2015 LP Cross Country Regionals

NOTE: Finals Qualifiers are posted here.

OCTOBER 30 or 31

DIVISION 1

R1 - Allendale HS | Results 
Grand Rapids-Forest Hills Central
Grand Rapids-Forest Hills Northern
Grand Rapids-Northview
Grand Rapids-Ottawa Hills
Grand Rapids-Union
Greenville
Lowell
Muskegon
Muskegon-Mona Shores
Muskegon-Reeths-Puffer
Rockford
Traverse City Central
Traverse City West
Wyoming

R2 - Bay City Western HS @ Delta College | Results
Alpena
Auburn-Bay City Western
Bay City-Central
Davison
Fenton
Flint-Carman-Ainsworth
Flint-Kearsley
Flushing
Grand Blanc
Holly
Midland
Midland-HH Dow
Mt Pleasant
Saginaw-Heritage
Swartz Creek

R3 - Portage Central HS @ West MS | Results
Battle Creek-Lakeview
Byron Center
Caledonia
East Kentwood
Grand Haven
Grandville
Holland
Holland-West Ottawa
Hudsonville
Jenison
Kalamazoo Central
Kalamazoo-Loy Norrix
Mattawan
Portage Central
Portage Northern

R4 - Brighton HS @ Huron Meadows Metro Park | Results
Ann Arbor-Huron
Ann Arbor-Pioneer
Ann Arbor-Skyline
Brighton
Dexter
East Lansing
Grand Ledge
Hartland
Holt
Howell
Jackson
Lansing-Everett
Okemos
Pinckney

R5 - Brownstown-Woodhaven HS @ Lake Erie Metro Park | Results
Belleville 
Brownstown Township-Woodhaven 
Dearborn 
Dearborn Heights-Crestwood 
Dearborn Edsel
Dearborn-Fordson
Detroit-Cass Technical
Detroit-Martin Luther King
Detroit-Western International
Gibraltar-OA Carlson
Lincoln Park
Monroe
Saline
Southgate Anderson
Taylor-John F Kennedy
Temperance-Bedford
Wayne Memorial
Wyandotte-Roosevelt
Ypsilanti-Lincoln

R6 - Livonia Stevenson @ Willow Metropark | Results
Berkley
Canton
Canton-Plymouth
Canton-Salem
Detroit-Cody
Detroit-Renaissance
Detroit-U Of D Jesuit (BXC only)
Farmington
Farmington Hills Mercy (GXC only)
Garden City
Livonia-Churchill
Livonia-Franklin
Livonia-Stevenson
Northville
Novi
Novi-Detroit Catholic Central (BXC only)
Oak Park
Redford Thurston (GXC only)
South Lyon
Westland-John Glenn

R7 - Waterford Mott HS @ Hess Hathaway Park | Results
Beverly Hills-Wylie E Groves
Birmingham-Seaholm
Bloomfield Hills
Bloomfield Hills-Brother Rice (BXC only)
Commerce-Walled Lake Northern
Farmington Hills-Harrison
Farmington Hills-North Farmington
Highland-Milford
Walled Lake Central
Walled Lake Western
Waterford Kettering
Waterford Mott
West Bloomfield
White Lake-Lakeland

R8 - Grosse Pointe South HS @ Lake St Clair Metro Park | Results 
Clinton Township-Chippewa Valley
Detroit-East English Village Prep Academy
Fraser
Grosse Pointe North
Grosse Pointe South
Harrison Township-L'Anse Creuse
Roseville
Royal Oak
St Clair Shores-Lake Shore
St Clair Shores-Lakeview
Sterling Heights
Sterling Heights-Utica Ford II
Sterling Heights-Utica Stevenson
Troy
Troy-Athens
Utica
Warren Mott
Warren Woods-Tower
Warren-Cousino
Warren-De La Salle Collegiate (BXC only)

