2016 Team Regionals

Printable Brackets (PDF): Div 1 | Div 2 | Div 3 | Div 4

NOTE: QUARTERFINAL PAIRINGS TO BE DETERMINED DURING SEED MEETING SUNDAY, FEB 21.

Wednesday, Feb. 17

Division 1

101-1 Davison
Davison d Flushing
Bay City Western 66, Traverse City West 12
Davison 45, Bay City Western 17

102-1 Rochester Hills-Rochester - 5:30 pm
Utica Eisenhower d Rochester Adams
Oxford 48, Clarkston 21
Oxford 33, Utica Eisenhower 28

103-1 Forest Hills Central - 5:30 pm
Forest Hills Central 37, Caledonia 34
Hudsonville 32, Grand Haven 31
Hudsonville 36, Forest Hills Central 26

104-1 Holt - 6 pm
Grand Ledge 34, Brighton 27
Holt 43, Portage Central 24
Grand Ledge 48, Holt 15

105-1 Westland John Glenn - 5:30 pm
Bedford 66, Saline 12
Westland John Glenn 53, Southgate Anderson 20
Temperance Bedford 31, John Glenn 28 

106-1 Salem - 5:30 pm
Detroit Catholic Central 70, Salem 3
Dearborn Fordson 45, Livonia Franklin 18
Detroit Catholic Central 71, Dearborn Fordson 6

107-1 Walled Lake Central - 5:30 pm
Hartland 54, Walled Lake Central 16
Warren Mott 39, Seaholm 33
Hartland 72, Warren Mott 12

108-1 Fraser - 5 pm
Fraser 71, St.Clair Shores Lakeview 4
Macomb Dakota 62, Sterling Heights Stevenson 12
Macomb Dakota 32, Fraser 28

Division 2

109-2 Mt Pleasant
Gaylord 48, Escanaba 26
Flint Kearsley 58, Owosso 15
Gaylord 33, Flint Kearsley 27

110-2 Goodrich - 6 pm
Goodrich 56, Ortonville Brandon 19
Marysville 42, Imlay City 21
Goodrich 44, Marysville 18

111-2 Sparta - 6 pm
Lowell 53, Greenville 12
Sparta 47, Reeths Puffer 27
Lowell 43, Sparta 23

112-2 Allegan - 6 pm
Allendale 49, Bryon Center 19
Allegan 50, Hastings 17
Allegan 37, Allendale 24 

113-2 Coldwater - 5:30 pm
Sturgis 30, Stevensville Lakeshore 27
Battle Creek Harper Creek 57, Battle Creek Central 24
Sturgis 49, Battle Creek Harper Creek 27

114-2 Mason - 5 pm
Eaton Rapids 55, Mason 13
St. Johns 58, Lansing Eastern 18
St. Johns 32, Eaton Rapids 30

115-2 New Boston-Huron
Dearborn Hts. Annapolis 68, South Lyon East 12
Monroe Jefferson 34, Tecumseh 31
DH Annapolis 29, Monroe Jefferson 28

116-2 Warren Woods-Tower - 5 pm
Melvindale 63, Farmington 16
Warren Woods-Tower 60, Lamphere 8
Warren Woods-Tower 54, Melvindale 21

Division 3

117-3 Gladstone - 5 pm
Gladstone 60, Iron Mountain 13
Roscommon 66, Manistee 12
Gladstone 40, Roscommon 32

118-3 Essexville-Garber - 6 pm
Caro 59, Gladwin 22
Remus Chippewa Hills 48, Shepherd 22
Remus Chippewa Hills 33, Caro 27

119-3 Birch Run
Croswell-Lexington 60, Montrose 16
Birch Run 54, Hemlock 22
Birch Run 37, Croswell-Lexington 25

120-3 Richmond - 5 pm
Richmond 75, Michigan Collegiate 6
Livonia Clarenceville 45, Romulus Summit Academy 12
Richmond 72, Livonia Clarenceville 9

121-3 Ithaca - 6 pm
Corunna 48, Chesaning 27
Lake Fenton 56, Lakewood 18
Lake Fenton 69, Corunna 7

122-3 Onsted - 6 pm
Dundee 83, Jonesville 0
Leslie 50, Lumen Christi 18
Dundee 66, Leslie 15

123-3 Howard City-Tri County - 5:30 pm
Grand Rapids Catholic Central 36, Belding 33
Whitehall 42, Grant 24
Whitehall 48, Grand Rapids CC 23

124-3 Coloma - 6 pm
Delton Kellogg 63, Kelloggsville 9
Buchanan 42, Constantine 33
Delton Kellogg 64, Buchanan 12

Division 4

125-4 Munising - 6 pm
Munising 46, Gwinn 30
Rogers City 51, Manistique 15
Munising 36, Rogers City 34

126-4 Leroy-Pine River - 6 pm
Leroy Pine River 55, Farwell 14
Charlevoix 51, Frankfort 18
Leroy Pine River 69, Charlevoix 12

127-4 Hesperia - 6 pm
Hesperia 54, Kent City 21
Carson City 30, St Louis 48
Hesperia 43, St Louis 27

128-4 Bangor - 6 pm
Springport 75, Athens 6
Lawton 36, Martin/Climax Scotts 35 (Win on 6th Criteria)
Springport 43, Lawton 28

129-4 New Lothrop - 6 pm
Bad Axe 51,  Mayville 30
New Lothrop 61,  Saginaw Mich. Luth. Seminary 12
New Lothrop 71,  Bad Axe 11

130-4 Laingsburg - 6 pm
Manchester 45, Dansville 23
Memphis 42, Rochester Hills Lutheran NW 21
Manchester 68, Memphis 10

131-4 Clinton - 6 pm
Clinton 65, Vandercook Lake 18
Hudson 38, Sand Creek 34
Hudson 28, Clinton 27

132-4 Mendon - 6 pm
Decatur 64, Brandywine 18
Schoolcraft 54, Bronson 18
Decatur 36, Schoolcraft 26