2019 Districts

February 15 or 16

Division 1

No. 1-1 Rockford 
Timothy Erickson, Athletic Director
Saturday, February 16th – 10 a.m.

Battle Creek-Lakeview   
Caledonia   
East Kentwood   
Grand Haven   
Grand Rapids-Union   
Grandville   
Holland-West Ottawa   
Hudsonville   
Jenison   
Kalamazoo Central   
Kalamazoo-Loy Norrix   
Portage Central   
Portage Northern   
Rockford   
*Traverse City West     

No. 2-1 Wyandotte-Roosevelt 
Thomas DeSana, Athletic Director
Friday, February 15th – 6 p.m.

Brownstown Township-Woodhaven   
Canton   
Canton-Plymouth   
Canton-Salem   
*Dearborn-Edsel Ford   
Livonia-Churchill   
Livonia-Franklin   
Monroe   
Saline   
Taylor   
Temperance-Bedford   
Wayne Memorial   
Westland-John Glenn   
Wyandotte-Roosevelt   
Ypsilanti Community   

No. 3-1 Warren Mott 
Dave Noble, Athletic Director
Saturday, February 16th – 10 a.m.

Clinton Township-Chippewa Valley   
Fraser   
Grosse Pointe North   
Grosse Pointe South   
Harrison Township-L'Anse Creuse   
Macomb-Dakota   
Macomb-L'Anse Creuse North   
Roseville   
St Clair Shores-Lakeview   
Sterling Heights   
Sterling Heights-Utica Ford II   
Sterling Heights-Utica Stevenson   
Warren Mott   
Warren-Cousino   

No. 4-1 Rochester Hills-Stoney Creek 
Rick Jakacki, Athletic Director
Saturday, February 16th – 10 a.m.

Berkley   
*Birmingham-Seaholm   
Bloomfield Hills   
Livonia-Stevenson   
Oak Park   
Rochester Hills-Rochester   
Rochester Hills-Stoney Creek   
Rochester-Adams   
Royal Oak   
Shelby Township-Utica Eisenhower   
Southfield HS for the Arts & Technology  
Troy   
Troy-Athens   
Utica   

No. 5-1 Novi 
Brian Gordon, Athletic Director
Saturday, February 16th – 11 a.m.

Brighton   
Commerce-Walled Lake Northern   
Grand Ledge   
Hartland   
Highland-Milford   
Holt   
Howell   
Northville   
Novi   
Walled Lake Central   
Waterford Kettering   
Waterford Mott   
West Bloomfield   
White Lake-Lakeland   

No. 6-1 Lake Orion 
Christopher Bell, Athletic Director
Saturday, February 16th – 10 a.m.

Clarkston   
Davison   
Fair Haven-Anchor Bay   
Flint-Carman-Ainsworth   
Grand Blanc   
Lake Orion   
Lapeer   
Midland   
Midland-HH Dow   
Oxford   
Port Huron   
Port Huron Northern   
Romeo   
Saginaw-Heritage   

Division 2

No. 7-2 Richland-Gull Lake 
Karyn Furlong, Athletic Director
Friday, February 15th – 6 p.m.

Battle Creek-Harper Creek   
Coldwater   
Edwardsburg   
Hastings   
Jackson-Northwest   
Mattawan   
Middleville-Thornapple Kellogg   
Parma-Western   
Plainwell   
Richland-Gull Lake   
St Joseph   
Stevensville-Lakeshore   
Sturgis   
Wayland Union   

No. 8-2 Southgate Anderson 
David Pinkowski, Athletic Director
Friday, February 15th – 6 p.m.

Adrian   
Carleton-Airport   
Chelsea   
Dexter   
Gibraltar-OA Carlson   
New Boston-Huron   
Pinckney   
Riverview Community   
South Lyon   
South Lyon East  
Southgate Anderson   
Tecumseh   
Trenton   
Ypsilanti-Lincoln   

No. 9-2 St Clair Shores-Lake Shore 
John Hartley, Athletic Director
Saturday, February 16th – 10 a.m.

Allen Park   
Dearborn-Divine Child   
Eastpointe   
Farmington   
Farmington Hills-Harrison   
Hazel Park   
Lincoln Park   
Melvindale   
Redford Union   
River Rouge
St Clair Shores-Lake Shore   
Walled Lake Western   
Warren Woods-Tower      

No. 10-2 Linden 
Greg Durkac, Athletic Director
Saturday, February 16th – 10 a.m.

Auburn Hills-Avondale   
Bay City-Central   
Bay City-John Glenn   
Clio   
Fenton   
Flint Southwestern Classical Academy  
Flint-Kearsley   
Flushing   
Holly   
Linden   
Marysville   
Ortonville-Brandon   
St Clair   
Swartz Creek   

No. 11-2 Mt Pleasant 
Jim Conway, Athletic Director
Saturday, February 16th – 11 a.m.

Alpena   
Auburn-Bay City Western   
Cedar Springs   
DeWitt   
Fowlerville   
Gaylord   
Lansing-Waverly   
Lowell   
Marquette   
Mason   
Mt Pleasant   
Owosso   
St Johns   

No. 12-2 Muskegon-Mona Shores 
Todd Conrad, Athletic Director
Friday, February 15th – 6 p.m.

Byron Center   
Coopersville   
Fruitport   
Grand Rapids-Forest Hills Central   
Grand Rapids-Forest Hills Northern   
Grand Rapids-Kenowa Hills   
Grand Rapids-Northview   
Grand Rapids-Ottawa Hills   
Muskegon   
Muskegon-Mona Shores   
Muskegon-Reeths-Puffer   
Spring Lake   
Wyoming   
Zeeland East
Zeeland West

Division 3

No. 13-3 Otsego 
John Kubiak, Athletic Director
Saturday, February 16th – 5 p.m.