R9 - Anchor Bay HS | Results 
Clarkston
Fair Haven-Anchor Bay
Lake Orion
Lapeer
Macomb-Dakota
Macomb-L'Anse Creuse North
Ortonville-Brandon
Oxford
Port Huron
Port Huron Northern
Rochester Hills-Rochester
Rochester Hills-Stoney Creek
Rochester-Adams
Romeo
Shelby Township-Utica Eisenhower

DIVISION 2

R10 - Gaylord HS @ Michaywe Pines Golf Course | Results
Big Rapids
Cadillac
Cedar Springs
Cheboygan Area
Fremont
Gaylord
Gladwin
Howard City-Tri County Area
Ludington
Petoskey
Remus-Chippewa Hills
Sparta
Stanton-Central Montcalm
West Branch-Ogemaw Heights
Whitehall

R11 - Allendale HS | Results
Allendale
Comstock Park
Coopersville
Fruitport
Grand Rapids-Catholic Central
Grand Rapids-Christian
Grand Rapids-Kenowa Hills
Grand Rapids-South Christian
Hudsonville-Unity Christian
Kentwood-Grand River Preparatory
Muskegon-Oakridge
Muskegon-Orchard View
Spring Lake
Wyoming-Godwin Heights
Wyoming-Kelloggsville

R12 - Buchanan HS @ Red Bud Motocross Park | Results
Allegan
Coldwater
Dowagiac Union
Edwardsburg
Hamilton
Holland Christian
Niles
Paw Paw
South Haven
St Joseph
Stevensville-Lakeshore
Sturgis
Three Rivers
Zeeland East
Zeeland West

R13 - Portage Central HS @ West MS | Results
Battle Creek-Harper Creek
Battle Creek-Pennfield
Charlotte
Eaton Rapids
Hastings
Jackson-Northwest
Lake Odessa-Lakewood
Marshall
Middleville-Thornapple Kellogg
Otsego
Parma-Western
Plainwell
Richland-Gull Lake
Vicksburg
Wayland Union

R14 - Ovid-Elsie HS @ Uncle John's Cider Mill, St John’s | Results
Ada-Forest Hills Eastern
Belding Area
DeWitt
East Grand Rapids
Fowlerville
Haslett
Ionia
Lansing-Eastern
Lansing-JW Sexton
Lansing-Waverly
Mason
Portland
St Johns
Williamston

R15 - Bay City Western HS @ Delta College | Results
Alma
Birch Run
Clio
Corunna
Essexville-Garber
Flint Northwestern
Flint Southwestern Classical Academy
Flint-Powers Catholic
Freeland
Midland-Bullock Creek
North Branch
Owosso
Saginaw-Swan Valley

R16 - Waterford Mott HS @ Hess Hathaway Park | Results   
Auburn Hills-Avondale
Beverly Hills-Detroit Country Day
Bloomfield Hills Marian
Bloomfield Hills-Cranbrook Kingswood
Clawson
Detroit Collegiate Prep at Northwestern
Detroit International Academy (GXC only)
Detroit-Cesar Chavez Academy
Detroit-Communication Media Arts
Detroit-Frederick Douglass  (BXC only)
Detroit-Mumford
Detroit-University Prep Academy
Ferndale
Goodrich
Hazel Park
Linden
Linden-Lake Fenton
Madison Heights-Lamphere
Orchard Lake-St Mary Preparatory (BXC only)
Old Redford Acad Prep
Pontiac-Notre Dame Preparatory School
Redford Union
South Lyon East
Southfield-Bradford Academy

R17 - Algonac | Results  
Algonac
Armada
Center Line
Croswell-Lexington
Detroit-Osborn
Harper Woods-Chandler Park Academy
Imlay City
Macomb-Lutheran North
Marine City
Marysville
Richmond
St Clair
St Clair Shores-South Lake
Warren Regina (GXC only)
Warren-Lincoln
Yale

R18 - Brownstown-Woodhaven HS @ Lake Erie Metro Park | Results
Adrian
Allen Park
Ann Arbor-Gabriel Richard
Carleton-Airport
Chelsea
Dearborn Heights-Annapolis
Dearborn Heights-Robichaud
Dearborn-Divine Child
Flat Rock
Grosse Ile
Ida
Melvindale
Milan
Monroe-Jefferson
New Boston-Huron
River Rouge
Riverview Community
Romulus (BXC only)
Romulus-Summit Academy North
Tecumseh
Trenton

