Valley
District 116 at Mendon
Kalamazoo Heritage Christian
Kalamazoo Lakeside
Kalamazoo Phoenix
Lawrence
Marcellus Howardsville Christian
Mendon
District 117 at Athens
Athens
Battle Creek Calhoun Christian
Battle Creek St Philip
Burr Oak
Climax-Scotts
Colon
District 118 Jackson Christian
Bellevue
Coldwater Pansophia
Jackson Christian
Litchfield
Marshall Academy
Tekonsha
District 119 at Pittsford
Camden-Frontier
Hillsdale Academy
Hillsdale Will Carleton Academy
North Adams-Jerome
Pittsford
Waldron
District 120 at Fowler
Fowler
Lansing Christian
Morrice
Portland St Patrick
Webberville
District 121 at Adrian Lenawee Christian
Adrian Lenawee Christian
Ann Arbor Central Academy
Ann Arbor Rudolf Steiner
Brighton Livingston Christian
Britton Deerfield
District 122 at Westland Huron Valley Lutheran
Dearborn Heights WISE Academy
Lutheran Westland
Plymouth Christian
Westland Huron Valley Lutheran
Westland Universal Learning Academy
District 123 at Allen Park Inter-City Baptist
Academy of the Americas
Allen Park Inter-City Baptist
Detroit Davis Aerospace
Detroit Southeastern
Melvindale Academy for Business & Tech
Taylor Trillium
District 124 at Birmingham Roeper
Bloomfield Hills Roeper
Detroit Westside Christian
Novi Christian Academy
Southfield Christian
West Bloomfield Frankel Jewish Academy
District 125 at Marine City Cardinal Mooney
Center Line Macomb Christian
Chesterfield Austin Catholic
Marine City Cardinal Mooney
Michigan Math & Science
Sterling Heights Parkway Christian
District 126 at Clarkston Everest Collegiate
Auburn Hills Christian
Auburn Hills Oakland Christian
Burton St Thomas More Academy
Clarkston Everest Collegiate
Dryden
Waterford Our Lady
District 127 at International Academy of Flint
Burton Faith
Burton Madison Academy
Flint International Academy
Flint Michigan School For The Deaf
Genesee
Genesee Christian
District 128 at Carsonville-Port Sanilac
Carsonville-Port Sanilac
Deckerville
Kimball New Life Christian
New Haven Merritt Academy
Peck