2018 Districts

February 16 or 17

Division 1

No. 1-1 East Kentwood 
Blaine Brumels, Athletic Director
Saturday, February 17th - 10 a.m.

Battle Creek-Lakeview   
Caledonia   
East Kentwood   
Grand Haven   
Grandville   
Holland-West Ottawa   
Hudsonville   
Jenison   
Kalamazoo Central   
Kalamazoo-Loy Norrix   
Portage Central   
Portage Northern   
Rockford   
*Traverse City West

No. 2-1 Lincoln Park 
Don Mckenzie, Athletic Director
Saturday, February 17th - 10 a.m.
Brownstown Township-Woodhaven   
Canton   
Canton-Plymouth   
Canton-Salem   
Dearborn Heights-Crestwood   
Dearborn-Edsel Ford   
Lincoln Park   
Livonia-Churchill   
Livonia-Franklin   
Monroe   
Saline   
Temperance-Bedford   
Wayne Memorial   
Westland-John Glenn   
Wyandotte-Roosevelt   

No. 3-1 Warren Mott 
Dave Noble, Athletic Director
Saturday, February 17th - 12 p.m.
Clinton Township-Chippewa Valley   
Fraser   
Grosse Pointe North   
Grosse Pointe South   
Harrison Township-L'Anse Creuse   
Macomb-Dakota   
Macomb-L'Anse Creuse North   
Roseville   
St Clair Shores-Lakeview   
Sterling Heights   
Sterling Heights-Utica Ford II   
Sterling Heights-Utica Stevenson   
Warren Mott   
Warren-Cousino   

No. 4-1 Rochester Hills-Stoney Creek 
Rick Jakacki, Athletic Director
Saturday, February 17th - 10 a.m.
Berkley   
*Birmingham-Seaholm
Bloomfield Hills   
Livonia-Stevenson   
Oak Park   
Rochester Hills-Rochester   
Rochester Hills-Stoney Creek   
Rochester-Adams   
Royal Oak   
Shelby Township-Utica Eisenhower   
Southfield HS for the Arts & Technology  
Troy   
Troy-Athens   
Utica   

No. 5-1 Novi
Brian Gordon, Athletic Director
Saturday, February 17th - 11 a.m.
Brighton   
Commerce-Walled Lake Northern   
Grand Ledge   
Hartland   
Highland-Milford   
Holt   
Howell   
Northville   
Novi   
Walled Lake Central   
Walled Lake Western   
Waterford Kettering   
West Bloomfield   
White Lake-Lakeland   

No. 6-1 Grand Blanc 
Jerrod Dohm, Athletic Director
Saturday, February 17th - 11 a.m.

Clarkston   
Davison   
Fair Haven-Anchor Bay   
Flint-Carman-Ainsworth   
Flushing   
Grand Blanc   
Lake Orion   
Lapeer   
Midland   
Oxford   
Port Huron   
Romeo   
Saginaw-Heritage   
Waterford Mott   

Division 2

No. 7-2 Mattawan 
Chad Yager, Athletic Director
Saturday, February 17th - 10 a.m.
Battle Creek-Harper Creek   
Byron Center   
Coldwater   
Edwardsburg   
Mattawan   
Middleville-Thornapple Kellogg   
Plainwell   
Richland-Gull Lake   
St Joseph   
Stevensville-Lakeshore   
Sturgis   
Vicksburg   
Wayland Union   
Zeeland East   
Zeeland West   

No. 8-2 Trenton 
James Trush, Athletic Director
Saturday, February 17th - 10 a.m.
Adrian   
Carleton-Airport   
Chelsea   
Dexter   
Gibraltar-OA Carlson   
Jackson-Northwest   
New Boston-Huron   
Parma-Western   
Riverview Community   
Southgate Anderson   
Tecumseh   
Trenton   
Ypsilanti Community   
Ypsilanti-Lincoln 
  
No. 9-2 St Clair Shores-Lake Shore 
John Hartley, Athletic Director
Saturday, February 17th - 4 p.m.

Allen Park   
Auburn Hills-Avondale   
Dearborn-Divine Child   
Eastpointe   
Farmington Hills-Harrison   
Hazel Park   
Marysville   
Melvindale   
Port Huron Northern   
Redford Union   
St Clair   
St Clair Shores-Lake Shore   
Warren Woods-Tower    

No. 10-2 Fenton 
Michael Bakker, Athletic Director
Friday, February 16th - 7 p.m.

Bay City-Central     
Clio   
Fenton   
Flint-Kearsley   
Fowlerville   
Holly   
Linden   
Ortonville-Brandon   
Owosso   
Pinckney   
South Lyon   
South Lyon East  
Swartz Creek   

No. 11-2 Mt Pleasant 
Jim Conway, Athletic Director
Saturday, February 17th - 11 a.m.

Alpena   
Auburn-Bay City Western   
Cedar Springs   
DeWitt   
Gaylord   
Haslett   
Hastings   
Lansing-Waverly   
Lowell   
Marquette   
Mason   
Midland-HH Dow   
Mt Pleasant   
Sparta   
St Johns   

No. 12-2 Muskegon-Mona Shores 
Ryan Portenga, Athletic Director
Saturday, February 17th - 10 a.m.
Ada-Forest Hills Eastern   
Allendale   
Coopersville   
Fruitport   
Grand Rapids Christian   
Grand Rapids-Forest Hills Central   
Grand Rapids-Forest Hills Northern   
Grand Rapids-Kenowa Hills   
Grand Rapids-Northview   
Grand Rapids-Ottawa Hills   
Muskegon   
Muskegon-Mona Shores   
Muskegon-Reeths-Puffer   
Spring Lake   
Wyoming   

Division 3

No. 13-3 Paw Paw 
Richard Mitchell, Athletic Director
Saturday, February 17th - 4 p.m.