DIVISION 3

R19 - Gaylord HS @ Michaywe Pines Golf Course | Results 
Benzonia-Benzie Central
Boyne City
Charlevoix
Elk Rapids
Grayling
Houghton Lake
Kalkaska
Kingsley Area
Lake City Area
Oscoda
Roscommon
Standish-Sterling Central
Tawas City-Tawas Area
Traverse City-Grand Traverse Academy 
Traverse City-St Francis

R20 - Bear Lake HS @ Manistee National Golf Course | Results
Clare
Farwell Area
Harrison Community
Hart
Hesperia Community
Lakeview
Leroy-Pine River Area
Manistee
McBain-Mc Bain
Montague
Morley Stanwood
Newaygo
Reed City
Scottville-Mason County Central
Shelby
Shepherd

R21 - Allendale HS | Results
Fennville
Grand Rapids-Covenant Christian
Grand Rapids-NorthPointe Christian
Grand Rapids-Wellspring Preparatory
Grand Rapids-West Catholic
Grand Rapids-West Michigan Aviation Academy
Grandville-Calvin Christian
Grant
Holland-Black River
Hopkins
Kent City
Muskegon-Western Michigan Christian
North Muskegon
Ravenna
Wyoming-Lee

R22 - Buchanan HS @ Red Bud Motocross Park | Results
Bangor
Berrien Springs
Bloomingdale
Bridgman
Buchanan
Coloma
Constantine
Delton Kellogg
Galesburg-Augusta
Gobles
Hartford
Kalamazoo-Comstock
Lawton
Niles-Brandywine
Parchment
Schoolcraft
Watervliet

R23 - Ovid-Elsie HS @ Uncle John's Cider Mill, St John’s | Results
Bath
Byron Area
Chesaning
Dansville
Durand Area
Ithaca
Laingsburg
Lansing Catholic
Leslie
Ovid-Elsie
Perry
Pewamo-Westphalia
Saranac
Stockbridge
Vermontville-Maple Valley

R24 - Deckerville HS @ Wegener Park | Results
Bad Axe
Beaverton
Caro
Carrollton
Cass City
Frankenmuth
Hemlock
Pigeon-Laker
Pinconning Area
Reese
Saginaw-Valley Lutheran
Sandusky
Sanford-Meridian Early College
St Charles
St Louis
Vassar

R25 - Vandercook Lake HS @ Ella Sharp Park | Results
Bronson
Brooklyn-Columbia Central
East Jackson
Grass Lake
Hanover-Horton
Hillsdale
Homer
Jackson-Lumen Christi
Jackson-Vandercook Lake
Jonesville
Michigan Center
Napoleon
Olivet
Onsted
Quincy
Union City

R26 - Algonac | Results
Almont
Burton-Bendle
Capac
Detroit Edison PSA Early College of Excellence
Detroit-Central Collegiate Academy
Detroit-Cornerstone Health/Technology
Detroit-Henry Ford
Detroit-Henry Ford Acad:School for Creative Studies
Madison Heights-Bishop Foley
Marlette
Memphis
Montrose Hill-McCloy
Mt Morris (EAJ)
New Haven
Otisville-LakeVille Memorial
Pontiac Academy for Excellence
Rochester Hills-Lutheran Northwest
Warren-Michigan Collegiate

R27 - Brownstown Woodhaven HS @ Lake Erie Metro Park | Results
Adrian-Madison
Allen Park-Cabrini
Ann Arbor-Greenhills
Blissfield
Clinton
Dearborn-Advanced Technology Academy
Detroit Community 
Detroit Cristo Rey (BXC only)
Detroit-West Side Academy
Dundee
Erie-Mason
Livonia Ladywood (GXC only)
Manchester
Monroe-St Mary Catholic Central
Whitmore Lake
Wixom-St Catherine of Siene Academy (GXC only)
Ypsilanti-Arbor Preparatory