Allegan   
Battle Creek-Pennfield   
Berrien Springs   
Buchanan   
Coloma   
Dowagiac Union   
Hamilton   
Hopkins   
Otsego   
Parchment   
Paw Paw   
South Haven   
Three Rivers   
Vicksburg   

No. 14-3 Onsted 
Damien Hiram, Athletic Director
Saturday, February 16th – 10 a.m.

Ann Arbor-Father Gabriel Richard   
Beverly Hills-Detroit Country Day   
Detroit-Henry Ford Acad:School for Creative Studies  
Detroit-Voyageur College Prep  
Flat Rock   
Grosse Ile   
Harper Woods-Chandler Park Academy  
Hillsdale   
Ida   
Livonia-Clarenceville   
Newport-Jefferson   
Onsted   
Romulus-Summit Academy North   
Wixom-St Catherine of Siena Academy  

No. 15-3 Yale 
Kim Deland, Athletic Director
Friday, February 15th – 6 p.m.

Algonac     
Armada   
Clawson   
Croswell-Lexington   
Goodrich   
Imlay City   
Macomb-Lutheran North  
Madison Heights-Lamphere   
Marine City   
North Branch   
Pontiac-Notre Dame Preparatory School  
Richmond   
Yale   

No. 16-3 Chesaning 
Jason Hemgesberg, Athletic Director
Saturday, February 16th – 4 p.m.

Birch Run   
Charlotte   
Chesaning   
Corunna   
Durand Area   
Eaton Rapids   
Flint-Powers Catholic   
Frankenmuth   
Lake Odessa-Lakewood   
Lansing Catholic   
Linden-Lake Fenton   
Ovid-Elsie   
Perry   
Portland   
Williamston   

No. 17-3 Shepherd 
Jay Travis, Athletic Director
Saturday, February 16th – 4 p.m.

Alma   
Big Rapids   
Carrollton   
Escanaba   
Freeland   
Gladstone   
Howard City-Tri County Area   
Kingsley Area   
Midland-Bullock Creek   
Remus-Chippewa Hills   
Saginaw   
Saginaw-Swan Valley   
Shepherd   
Tawas City-Tawas Area   

No. 18-3 Comstock Park 
Tony Petkus, Athletic Director
Friday, February 15th – 6 p.m.

Ada-Forest Hills Eastern   
Allendale   
Belding Area   
Comstock Park   
Grand Rapids-Catholic Central   
Grand Rapids-West Catholic   
Grant   
Ludington   
Manistee   
Montague   
Sparta   
Whitehall   
Wyoming-Godwin Heights   
Wyoming-Kelloggsville   
Wyoming-Lee   

Division 4

No. 19-4 Gobles 
Chris Miller, Athletic Director
Friday, February 15th – 6 p.m.

Bloomingdale   
Bridgman   
Bronson   
Delton Kellogg   
Gobles   
Hartford   
Kalamazoo-Comstock   
Lawrence   
Lawton   
Quincy   
Schoolcraft
St Joseph-Lake Michigan Catholic   
Union City   
Vermontville-Maple Valley   
White Pigeon   

No. 20-4 Jackson-Vandercook Lake 
Barbara Blair, Athletic Director
Saturday, February 16th – 4 p.m.

Addison   
Brooklyn-Columbia Central   
Concord   
East Jackson   
Hanover-Horton   
Homer   
Hudson Area   
Jackson-Lumen Christi   
Jackson-Vandercook Lake   
Jonesville   
Leslie   
Michigan Center   
Napoleon   
Reading   
Springport   

No. 21-4 Whitmore Lake 
Brad McCormack, Athletic Director
Saturday, February 16th – 4 p.m.

Adrian-Madison   
Allen Park-Cabrini   
Blissfield   
Brighton-Charyl Stockwell Prep Academy  
Canton-Plymouth Christian Academy  
Clinton   
Grass Lake   
Inkster-American International Academy  
Lutheran HS Westland  
Madison Heights Bishop Foley
Manchester   
*Morenci Area   
Southfield Christian   
Sterling Heights-Parkway Christian School  
Stockbridge   
Webberville Community   
Whitmore Lake   

No. 22-4 Vassar 
William Germain, Athletic Director
Saturday, February 16th – 4 p.m.

Brown City   
Burton-Bentley   
Capac   
Clarkston-Everest Collegiate   
Dryden   
Laingsburg   
Memphis    
Montrose Hill-McCloy   
New Haven   
Oscoda   
Otisville-LakeVille Memorial   
Sandusky   
Sanford-Meridian Early College   
St Charles   
Vassar   

No. 23-4 Holton 
Jack Nummerdor, Athletic Director
Saturday, February 16th – 12 p.m.

Blanchard-Montabella   
Breckenridge   
Coleman   
Farwell Area   
Grand Rapids-NorthPointe Christian   
Hart   
Holton   
Ithaca   
Leroy-Pine River Area   
Mt Pleasant-Beal City   
Muskegon-Western Michigan Christian   
Pewamo-Westphalia   
Ravenna   
Shelby      

No. 24-4 Brethren 
Jason Kemler, Athletic Director
Saturday, February 16th – 11 a.m.

Brethren   
East Jordan   
Evart   
Harrison Community   
Houghton Lake   
Indian River-Inland Lakes   
Iron Mountain   
*Manistique   
Marion   
*Munising   
Negaunee   
Norway   
Scottville-Mason County Central   
St Helen-Charlton Heston Academy