Allegan   
Battle Creek-Pennfield   
Berrien Springs   
Buchanan   
Charlotte   
Coloma   
Dowagiac Union   
Hamilton   
Hopkins   
Kalamazoo-Comstock   
Otsego   
Parchment   
Paw Paw   
South Haven   
Three Rivers   

No. 14-3 Brooklyn-Columbia Central 
Josh Kubiak, Athletic Director
Friday, February 16th - 6 p.m.

Ann Arbor-Father Gabriel Richard   
Brooklyn-Columbia Central   
Detroit-Henry Ford Acad:School for Creative Studies  
Detroit-Voyageur College Prep  
Flat Rock   
Grosse Ile   
Hillsdale   
Ida   
Livonia-Clarenceville   
Livonia-Ladywood   
Michigan Center   
Monroe-Jefferson   
Onsted   
Romulus-Summit Academy North   

No. 15-3 Armada 
Don Holston, Athletic Director
Friday, February 16th - 6 p.m.

Algonac   
Almont   
Armada      
Clawson   
Croswell-Lexington   
Harper Woods-Chandler Park Academy  
Imlay City   
Macomb-Lutheran North  
Madison Heights-Lamphere   
Marine City   
North Branch   
Pontiac-Notre Dame Preparatory School  
Richmond   
Yale   

No. 16-3 Ovid-Elsie 
Sonya Latz, Athletic Director
Saturday, February 17th - 4 p.m.

Chesaning   
Corunna   
Durand Area   
Eaton Rapids     
Flint-Powers Catholic   
Goodrich   
Lansing Catholic
Leslie   
Linden-Lake Fenton     
Otisville-LakeVille Memorial
Ovid-Elsie   
Perry   
Stockbridge   
Williamston   

No. 17-3 Shepherd 
Jay Travis, Athletic Director
Saturday, February 17th - 4 p.m.

Alma   
Birch Run   
Carrollton   
Escanaba   
Frankenmuth   
Freeland   
Gladstone   
Kingsley Area   
Midland-Bullock Creek   
Remus-Chippewa Hills   
Shepherd   
Tawas Area   

No. 18-3 Comstock Park 
Tony Petkus, Athletic Director
Friday, February 16th - 6 p.m.

Belding Area   
Big Rapids   
Comstock Park   
Grand Rapids-Catholic Central   
Grand Rapids-West Catholic   
Grant   
Howard City-Tri County Area   
Lake Odessa-Lakewood   
Manistee   
Portland   
Whitehall   
Wyoming-Godwin Heights   
Wyoming-Kelloggsville   
Wyoming-Lee   

Division 4

No. 19-4 Lawton 
Chris Richter, Athletic Director
Friday, February 16th - 6 p.m.

Bloomingdale   
Bridgman   
Bronson   
Delton Kellogg     
Gobles   
Hartford   
Lawrence   
Lawton   
Schoolcraft   
St Joseph-Lake Michigan Catholic   
Union City   
Vermontville-Maple Valley   
White Pigeon   

No. 20-4 Hudson
Jeremy Beal, Athletic Director
Friday, February 16th - 6 p.m.

Addison   
Concord   
East Jackson   
Hanover-Horton   
Homer   
Hudson  
Jackson Preparatory & Early College   
Jackson-Lumen Christi   
Jackson-Vandercook Lake   
Jonesville   
Morenci Area   
Napoleon   
Reading   
Springport   

No. 21-4 Whitmore Lake 
Denise Kerrigan, Athletic Director
Saturday, February 17th - 10 a.m.
Adrian-Madison    
Blissfield   
Canton-Plymouth Christian Academy  
Clinton    
Grass Lake   
Lutheran HS Westland  
Madison Heights-Bishop Foley Catholic   
Manchester   
New Haven   
Southfield Christian   
Sterling Heights-Parkway Christian School  
Whitmore Lake   
Wixom-St Catherine of Siena Academy  

No. 22-4 Merrill 
Jason Buckley, Athletic Director
Friday, February 16th - 6 p.m.

Brown City   
Burton Bentley
Capac   
Dryden   
Laingsburg   
Memphis   
Merrill   
Montrose Hill-McCloy   
Sandusky   
St Charles   
Vassar   
Webberville Community   

No. 23-4 Holton 
Jack Nummerdor, Athletic Director
Saturday, February 17th - 4 p.m.

Evart   
Grand Rapids-NorthPointe Christian   
Hart   
Holton   
Leroy-Pine River Area   
Montague   
Muskegon-Western Michigan Christian   
Pewamo-Westphalia   
Ravenna   
Sanford-Meridian Early College   
Scottville-Mason County Central   
Shelby   

No. 24-4 Houghton Lake
Joseph Holloway, Athletic Director
Friday, February 16th - 6 p.m.

Brethren   
Charlton Heston Academy
Coleman   
East Jordan   
Farwell Area   
Harrison Community   
Houghton Lake   
Iron Mountain   
Manistique   
Marion   
McBain  
*Munising
Norway   
Oscoda