DIVISION 4

R28 - Gaylord HS @ Michaywe Pines Golf Course   | Results 
Alanson
Bellaire
Boyne Falls
Central Lake
East Jordan
Ellsworth Community
Fairview
Gaylord-St Mary Cathedral
Hale
Harbor Springs
Indian River-Inland Lakes
Johannesburg-Lewiston
Lincoln-Alcona
Mackinaw City Mancelona
Onaway Area
Pellston
Rogers City
St Helen Charlton Heston Academy
Whittemore-Prescott
Wolverine

R29 - Bear Lake @ Manistee National Golf Course | Results
Bear Lake
Brethren
Buckley
Custer-Mason County Eastern
Frankfort
Lake Leelanau-St Mary
Leland
Manton
Maple City-Glen Lake
Marion
McBain-Northern Michigan Christian
Mesick
Pentwater
Suttons Bay
Walkerville

R30 - Carson City Crystal HS @ Fish Creek Sportsman's Club | Results 
Ashley (BXC only)
Big Rapids-Crossroads Charter Academy
Blanchard-Montabella
Breckenridge
Carson City-Crystal
Coleman
Evart
Merrill
Middleton-Fulton
Mt Pleasant-Beal City
Mt Pleasant-Sacred Heart Academy
Saginaw Arts & Sciences Academy
Saginaw-Michigan Lutheran Seminary
Saginaw-Nouvel Catholic Central
Vestaburg

R31 - Allendale HS | Results
Byron Center-Zion Christian
Eau Claire
Fruitport-Calvary Christian
Holland-Calvary
Holton
Lawrence
New Buffalo
Saugatuck
St Joseph-Lake Michigan Catholic
Three Oaks-River Valley
Watervliet-Grace Christian
White Cloud

R32 - Portage Central HS @ West MS | Results
Athens
Battle Creek-St Philip Catholic Central
Cassopolis-Ross Beatty (GXC only)
Centreville
Climax-Scotts
Colon Community
Decatur
Kalamazoo Christian
Kalamazoo-Hackett Catholic Prep Marcellus
Marcellus-Howardsville Christian (BXC only)
Mendon
White Pigeon

R33 - Vandercook lake HS @ Ella Sharp Park | Results
Ann Arbor-Central Academy
Ann Arbor-Rudolf Steiner School
Bellevue
Brighton-Charyl Stockwell Prep Academy
Concord
Fowler
Jackson Christian School
Lansing Christian
Morrice New Lothrop
Portland-St Patrick
Potterville
Springport
Tekonsha

R34 - Hudson HS | Results
Addison
Adrian-Lenawee Christian
Britton Deerfield Schools
Hillsdale Academy
Hillsdale-Will Carleton Academy
Hudson Area
Litchfield
Morenci Area
Ottawa Lake-Whiteford
Petersburg-Summerfield Pittsford
Reading
Sand Creek
Waldron

R35 - Deckerville HS @ Wegener Park | Results
Akron-Fairgrove
Auburn Hills-Oakland Christian
Birmingham-Roeper
Brown City Burton Bentley
Deckerville Community
Genesee
Grosse Pointe Woods-University Liggett
Harbor Beach Community
Kimball-Landmark Academy
Kinde-North Huron
Kingston
Marine City-Cardinal Mooney Catholic 
Mayville
Owendale-Gagetown
Ubly
Unionville Sebewaing
Warren-Macomb Christian (BXC only)
Waterford-Our Lady Of The Lakes

R36 - Livonia Stevenson @ Willow Metropark | Results 
Canton-Plymouth Christian Academy
Detroit Public Safety Academy
Detroit-Allen Academy
Detroit-Davis Aerospace Technical
Detroit-Loyola (BXC only)
Ecorse (BXC only)
Inkster-Peterson Warren Academy
Lutheran HS Westland
Novi-Franklin Road Christian
Riverview-Gabriel Richard
Royal Oak-Shrine Catholic
Southfield Christian
Taylor-Baptist Park
Taylor-Prep
Taylor-Trillium Academy